Görüş Bildir
Haberler
Google.com'u 12 Dolara Satın Aldı, 1 Dakikalığına Sahibi Oldu

Google.com'u 12 Dolara Satın Aldı, 1 Dakikalığına Sahibi Oldu

ATKN
02.10.2015 - 12:43 Son Güncelleme: 02.10.2015 - 16:01

Google'ın eski çalışanı olan Sanmay Ved, domain ve web sitesi satın alma servislerinde gezerken Google domainin boş olduğunu fark etti. 12 dolar ödeyerek Google.com'un domainini satın alan Sanmay Ved, 1 yıllık aldığı domaine sadece 1 dakikalığına sahip oldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

12 dolar ücret ödeyerek Google.com'un sahibi olan Sanmay Ved'in saltanatı kısa sürdü. Google domainini satın alan Sanmay Ved, kısa süreliğine Google'ın web trafiğini kontrol etme imkanına erişti. Google domainini satın alan Sanmay Ved'in posta kutusu bir anda Google ile alakalı olan kurumların ve güvenlik ekibinden gelen mailleri ile doldu. 1 yıllık satın aldığı domaine sadece 1 dakika sahip olan Sanmay Ved'in LinkedIn profili, ziyaretçi akınına uğradı.

Sanmay Ved

Satın alma işlemi iptal edildi

Sadece 1 dakika süreyle Google.com'un sahibi olan Sanmay Ved'in, Google'ın durumu fark etmesiyle saltanatı sona erdi. Google, Sanmay Ved'e gönderdiği mailde sistemsel bir karışıklık olduğu ve domain satın alma işleminin iptal edildiğini açıkladı.

Görsel: Sanmay Ved / LinkedIn

İçeriğin Devamı Aşağıda

Eski Google çalışanı Sanmay Ved, Business Insider'a verdiği demeçte; bu durumun bir hata olduğunu, daha ilk görüşte fark ettiğini ancak yine de satın alma işlemini tamamladığını dile getirdi.

Sputnik Türkiye

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
0
0
0
0
0