Görüş Bildir
Haberler
Gözler Beştepe'de! Renk Haritası Yenilenecek, Kısıtlamalar Gözden Geçirilecek

Gözler Beştepe'de! Renk Haritası Yenilenecek, Kısıtlamalar Gözden Geçirilecek

Batuhan
15.03.2021 - 08:48

Türkiye`nin koronavirüs renk haritası, bu hafta yenilenecek. En çok merak edilen, son vaka sayılarıyla hangi il, ne renge bürünecek? Kontrollü normalleşme sürecine geçilmesinin ardından artan vaka sayılarıyla birlikte kısıtlamaların yeniden gelip gelmeyeceğini merak eden milyonların gözü bugün Beştepe'de olacak. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin ana gündemi koronavirüsle mücadele olacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

1 Mart’ta başlayan “kontrollü normalleşme” sürecinin ardından yapılacak ilk kabine toplantısında illerin risk durumuna göre atılan kontrollü normalleşme adımlarıyla ilgili değerlendirme yapılacak.

Risk haritası güncellenecek

Risk haritası güncellenecek

Özellikle son günlerde vaka sayılarında yaşanan artış ve mutasyonlu virüsün yayılım hızı, bazı tedbirlere geri dönülmesi ihtimalini gündeme getirdi. Kademeli normalleşme adımları, son veriler ışığında yenilenecek risk haritasındaki değişime göre gözden geçirilip güncellenecek.

Kısıtlamalar gözden geçirilecek

Kısıtlamalar gözden geçirilecek

Buna göre olası yeni tedbirler gözden geçirilecek. Sokak kısıtlamaları, restoran ve kafelerin durumuyla, yüz yüze eğitimle ilgili kararlar illerin durumuna göre güncellenecek.

Riskin arttığı illerde kısıtlamalar da artacak. Güncellenecek haritada gözler özellikle 3 ilde, nüfusun yoğun olduğu İstanbul, Ankara ve İzmir'de olacak.

Aşılama ve yeni çalışmalar

Aşılama ve yeni çalışmalar

Toplantıda mutasyonlu virüsün seyri izlenecek.Öte yanda aşı çalışmaları, sevkiyatlar, aşı uygulaması ve yerli aşı süreci de görüşülecek.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
46
20
6
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Gshsh Uyrjdn

Maske zorunluluğu kalksın ölen çıksın , yeter bu kadar.

Erhan Srlk

komisyonlarini da alip s.ktir olup gitseler ya. Gittigim ulkeler arasinda gordugum en fazla maas alip en az is yapan devlet yetkililerini ulkemde gormekten b... Devamını Gör

Bozkurt

Yanlış veya daha yanlış, sonunda Tayyip Erdoğan'nın dediği olacak zaten. Neden bunun için toplanıyorsunuz?