Görüş Bildir
Haberler
Hava Durumu: İstanbul ve Ankara'da Kar Ne Zaman Yağacak? Bugün 29 Kasım Pazartesi 2021 Hava Nasıl Olacak?

Hava Durumu: İstanbul ve Ankara'da Kar Ne Zaman Yağacak? Bugün 29 Kasım Pazartesi 2021 Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Marmara, Ege, Batı Karadeniz ve Akdeniz'in batısı gök gürültülü ve sağanak yağışlı olacak. Lodosun etkisiyle hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 7 ila 11 derece üzerinde seyrederken, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz'de lodos etkili olmaya devam ediyor. Türkiye’nin yüksek noktalarından kar haberleri gelmeye başladı. Ancak İstanbul ve Ankara'da henüz kar yüzü görmedi. Büyükşehirlerde bulunan vatandaşlar, kar yağışı haberlerini yakından takip ediyor. Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre, bazı bölgelerde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Peki, İstanbul, Ankara'da kar ne zaman yağacak? Bugün 29 Kasım Pazartesi hava nasıl olacak? İşte tüm bu soruların yanıtı...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve Batı Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeybatısının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Marmara, Ege, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Isparta çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın yurdun batı kesimlerinden başlamak üzere Güney Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu ve Karadeniz’de kuvvetli ve fırtına (40-80km/sa), Marmara bölge geneli ile Kuzey Ege ve Batı Karadeniz’in batısında kuvvetli ve tam fırtına (60-110 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Peki İstanbul ve Ankara'da kar ne zaman yağacak? İşte detaylar...

İstanbul ve Ankara'da Kar Ne Zaman Yağacak?

İstanbul ve Ankara'da Kar Ne Zaman Yağacak?

Meteoroloji'nin son hava durumu tahminlerine göre İstanbul ve Ankara'da kar yağışı beklenmiyor. Öte yandan uzmanlara göre Aralık ayının ortalarında İstanbul'da kar yağacağı tahmin ediliyor.

Kuvvetli Yağış Uyarısı

Kuvvetli Yağış Uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün (Pazartesi) Marmara’nın batısından itibaren görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, gece saatlerine kadar Marmara bölge genelinde, Salı (30.11.2021) günü sabah saatlerine kadar İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’de kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre; rüzgarın güney ve güneybatı (lodos) yönlerden, bugün (Pazartesi) yurdun batı kesimlerinden başlamak üzere Güney Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu ve Karadeniz’de kuvvetli ve fırtına (50-80km/sa), Marmara bölge geneli ile Kuzey Ege ve Batı Karadeniz’in batısında kuvvetli ve tam fırtına (70-110 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İllere Göre Hava Durumu

İllere Göre Hava Durumu

İSTANBUL °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra, yer yer kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANKARA °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde, yer yer kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR °C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON °C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

DİYARBAKIR °C, 16°C

Parçalı bulutlu

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
1
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın