Mevlüt Uysal: 'Soyadlarına Bakıldığında AKP'ye Oy Verdikleri Tespit Edilebilen 3.092 Seçmenin Kaydı Düşürülmüş'

 > -

İstanbul'daki seçim tartışmaları hız kesmeden devam ederken, resmi olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapan Mevlüt Uysal, Büyükçekmece'deki seçimde yapılan usulsüzlüklerle ilgili açıklamalarda bulundu. Uysal, "Türkiye'nin hiçbir yerinde olmayan seçmen hareketi var." dedi. Uysal, seçmen kayıtlarındaki değişikliklerin organize bir durum olduğunu söyledi.

AA'da yer alan habere göre İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Büyükçekmece'de sahte seçmen iddiasına ilişkin, "Mesele artık savcılığa intikal etmiştir. 5 belediye başkan yardımcısı ve Hasan Akgün'ün ifadeye çağrıldığını biliyoruz. Savcılık soruşturma dosyasında bunların takibi yapılacak ve nihayetinde bu bir şekilde açığa çıkacaktır." dedi.

"541 üyemize ulaşım bilgileri değiştiği için ulaşamamışız"

"AK Parti'ye oy verenler listeden düşürülmüş." diyen Uysal, şu açıklamalarda bulundu:

"Seçmen listesinin askıya çıktığında ve devamında ilçe belediye başkanlığında 4 bin 200 bir fark söz konusu. Seçmen listesinden düşürülen 4500 civarında seçmen var. Bunun bin 500’ü AK Parti üyesi. 541 üyemize ulaşım bilgileri değiştiği için ulaşamamışız. Burada 3 bin 92 seçmenden de baktığımız zaman diğer kaydı düşürülen seçmenlerde soyadı ismi tarandığında AK Parti’ye oy verdiği kolayca tespit edilen kişiler olduğunu görüyoruz. AK Parti’ye oy verenlerin seçmen listesinden düşürülmesi şeklinde yapılmış."

"Büyükçekmece'de toplamda 11 bin 954 seçmen kayıtlardan düşürülmüştür"

Mevlüt Uysal, şöyle devam etti:

"Seçimlerin bu şaibeden kurtulması adına öncelikle Büyükçekmece seçimlerinin iptal edileceğini düşünüyorum. Türkiye, seçim tarihi boyunca böyle bir organize işlem görmemiş. Soruşturma başladı. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra yani 8 ay içerisinde Büyükçekmece'de toplamda 11 bin 954 seçmen kayıtlardan düşürülmüştür."

Uysal, "Büyükçekmece'deki seçimler iptal edilirse, buradaki trafiğe baktığımızda İstanbul Büyükşehir Belediye seçimleri de bundan etkilenir." dedi.

Uysal'ın 'soyadı' açıklaması sonrası sosyal medyadan da farklı yorumlar geldi...

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir