Final Sahnesi Asla Bilinmez! Ölmeden Önce Dudaklarından Dökülen Son Sözleriyle 22 Ünlü

793PAYLAŞIM

Cellatının ayağına basınca ondan asil bir şekilde özür dileyen Marie Antoinette'ten yüksek dozla ölmek istemeyen Amy Winehouse'a kadar bu enteresan veda sözleriyle dolu listeyi sizler için Tworeddots'dan derledik.

Kaynak: http://www.tworeddots.com/view/celebrity...

1. Amy Winehouse: "Ölmek istemiyorum."

Oturduğu dairede ölü bulunmasından iki saat önce bıraktığı sesli mesajda Amy bu göz dolduran sözleri söyledi. Alkol ve uyuşturucu bağımlılığı herkes tarafından açıkça görülen genç şarkıcı ölümünden birkaç hafta çıktığı bir konserde ayakta dahi duramamıştı. Koruması onu Londra'daki evinde ölü buldu. Amy 2 şişe votka içmişti.

2. Frank Sinatra: "Aklımı kaybediyorum."

Sinatra'nın hayatının ancak son yıllarında onunla yakın arkadaş olmuş Tony Oppedisano, onun son sözlerini duyan kişi oldu. Bu cümleden birkaç dakika sonra ise mavi gözlü efsane Los Angeles'taki evinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

3. James Dean: "O herifin durması lazım... O bizi görür."

Hayatını elinden alan trafik kazasından önce son sözleri bunlardı. Yolcu koltuğunda oturan Rolf Wütherich ona yavaşlamasını söyledi ama James onların bulunduğu şeride girmek üzere olan aracın duracağını düşündü.

4. John Lennon: "Vuruldum."

Lennon'u vuran kişi, Mark Chapman, sanatçıyla birkaç saat öncesinde tanışmış ve ona bir albüm imzalatmıştı. Lennon ve Yoko Ono bir kayıt stüdyosunda yapılan etkinlikten sonra eve dönerken, Chapman John Lennon'u soğuk kanlı bir şekilde yol ortasında vurdu ve kenara geçip JD Salinger'ın kitabı Çavdar Tarlasında Çocuklar'ı okumaya başladı.

5. John Wayne: "Elbette kim olduğunu biliyorum. Sen benim kızımsın. Sen seviyorum."

Kanser teşhisi konduktan sonra, sevilen Amerikalı yıldız son günlerini hastanedeki yatağında geçiriyordu. Bilinci zaman zaman açılıp kapanan oyuncunun ailesi ve arkadaşları onu hiç yalnız bırakmıyordu. 11 Haziran 1979 günü son nefesini verdi. 

Kızı Aissa, elini tutuyordu ve onu tanıyıp tanımadığını sordu. Sorunun cevabı ise John Wayne'in son sözleri olmuştu.

6. Elvis Presley: "Banyoya okumaya gidiyorum."

16 Ağustos 1977 gecesi uyku tutmayınca güzellik kraliçesi nişanlısı Ginger Alden'a bu cümleyi söyleyip yataktan ayrıldı. Bir süre sonra yatağa geri dönmeyen nişanlısını aramaya giden Ginger ise, Elvis'i banyoda yüzüstü yere yığılmış şekilde buldu.

7. Alfred Hitchcock: "Son asla bilinmez. Ölümden sonra tam olarak ne olduğunu bilmek için ölmek gerekir, her ne kadar Katoliklerin kendi ümitleri olsa da."

Hollywood'da sunduğu karakterle tıpatıp örtüşen bu sözleri Hitchcock ölüm döşeğinde söyledi. Kuşkusuz son bir hikaye, bizi meraklandırıcak son bir final huzursuzluğu düşünüyordu ve 'diğer tarafta bizi ne bekliyor?' tadında sözleriyle hem komik hem de gizemli olmayı başardı.

8. Heath Ledger: "Katie, Katie, bak... her şey iyi olacak, biraz uykuya ihtiyacım var sadece."

Heath Ledger da malesef kendi hayatını sonlandırmayı seçenlerden. Kendi psikotik ilaçları ve uyku haplarını karıştırıp intihar eden aktör son sözlerini kızkardeşine telefonla söyledi.

9. John F. Kennedy: "Hayır, elbette bunu diyemem."

22 Kasım 1963 günü eşi Jacqueline ile birlikte katıldıkları geçit töreninde suikaste uğrayan başkan Kennedy, kendisine yöneltilen "Dallas halkı size çok hoş bir hoşgeldin demedi diyemezsiniz elbette," cümlesine bu cevabı vermiş ve dakikalar sonra da vurulmuştu.

10. Bing Crosby: "Harika bir golf maçıydı beyler."

Ünlü Hollywood şarkıcı/oyuncusu golf oynamayı çok severdi. 1977'de emekliliğin ve bol bol golf oynamanın tadını çıkardığı sıralarda 18 delikli bir oyunu bitirdikten sonra büyük bir kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Doktorları ona sadece 9 delikliye kadar golf oynayabileceğini defalarca söylemişti.

11. Charlie Chaplin: "Neden olmasın? Sonuçta hepsi ona ait."

88 yaşında, eşi Oona O'Neill ile İsviçre'de birlikte yaşadıkları evde ölen Chaplin'e rahip "Tanrı ruhuna merhamet etsin." dedikten sonra bu son sözleri söylemişti. Efsane oyuncu kısa bir süre sonra uykusunda hayatını kaybetti.

Fakat Chaplin'in ruhu o kadar da rahat etmemiş olabilir. 1978 yılında ailesinden para istemek için oyuncunun mezarını kazıp tabutunu çalan şantajcılar ancak iki ay sonra yakalanabildiler ve tabut mezara geri götürüldü.

12. Coco Chanel: "Bakın, işte böyle ölünüyor..."

Fransız moda ikonunun son sözleri de kendisi gibi dolaysız, sofistike ve espiriliydi.

13. Martin Luther King: "Elimi tut, kıymetli Tanrım."

Bir gospel şarkısının ismi olan Doktor King'in son sözlerini müzisyen Ben Branch duydu. Ben Branch o gece bir etkinlikte sahne alacaktı. Martin Luther King ise bu sohbetten kısa bir süre sonra kaldığı otelde James Earl Ray tarafından vurularak öldürüldü.

14. Ernest Hemingway: "İyi geceler, yavru kediciğim."

Sevilen yazar kendi kendini bir tüfekle vurmadan önce, iddialara göre eşine bu sözleri söylemişti. 61 yaşında hayatını kaybeden yazar yaşadığı depresyon yüzünden akıl hastanesinde kalmış hatta elektrik şok terapisi bile görmüştü.

15. George Orwell: "Elli yaşında, herkes hakettiği yüzü taşır."

1984'ün yazarının şahsi günlüğüne yazdığı son sözler bunlardı. 1950 yılında 46 yaşında hayatını kaybetti.

16. James Brown: "Ben bu gece çekip gidiyorum."

Bir Noel sabahı kalp yetmezliğine kurban giden sanatçı, uzun süredir menejerliğini yapan Charles Bobbit'e bu sözleri söyledi. Bobbit bu sözlere inanmamıştı ama soul müziğin babası bir süre sonra üç derin nefes aldı, gözlerini yumdu ve hayatını kaybetti.

17. Joe DiMaggio: "Sonunda Marilyn'i görebileceğim."

Ünlü beyzbol oyuncusu ve Marilyn Monroe'nun eşi Joe DiMaggio, bu sözleri sık sık söylerdi. Avukatı ve sırdaşı Morris Engelberg'e göre söz ne zaman hastalığından ya da ölümden açılsa Joe Marilyn'i görmekten söz ediyordu. Çok fazla sigara kullanan oyuncu, akciğer kanserinden hayatını kaybetti.

18. Malcolm X: "Kardeşlerim! Kardeşlerim lütfen! Burası bir huzur mekanı!"

Son sözlerinin bu olduğu kabul edilse de Malcolm, konuşma yapmak için gittiği Manhattan'da bir balo salonunda çıkan danışıklı kargaşayı sakinleştirmeye çalışıyordu. 'Sakin olun, kardeşlerim' diyerek durumu yatıştırmaya çalışan efsane daha sonra birlikte çalıştığı ortaya çıkan 3 adam tarafından suikaste uğradı.

19. Marie Antoinette: "Özür dilerim, efendim, isteyerek olmadı."

Giyotin ile idam edileceği yere çıkarken, cellatının ayağına yanlışlıka basan Marie, bu davranışıyla hayatının sonuna kadar asil duruşunu korumuş oldu.

20. Paul Walker: "Beş dakika içinde döneceğiz."

Hayatını kaybettiği araba kazasından hemen önce bir yardım etkinliğine katılan Paul Walker, etkinliğin organizatörü Jim Torp'a hemen döneceklerini söylemişti. Roger Rodas'ın kullandığı kırmızı Porshce marka arabaya bindiler ve araç 72km hızla giderken bir elektrik direğine çarptı. Her ikisi de hayatını kaybetti.

21. Steve Jobs: "Oh wow. Oh wow. Oh wow."

Apple eş-kurucusu Steve Jobs, bir defasında ölümü "muhtemelen hayatın en iyi buluşu" olarak tabir etmişti. Ünlü iş adamı pankreas kanserinin sonradan sebep olduğu komplikasyonlar sebebiyle solunum durması yaşadı ve hayatını kaybetti. Kızkardeşi Mona Simpson ise cenaze töreninde bir konuşma yaptı ve Steve'in ölmeden önce bütün aile fertlerinin ve parterinin yüzlerine bir bir yavaşça baktığını anlattı.

22. Walt Disney: "Kurt Russell."

Evet, şaşıracaksınız belki ama Walt Disney 1966 yılında akciğer kanserinden hayatını kaybetmeden hemen önce bir kağıda Kurt Russell ismini yazdı. Kurt ise o dönemde Disney Stüdyolarında çalışan bir çocuk yıldızdı ve bu onun omuzlarına tuhaf bir yük bindirmişti. 

Kurt Russel 2007 yılında katıldığı Jimmy Kimmel şovda hikayeyi doğruladı.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tiskiniyorumsizden

Söz möz bilemem ama ölmeden önce mezar taşıma "Mezarıma yüzü olan gelsin" dedirttirecem İnşallah.

duygularinrengi

Beşir fuad kendi kanıyla yazdığı intihar mektubunda "Ameliyatımı icra ettim, hiçbir ağrı duymadım. Kan aktıkça biraz sızlıyor. Kanım akarken baldızım aşağıya indi. Yazı yazıyorum, kapıyı kapadım diyerek geriye savdım. Bereket versin içeri girmedi. Bundan tatlı ölüm tasavvur edemiyorum. Kan aksın diye hiddetle kolumu kaldırdım. Baygınlık gelmeye başladı."

nohuman

Heath Ledger intihar etmedi.Rolüne çok fazla çalıştığı ve kendini kaptırdığından uykusuzluk problemi çekiyormuş.Hata sonucu,gereğinden çok uyku hapı aldığı için hayatını kaybetti... :(

illumi-zoldyck

heath ledger intihar etmemiştir yanlış ilaç kullanımından ölmüştür bilip bilmeden sallamayın

leticia-yuno

Paul'um genç gitti :c

Görüş Bildir