Görüş Bildir
Haberler
Hakim ve Savcı Sınavı Ne Zaman Yapılacak? ÖSYM Hakim ve Savcı Sınav Merkezleri Nerelerde?

Hakim ve Savcı Sınavı Ne Zaman Yapılacak? ÖSYM Hakim ve Savcı Sınav Merkezleri Nerelerde?

Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek hakim ve savcılar için sınav düzenlenecek. ÖSYM, hakim ve savcılık sınavı için başvuruları için açıklamada bulunmuştu. Şimdi gözler hakim ve savcılık sınavının yapılacağı güne çevrildi. ÖSYM, hakim ve savcılık sınavının yapılacak merkezleri de duyurdu. Peki, hakim ve savcılık sınavı ne zaman? Hakim ve savcı olma şartları neler? İşte hakim ve savcılık sınavı ile ilgili tüm detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Hakimlik ve savcılık sınavı başvurularının yaklaşmasıyla birlikte hakimlik ve savcılık sınavı ile ilgili internette yapılan aramalar çoğalmış durumda. Hukuk fakültesi mezunları, hakim ve savcılık sınavı için başvuru günlerini beklerken, sınavın yapılacağı tarihi de araştırıyor.

HAKİMLİK VE SAVCILIK SINAVI NE ZAMAN?

Yazılı sınav, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 25-26 Aralık 2021 tarihlerinde, belirtilen sınav merkezlerinde 4 oturumda yapılacak.

Hakimlik ve Savcılık Sınavı Başvuruları Başladı mı?

Hakimlik ve Savcılık Sınavı Başvuruları Başladı mı?

Adaylar başvurularını, 2-10 Kasım 2021 tarihleri arasında bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleriyle) veya mobil uygulamalarından veya diledikleri bir Başvuru Merkezinden yapacaklar ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklar.

Hakimlik ve Savcılık Sınav Merkezleri

Hakimlik ve Savcılık Sınav Merkezleri

Hakimlik ve savcılık sınavları Ankara, İstanbul ve İzmir’de gerçekleştirilecek. Ankara Çankaya’da, İstanbul 1. bölge (Kadıköy, Maltepe, Ataşehir) ile İstanbul 3. bölge(Beyoğlu, Şişli, Beşiktaş, Kağıthane, Sarıyer) ve İzmir’de (Karşıyaka, Bornova ve Çiğli) yapılacak .

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın