Google'ın Kurucu Ortağı Sergey Brin Hakkında Daha Önce Hiçbir Yerde Duymadığınız 19 Gerçek

2PAYLAŞIM

Şirketin diğer ortağı hakkındaki gerçeklere göz atmayı unutmayın.👇

Google'ın Kurucu Ortağı Larry Page Hakkında Daha Önce Hiçbir Yerde Duymadığınız 19 Gerçek - onedio.com
Google'ın Kurucu Ortağı Larry Page Hakkında Daha Önce Hiçbir Yerde Duymadığınız 19 Gerçek - onedio.com

Sergey Brin dünyanın en çok tanınan teknoloji şirketlerinden biri olan Google'ın kurucu ortağıdır.

www.instagram.com

20 yıldan uzun bir süre önce ortağı Larry Page ile birlikte bu şirketi kurmuşlardır. Sergey Brin hakkında Google'ın ortağı olması dışında birçok duyulmayan gerçek vardır. Haydi gelin bunlara birlikte bakalım...

1. The Economist dergisi Brin'in bilgiye verdiği değer nedeniyle onun bir "Aydınlanma Çağı İnsanı" olduğunu söylemiştir.

www.instagram.com

2. Google.org'la insanlara yardım etmektedir.

www.instagram.com

Sergey Brin, enerji, yoksulluk, hastalık, iklim ve çevreyle ilgili dünya sorunlarını çözmeye çalışan Google.org aracılığıyla ve hayırseverliğiyle topluma büyük katkı sağlamıştır. Dünyadaki problemlerin çözülmesine yardım etmek istediklerini söylemektedir.

3. New York metrosunda Google Glass takarken görülmüştür.

www.instagram.com

2013 yılının başlarında New Yorklular Brin'i metroda gelecekten gelmiş gibi gördüklerinde bu durum oldukça ilgilerini çekmiştir. Bu "artırılmış gerçeklik gözlükleri" bir mikrofon ve kameraya bağlı hoparlörler ile birlikte sağ merceğe oturan küçük bir ekrandan oluşmaktadır. Esasında internete bağlanıldığında caddeden geçen bireyler hakkında kolayca bilgi alınabileceği söylenmektedir.

4. Kendisi paten, kayak, jimnastik ve hatta trapez gibi birçok sporu denemiştir.

www.instagram.com

Brin, Stanford üniversitesinde doktora yapmaya gittiğinde adrenalin dolu sporları denemeye başlamıştır. Bu heyecanlı ve tehlikeli sporlar onun hobileri arasındadır.

5. Sergey Brin Sovyetler Birliği'nde doğmuş ve 6 yaşındayken ailesiyle birlikte Amerika'ya göç etmiştir.

www.instagram.com

6. İlk Google çalışanı Douglas Edwards, Fast Company'ye Brin için "Bir zamanlar inek kostümüyle iş görüşmeleri yaptı." demiştir.

www.instagram.com

Brin'in ilginç bir mizah anlayışı vardır. Bir Nisan şakası olarak bir keresinde hamile Google çalışanlarına doğum kursları vereceğini söylemiştir. Kendisinin eğlence için ellerinin üzerinde yürüdüğü bilinmektedir.

7. Brin ve Page, Google'ı şu anda YouTube'un CEO'su olan Susan Wojcicki'nin garajında kurmuşlardır. Brin, Susan'ın kardeşi Anne Wojcicki'yle evlenmiştir.

twitter.com

8. Fitness'ı çok sevmektedir ve çalışırken bile spor yapmayı bırakmamaktadır.

www.instagram.com

Google milyarlarca dolarlık bir şirkete dönüşürken bile Brin fitness sevgisinden vazgeçmemiştir. Şirkette de sürekli olarak antrenman kıyafetleri ve çorap şeklinde antrenman ayakkabıları giyerek dolaştığı bilinmektedir. Kendisinin toplantılar sırasında yoga yaptığı da görülmüştür.

9. Kendisinin milyonlarca dolarlık araçları ve evleri bulunmaktadır.

twitter.com

Brin 2011 yılında 80 milyon dolara satın aldığı çok lüks bir yatın sahibidir. Hem New York City hem de Los Altos, Kaliforniya'da gayrimenkul sahibidir. 2005 yılında Larry Page'le birlikte 50 kişilik bir uçak satın almışlardır.

10. Google bir arama motorundan büyük bir şirkete düştüğünde şirketin sürücüsüz araç, akıllı kontak lens ve gözlükler gibi projelerini yönetmeye başlamıştır.

twitter.com

Brin üzerinde çalıştığı projelere çok önem vermiştir. Kendisini uzun bir süre boyunca sürekli Google Glass gözlükleriyle dolaşmıştır.

11. Google+'ın bir hata olduğunu söylemiştir.

www.instagram.com

Brin ayrıca Google'ın artık kullanılmayan sosyal ağı Google+ üzerinde çalışmıştır. 2014'te bir konuşmasında bu proje üzerinde kendisi sosyal olmadığı için aslında çalışmaması gerektiğini söylemiştir. Brin bu konuda "Muhtemelen sosyal olmakla bu kadar alakalı bir proje üzerinde çalışmam başından beri hataydı." demiştir.

12. Eşiyle kurduğu Brin Wojcicki Vakfı en büyük yardım kuruluşlarından biridir.

twitter.com

2011'de Brin Wojcicki Vakfı, The Chronicles Philanthropy 50'nin en büyük hayırseverler listesinde yirmi beşinci olmuştur. Vakıf, 2013 yılında Parkinson hastalığının tedavisi için Michael J. Fox Vakfı'na 61.9 milyon dolar bağış yapmıştır. 2012 yılında bu vakıf Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en hayırsever beşinci kuruluş olarak seçilmiş ve 223 milyon dolarlık yardımda bulunmuştur.

13. Uzay turizmine yatırım yapmıştır.

www.instagram.com

Sergey Brin, 2008 yılında Space Adventures isimli bir şirkete 4.5 milyon dolar yatırım yapmıştır. Bu turistleri yörüngeye gönderen bir uzay turizmi şirketidir.

14. İlk çocuğu için ortağı Larry Page ona çok özel bir parti hazırlamıştır.

www.instagram.com

2008'de Larry Page, Brin ve Wojcicki’nin ilk çocuğunu kutlamak için bebek bezi temalı eğlenceli bir parti vermiştir. Parti, San Francisco'da büyük bir depoda düzenlenmiştir. Misafirlerin bebek bezi ve tulum pijamalar gibi bebek kıyafetleri giymeleri istenmiştir.

15. Sergey Brin, teknolojinin birçok kişi için karmaşık ürünler içerdiğini ve Google'ın rakiplerinin karmaşık seçenekleri yerine insanların tercih ettiği kolay, kullanıcı dostu bir seçenek sunmayı amaçladığını söylemiştir.

Bu konuyla ilgili “Ürünlere değil özelliklere odaklanıyoruz. Gelecek ürünlerimizden karmaşıklık sorununu daha da kötüleştirebilecek olanları çıkardık. 20 farklı şekilde çalışan 20 farklı ürüne sahip olmak istemiyoruz. Sitemizde her şeyi takip etmeye çalışırken kayboluyordum. Bir dizi özelliği paylaşan az sayıda ürünü tercih ederim." demiştir.

16. Sergey Brin ve eşi Anne Wojcicki, iki çocuklarının DNA'larını bilim için Anne’nin genetik test şirketi 23andMe'ye bağışlamışlardır.

twitter.com

Bunu çocuklarının genlerini gözlemlemek ve Brin'in ailesinde görülmüş olan Parkinson hastalığı gibi önlem almaya ve tedaviye başlamaları gerekecek hastalıklara yatkınlıkları olup olmadığını öğrenmek için yapmışlardır.

17. Parkinson hastalığına yakalanma riski vardır.

twitter.com

Brin'in annesi ve teyzesi Parkinson hastasıdır. Eşi Anne Wojcicki'nin şirketinde yapılan testler Brin'in kendisini hastalığa yatkın hale getiren genetik bir mutasyona sahip olduğunu ortaya çıkarmıştır. Parkinson hastalığına yakalanma riskini azaltmak için Brin daha yoğun egzersiz yapmaya ve günde iki kez yeşil çay içmeye başlamıştır. Sağlıklı beslenme şekli ve bilimsel ilerlemeler sayesinde 2010 yılında hastalığa yakalanma riskinin artık %10'dan az olduğunu tahmin ettiğini söylemiştir.

18. 2015 yılında Bayshore Global Management adlı bir şirket aracılığıyla bir yat kaptanı ve kişisel alışveriş asistanı dahil olmak üzere kişisel işlerini yönetmek için en az 47 kişiyi işe almıştır.

www.instagram.com

19. Google'ın ilk Doodle'ı Brin ve Page'in Burning Man Festivali'ne gittiğini göstermek için yapılmıştır.

twitter.com

Google Doodle, 1998 yılında Brin ve ortağı Page Burning Man Festivali'ne gittiğinde yapılmaya başlanmıştır. Page ve Brin, bir Google logosuyla oynarken, ikinci "o" ile festivale katılımlarını temsil eden bir figür koymuş ve böylece sunucuların çökmesi durumunda kullanıcıların onların yokluğunu öğrenmelerini sağlamışlardır.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Microsoft'un Eski CEO'su Steve Ballmer Hakkında Daha Önce Hiçbir Yerde Duymadığınız 19 Gerçek - onedio.com
Microsoft'un Eski CEO'su Steve Ballmer Hakkında Daha Önce Hiçbir Yerde Duymadığınız 19 Gerçek - onedio.com

👇

Asya'nın En Zengin İnsanı Mukesh Ambani Hakkında Daha Önce Hiçbir Yerde Duymadığınız 19 Gerçek - onedio.com
Asya'nın En Zengin İnsanı Mukesh Ambani Hakkında Daha Önce Hiçbir Yerde Duymadığınız 19 Gerçek - onedio.com

👇

Oracle'ın Kurucusu Larry Ellison Hakkında Daha Önce Hiçbir Yerde Duymadığınızı İddia Ettiğimiz 19 Gerçek - onedio.com
Oracle'ın Kurucusu Larry Ellison Hakkında Daha Önce Hiçbir Yerde Duymadığınızı İddia Ettiğimiz 19 Gerçek - onedio.com

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
redcadillac

Allah allah acaba hangi yabancı siteden (ç) alıntı?

Görüş Bildir