Görüş Bildir

Hatay’da Bir Ucu Suriye'de Olan 100 Metrelik Tünel Bulundu

Haberler
> Hatay’da Bir Ucu Suriye'de Olan 100 Metrelik Tünel Bulundu

Milli Savunma Bakanlığı, Hatay sınırında bir ucu Suriye’de olan 100 metrelik tünel tespit edildiğini duyurdu. Terörist sızmalarında da kullanılabilecek tünelde 24 kişilik mülteci grubunun yakalandığını belirten bakanlık tünelin imha edildiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından, Mehmetçikleri dikkati sayesinde bir ucu Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde diğer ucu ise Suriye'deki Atme çatın kentindeki bir eve çıkan yaklaşık 100 metre uzunluğunda bir tünel tespit edildiği aktarıldı.

"Terörist sızmalarında da kullanılabileceği değerlendirilen tünel kullanılamaz hale getirildi"

"Terörist sızmalarında da kullanılabileceği değerlendirilen tünel kullanılamaz hale getirildi"

MSB tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

* Sınırlarımızda kahramanca ve fedakârca görev yapan Hudut Kartallarımız, ülkemize yönelik yaşa dışı geçiş veya sızma girişimlerini önlemeye devam ediyor.

* Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde görev yapan Kahraman Hudut Kartallarımız bölgede icra ettikleri arama-tarama faaliyeti sırasında yaklaşık 100 metre uzunluğunda tünel tespit etti. Mehmetçiklerimizin dikkati sayesinde tespit edilen tünelde ülkemize sızmaya çalışan 24 kişilik mülteci grup da yakalandı.

* Bölgede yapılan detaylı incelemelerde tünelin bir ucunun Suriye'deki Atme çadır kentindeki bir eve çıktığı belirlendi. Yasa dışı geçişlerin yanı sıra terörist sızmalarında da kullanılabileceği değerlendirilen tünel kullanılamaz hale getirildi.

Bunlar da ilginizi çekebilir 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
12
11
3
2
2
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
1913

tüneli suriyeye gitmek için kullanıyolardır.yoksa türkiyeye girmede sorun yok.elini kolunu sallaya sallaya giriyorlar.

Daha ziyade kaçakçılık için. Oradan koyun sürüsü geçirdiklerine bile eminim.

melih baykurt

iki ucu boklu değnek

Ümit Eroğlu

Meksik-ABD sınırını geçer burası