Her Bölümünde Farklı Bir Korku Filmi Yönetmeninin Kaleminden Hikayeler Sunan Masters of Horror Serisi

0PAYLAŞIM

Cigarette Burns bölümünü şimdi bile düşününce içim bir tuhaf oluyor...

2005-2007 yılları arasında showtime kuşağı için çekilen 'Masters of Horror' yani 'Korkunun Ustaları', bir korku antolojisi.

Pek çoğumuzun da izlediği John Carpenter'in ünlü Cigarette Burns adlı eserinin de yer aldığı bu seri halde antoloji, 2 sezon ve 36 bölümden oluşuyor.

Her bölümünde farklı bir yönetmenin bambaşka hikayesini konu edinen Masters of Horror, kesinlikle alışılmış dizilerle kıyaslanmamalı.

Öyle ki bu antolojideki her bir bölüm başlı başına sinema filmi tadında bir zevk veriyor.

Yönetmenlerin tüm yaratıcılıklarını ortaya döktüğü Masters of Horror'da her bir bölüm gerçekten de başyapıt niteliği taşıyor.

Öyle ki bu güzide dizimizin IMDb puanı 7,5!

Masters of Horror dizisinin her bölümü farklı bir dünya ve farklı bir isme sahip.

Mini TV filmi gibi de görülebilen bu korku antolojisinin 36 bölümü olmasına rağmen izleyicilerden tam puan almış birkaç bölümü, özellikle korku filmi tutkunlarının mutlaka izlemesi gereken klasikler arasında.

Eğer izlemeye niyetlendiyseniz öneri bölümümüze buyurun...

Sounds Like - Brad Anderson

2. Sezon 4. Bölüme konu olan Sounds Like, takıntılı bir adamın hikayesini anlatıyor. İzleyeni geren ve garip bir şekilde rahatsız eden bir havaya sahip olan bu bölüm, aynı zamanda empatiyi had safhaya çıkarıyor. Yani insanı biraz yoran bir yapısı var. Kalite kontrol süpervizörü Larry Pearce günlerini teknik destek personelinin telefon konuşmalarının dinleyerek geçiriyor. Yani dinlemek onun hayatı. Ancak, küçük oğlunun ölümünden sonra, doğaüstü bir şekilde artan bir işitme duyusu yaşar, Larry, kafasındaki korkunç kakofoniyi susturmak için şiddetli eylemlerde bulunmak zorunda kalır. Küçük ev aletleri de dahil olmak üzere her şeyin dayanılmaz bir gürültü yarattığını fark eder. Bu bölüm inanılmaz rahatsız edici şimdiden uyaralım.

Right to Die - Rob Schmidt

2. Sezon 9. Bölüm, Masters of Horror'un izleyiciyi epey korkutan bir diğer bölümü. Bu bölümde eşini bir trafik kazası sonucunda kaybeden bir adamın trajikomik hikayesini izliyoruz. Hem komedi hem de korkunun harmanlandığı bu bölüm özellikle jump scareden haz etmeyenlerin uzak durması gereken bir yapıt.

Deer Woman - John Landis

1. Sezon 7. Bölüme geldiğimizde karşımıza çıkan Deer Woman, Amerikan yerlilerinin inanışlarını konu edinen bir bölüm. Polisiye tarafı da olan bu bölüm hem heyecanın hem de gerilimin harman olduğu enfes bir bölüm.

Family - John Landis

2. Sezon 2. Bölüm için çekilen Family adlı bölüm, yine Deer Woman adlı bölümü yöneten John Landis tarafından yönetiliyor. Amerikan banliyölerinin hiç de dışarıdan göründüğü gibi olmadığını gösteren Family, karşı komşularının hasta ruhlu bir adam olduğuna inanan bir çifti konu alıyor. Ne yazık ki çift bu konuda epey haklı.

Pelts - Dario Argento

2. Sezon 6. Bölüm için hazırlanan Pelts, İtalyan korku filmlerinin usta ismi Dario Argento tarafından ekranlara getiriliyor. Sezonun en rahatsız edici bölümlerinden biri olan Pelts, kanlı sahnelerden hoşlanmayanların özellikle uzak durması gereken yegane bölüm. Tabii yine de siz bilirsiniz.

The Fair Haired Child - William Malone

1. Sezon 9. Bölüm ile perili ev kavramını kendi dili ile ekranlara getiren Masters of Horror, klasik korku filmi sevenleri memnun edecek seviyede bir bölüm. İzlediğiniz an nostaljinin kokusunu alıp 'nerede o eski korku filmleri' diyeceğiniz bu bölüm, kaçırılıp bir bodruma kitlenen genç bir kız ile bodruma hapsedilmiş bir hayaletin hikayesini anlatıyor.

Jenifer - Dario Argento

1. Sezon 4. Bölümde ekranlara gelen ve yine usta yönetmen Dario Argento'nun kaleminden çıkan Jenifer, hem korkunç hem de seksüel açıdan epey yüksek bir bölüm. Kadınlara asla karşı koyamayan bir adamı konu alan bu bölüm, sizi aşka tövbe ettirecek türden. İzleyip izlememek size kalmış tabii.

Imprint - Takashi Miike

1. Sezon 13. Bölüme geldiğimizde  karşımıza çıkan Imprint, aşırı gerçekçi işkence sahneleri nedeniyle pek fazla kişi tarafından tercih edilmeyen bir bölüm. Rahatsız ediciliği çok fazla olan Imprint, o kadar fazla tepki gördü ki birkaç gösterimden sonra rafa kaldırıldı. Bu bölümde aşk da olduğunu söylemeden geçmeyelim.

The Black Cat - Stuart Gordon & Stuart Ortiz

2. Sezon 11. Bölümde yer alan The Black Cat, hiç tartışmasız dizinin en dramatik ve etkileyici bölümü. Bunun en büyük nedeni ise bölümün merkezinde Edgar Allan Poe'nun yer alması. Dizinin bu bölümü, büyük korku yazarı Edgar Allan Poe'nun kara bir kedi tarafından işkence görmesini ve böylece en başarılı olduğu hikayelerinden birini yazmasına sebep olmasını anlatıyor.

Cigarette Burns - John Carpenter

Ve sıra geldi usta korku filmi yönetmeni John Carpenter'ın elinden çıkan ve serinin kesinlikle en beğenilen bölümü olan Cigarette Burns, izlediğiniz an keşke daha uzun olsa da sinema filmi olarak piyasaya sunulsa diyeceğiniz bir yapıt. 1. Sezonun 8.Bölümüne konu olan Cigarette Burns, izleyen her insanı çılgınlığa iten bir filmi anlatıyor. Nadir film koleksiyoncusu olan Bellinger'in takıntısı olan “La Fin Absolue du Monde” ilk ve tek gösteriminde galadaki tüm insanların çıldırmasına ve birbirlerini öldürmesine sebebiyet veren bir film. Yok edilen bu filmi bir türlü izleyemeyen ve takıntı haline getiren Bellinger adlı zengin bir adam, geçmişi ile hesaplaşmaları olan Kirby'e yüksek bir meblağda ücret teklif ederek filmi bulmasını ister. Özellikle dizideki 'melek' sembolü, bu bölümü diğer tüm bölümlerin önüne geçiriyor.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Kalp Ritmimizi Bozan Yapımlar: Bilimsel Verilere Göre İzlerken İnsanı En Çok Korkutan 20 Korku Filmi - onedio.com
Kalp Ritmimizi Bozan Yapımlar: Bilimsel Verilere Göre İzlerken İnsanı En Çok Korkutan 20 Korku Filmi - onedio.com
'Korku Filmleri de Bozdu Ya' Diyenlere 23 Uyku Kaçırıcı Korku ve Gerilim Filmi Önerisi - onedio.com
'Korku Filmleri de Bozdu Ya' Diyenlere 23 Uyku Kaçırıcı Korku ve Gerilim Filmi Önerisi - onedio.com
Yalnızken İzlenmemesi Gereken 15 Orijinal Korku Filmi - onedio.com
Yalnızken İzlenmemesi Gereken 15 Orijinal Korku Filmi - onedio.com
Gerçek Hayatta Yaşanan Kan Dondurucu Olayları Konu Alan Gerilim Dolu 19 Korku Filmi - onedio.com
Gerçek Hayatta Yaşanan Kan Dondurucu Olayları Konu Alan Gerilim Dolu 19 Korku Filmi - onedio.com
2021 Bizi Epey Korkutacak! İzlemeyi Merakla Beklediğimiz 20 Şahane Korku Filmi - onedio.com
2021 Bizi Epey Korkutacak! İzlemeyi Merakla Beklediğimiz 20 Şahane Korku Filmi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
atakan-ecioglu

İyi bölüm sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

soyledim-gitti

Güzele benziyor, izleyelim bakalım. Bir zamanların alaca karanlık kuşağı serisi gibi.

Görüş Bildir