Hangisi Gerçek, Hangisi Yalan? Tüm Dünyada Geniş Kitlelerin İnandığı Komplo Teorileri

2PAYLAŞIM

Kafalar yandı yine...

1. Hitler ölmedi.

Hitler'e dair pek çok teori olsa da en bilineni 2. Dünya Savaşı sonrası yenilince aslında intihar etmediği ve kaçırıldığıdır. Hatta FBI'da 1945 yılında hazırlanan bir raporda, Hitler'in evinin altında bir tünel bulunduğu ve Hitler'in buradan firar ettiği yazılıydı. Bir süre Arjantin'de kaldığı düşünülen Hitler'in daha sonra Amerika ya da Antarktika'da yaşamına devam ettiği düşünülüyor.

2. Prenses Diana öldürüldü.

Prens Charles ile evlenip, kraliyet ailesine giren Prenses Diana, belki de hayatının en büyük hatasını yaptı! Medyanın büyük ilgisini çeken ve her yerde yakın takibe alınan Diana, yine magazin muhabirlerinin kendisini takip etmesi sonucu bir trafik kazasında ölüyor. Durum böyle olsa da komplo teorilerine göre Lady Diana'ya bir suikast düzenlendiği düşünülüyor. Diana ve şoförünün oracıkta ölürken, korumasının kurtulması ve ardından kayıplara karışması, bu düşünceyi kuvvetlendiriyor.

3. Ay'a hiç gidilmedi.

Sovyet Rusya ile ABD'nin uzay yarışını hemen herkes bilmektedir. Bu iki güçlü ülke, uzay konusunda kıyasıya bir rekabet içerisindedir. ABD'nin aya ayak basması ile yarışı kazandığı aşikardı, fakat çoğu insan buna asla inanmamaktadır. İddialara göre ABD, bu yarışta galibiyet alabilmek için 51. Bölge'de gizli bir çekim düzenlemiştir. Görüntülerde gölgelerin farklı yerlere düşmesi, hiç yıldız görünmemesi gibi gerekçelerle görüntülerin kurgu olduğuna inanılıyor. ABD hükümeti ise bu iddiaları kesinlikle reddediyor.

4. Dünyayı yöneten Reptilian ırkı.

Ünlü komplo teorisyeni David Icke'ın 1999 yılında ortaya attığı bu teoriye göre dünyayı sürüngene benzeyen bir ırk olan reptilianlar yönetiyor. Icke, ABD başkanları, İngiltere kraliçesi ve dünyanın en zengin ailelerinin de birer reptilian olduğunu savunuyor.

5. Yapay tsunami ve depremler.

Dünya üzerinde meydana gelen yıkıcı deprem ve tsunamilerin, ABD'nin yapay doğal afetler projesi olarak adlandırdığı H.A.A.R.P tarafından gerçekleştirildiğine inanılmaktadır. Söz konusu proje dahilinde Marmara depremi, Endonezya depremi, Japonya depremi gibi depremler yer almaktadır.

6. Hz. İsa evliydi.

Dan Brown'un ünlü Da Vinci'nin Şifresi kitabına bakıldığı zaman Hz İsa'nın Magdalalı Meryem isminde bir kadın ile evli olduğu yazmaktadır. Bunu ise Leonardo Da Vinci'nin Son Akşam Yemeği adlı freskinde Hz. İsa'nın yanında oturan kişinin havarilerinden Paul değil de eşi Meryem olduğunu öne sürerek söylemiştir. Bu teori, Hristiyan dünyasını derinden sarstı.

7. 51. Bölge'nin varlığı.

1947 yılında Roswell kasabasına UFO düşmesi sonucu ölen uzaylıların Nevada Çölü üzerinde yer alan meşhur 51. Bölge'ye taşındığı her zaman en popüler iddialar arasında yer almaktadır. Öyle ki pek çok ABD başkanı 51. Bölge'nin varlığını reddetse de Barack Obama, 2013 yılında 51. Bölge'nin varlığını resmi olarak açıkladı. Bu da teorilerin doğru olduğuna işaret etti.

8. Nüfus azaltma projeleri.

Dünya üzerinde yer alan pek çok virüsün bilim insanları tarafından oluşturulduğu ve yayıldığı söylenmektedir. Özellikle dünya nüfusunu azaltma amacı ile yapıldığı öne sürülen bu çalışmaların ilk olarak AIDS virüsü ile yayıldığı düşünülmektedir. Günümüzde ise Afrikalı çocuklara kısırlık aşıları yapıldığı öne sürülmektedir.

9. Olası zombi istilası.

Günümüzde pek çok kişi ilerleyen yıllarda büyük bir zombi istilası olacağını öne sürmektedir. Bu teori o kadar güçlü ki çoğu insan zombi istilası sırasında sığınacak yer inşa ettirmektedir. Bu zombi saldırısının ise yine insan eli ile yapılacağı düşünülmektedir.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Dünyayı Sarsan 18 Komplo Teorisi - onedio.com
Dünyayı Sarsan 18 Komplo Teorisi - onedio.com
Popüler Müzik Dünyasından 'Yok Artık!' Dedirten 17 Komplo Teorisi - onedio.com
Popüler Müzik Dünyasından 'Yok Artık!' Dedirten 17 Komplo Teorisi - onedio.com
Oldukça Garip Bir Şekilde Ortaya Atılmış Bu Komplo Teorileri Sizin de Aklınızı Karıştıracak! - onedio.com
Oldukça Garip Bir Şekilde Ortaya Atılmış Bu Komplo Teorileri Sizin de Aklınızı Karıştıracak! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
m_silver

1 hitler öldü kaçtıysa bile şu an gebermiştir 2 ay a gidildi tekrar gidilmemesinin sebebi ay yüzeyindeki yoğun radosyondur ilkinde bunu bilmiyorlardı tzcanlılıktan

birinci-tekil-birey

İnsanın en büyük özelliklerinden birisi mitler oluşturup sonrasında fanatiklik seviyesinde bunlara inanması ya da karşı çıkmasıdır.

first_contact1

hepsi doğru aptal olmayın

adile-dogan1

En çok güldüren Reptilian ırkı ve Ay'a hiç gidilmediği oldu. 😂

Görüş Bildir