Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Huber Köşkü'nde İntihar Girişiminde Bulunan Genç Hayatını Kaybetti

 > 
12PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanlığı'nın açıklamasına göre, İstanbul Tarabya’daki Cumhurbaşkanlığı Huber Köşkü önüne gelen 20 yaşlarındaki bir genç içeriye girmesine izin vermeyen polisle tartıştı.  Çıkan arbedede polisin silahını alan şüpheli önce polise ateş etti, isabet ettiremedi. Ardından kendi kafasına ateş ederek intihar girişiminde bulundu. Genç, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre içeriye girebilmek için misafir girişindeki nöbetçi memurla tartışan 20 yaşlarındaki bir genç, çıkan arbedede güvenlik görevlisinin silahını alarak önce polise ateş etti, ardından kafasına sıkarak intihar girişiminde bulundu. Ağır yaralı olarak hastahaneye kaldırılan gencin hayatını kaybettiği açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı: İntihar girişiminde bulundu

Cumhurbaşkanlığından konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

"20 yaşındaki genç Tarabya Köşkü'ne girme konusunda ısrarcı davranarak, köşkün misafir girişindeki nöbetçi memurla tartışmaya girişti. Yaşanan arbede sırasında güvenlik görevlisinin silahını kapan genç, önce polise ateş etti, ardından da kendi kafasına sıkarak intihar girişiminde bulundu. 

Polisin isabet almadığı, gencin ise olay akabinde Maslak Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldığı öğrenildi. Ağır yaralı olan ve hayati tehlikesi devam eden gencin, akli dengesinin yerinde olmayabileceği ileri sürüyor. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedildi."

İstanbul'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, olay esnasında Üsküdar Kısıklı'daki evindeydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın akşam saatlerinde Ankara'ya gideceği öğrenildi.

Savcılıktan açıklama

Olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu yazılı açıklama yaptı.

Başsavcı Salihoğlu'nun açıklaması şu şekilde:

"2 Kasım 2015 günü, saat 12.50 sıralarında Cumhurbaşkanlığı Huber Köşkü Protokol kapısı önüne ticari otomobille gelen 20 yaşlarında erkek bir şahsın güvenlik görevlilerine Cumhurbaşkanıyla görüşmek istediğini söylediği, görevlilerin şahsı misafir girişine yönlendirdiği, ayrıca misafir kapısındaki görevlileri uyardığı, dikkatli olmalarını ilettikleri, şahsın kapıdaki görevlilere, 'Beni Erdoğan ile görüştürün, açın kapıları' diye çıkışması üzerine sakin olması ikaz edildiğinde, şahsın sivil giyimli güvenlik görevlisinin boğazına sarılıp duvara yasladığı, bu kez resmi güvenlik görevlilerinin olaya müdahale ettiği, şahsın resmi güvenlik görevlilerinin birinin belindeki tabancayı alarak havaya ateş ettiği, akabinde de kendi kafasına ateş ederek yaraladığı, yaralının ambulansla en yakın hastaneye kaldırıldığı, tedavisinin devam ettiği, olayla ilgili olarak derhal soruşturma başlatılmış olup İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı olay yerine intikal etmiş olup halen olay yeri tespiti ve diğer soruşturma işlemlerini yürüttüğü..."

DHA ve AA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir