Görüş Bildir
Haberler
Okullar İçin Son Dakika Açıklaması: Okullar Kapanıyor mu, Online Eğitim Olacak mı?

Okullar İçin Son Dakika Açıklaması: Okullar Kapanıyor mu, Online Eğitim Olacak mı?

Son günlerde artan koronavirüs vakaları sonrası okulların son durumu araştırılmaya başlandı. Öğrenci ve öğrenci velileri, okullarda yüz yüze eğitimin devam edip etmeyeceğini araştırmaya başladı. Vaka sayıları sürekli artarken, ayrıca okullarda domuz gribi vakalarının da çok olduğu iddia ediliyor. Omicron varyantı ülkemizde de yayılırken, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okullarında son durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Peki, ilkokul, ortaokul ve liseler kapanacak mı? 15 tatil erkene alınacak mı? İşte okullardaki son durum…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı son verilere göre Türkiye’de 11 Ocak’ta 74 bin 266 kişide vaka tespit edildi. Vaka sayıları hızla yükselirken, uzmanlar şubat ayı başında günlük vaka sayılarının 100 bine ulaşacağını belirtiyor. Peki, artan vakalar sonrası okullar kapanacak mı?

Okullar Kapanacak mı?

Okullar Kapanacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, son dakika okullar için şunları söyledi;

Bakan Özer, Kovid-19 sürecine ilişkin de bilgi vererek, 'Yüz yüze eğitime devam ediyoruz. Bugün itibariyle tüm sınıfları Covid-19'dan dolayı kapalı olan hiçbir okulumuz yok. Omicron varyantından dolayı yayılımlar hızlı ama bizim avantajımız öğretmenlerimizin aşılanma oranlarının yüksek olması. En az bir doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 94'lere geldi. En az iki doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 89'lara geldi. Aşı olmayıp hastalığı geçirip bağışıklık kazanan öğretmenlerimizin oranı da yüzde 5 civarında. En az iki dozu aşı olmuş bir şekilde antikorunu üretmiş öğretmen oranımız yüzde 94 civarında. En az 3 doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 45'lere geldi. Almanya, İngiltere, Fransa gibi yüz yüze eğitime devam eden ülkelerdeki öğretmenlerin aşılanma oranından daha yüksek aşılanma oranına sahibiz' şeklinde konuştu.

15 Tatil Erkene mi Alınacak?

15 Tatil Erkene mi Alınacak?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın takvimine göre birinci dönemi 21 Ocak 2022 Cuma sona erecek. Bu durumda 14 gün sonra yarıyıl tatili başlamış olacak. 15 günlük sömestr tatili, 24 Ocak 2022’de başlayıp 4 Şubat 2022’de tamamlanacak.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, CNN TÜRK'te Hande Fırat'ın sorularını yanıtladı. Bakan Özer, yarıyıl tatilinin öne alınmasının gündemde olmadığını açıkladı. Bugün itibarıyla 3 bin 451 sınıfın koronavirüs nedeniyle yüz yüze eğitime ara verdiğini söyleyen Bakan Özer, okulların ilk açılıp son kapatılması gereken yerler olduğunu belirtti ve 'Belli bir aşamaya gelirse önlemlerimizi tekrar gözden geçirebiliriz' dedi. Özer '15 tatil öne alınır mı?' sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Birileri tatil bekliyorsa üzgünüm, şu an için yüz yüze eğitime devam ediyoruz. Öğrencilerimiz çok daha istekliler. Bir taraftan yüz yüze eğitimi açık tutmaya çalışırken bir taraftan da geçmiş 1.5 yılın kayıplarıyla ilgili dünya kadar etkinlik yapıyoruz.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
13
4
2
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın