Görüş Bildir
Haberler
‘FETÖ'nün Yapılanamadığı Tek İl Tunceli’

‘FETÖ'nün Yapılanamadığı Tek İl Tunceli’

ATKN
30.08.2016 - 12:48 Son Güncelleme: 30.08.2016 - 12:49

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, FETÖ'nün Manisa'da kamu görevlilerinden ay başlarında yüzde 5 ile 10 arasında 'himmet' parası toplandığını belirtip, 'Para vermek istemeyen işadamlarına usulsüz dinlemeler yapıp, şantaj malzemesi toplamaya çalışmışlar. Özel yaşamında arıza olanları da tabir yerindeyse Hollanda ineği gibi aylarca sağmışlar' dedi. Ayrıca Şimşek, örgütün ülke genelinde idari ve mali yapılanma yapamadığı tek ilin Tunceli olduğu söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre Başsavcı Akif Celalettin Şimşek, Facebook hesabından FETÖ/PDY'nin Manisa'daki idari ve mali yapılanması hakkında dikkat çeken paylaşımda bulundu. Başsavcı Şimşek, Manisa'da iki yıldır yürüttükleri soruşturmada örgütün mali açıdan iş adamlarını ve kamu görevlilerini hedef haline getirdiğinin ortaya çıktığını söyledi.

Gülen'in Manisa'da yapılanmaya 1976 yılından başladığını belirten Başsavcı Şimşek, şöyle devam etti:

Gülen'in Manisa'da yapılanmaya 1976 yılından başladığını belirten Başsavcı Şimşek, şöyle devam etti:

'1976 yılında geldiği Manisa'da verdiği vaaz ve sohbetlerde bu milletin saf ve temiz insanlarının dini duygularının nasıl sömürüleceğini, bununda para ve menfaate ne kadar kolay çevrileceğini gözlemleyen hain örgüt lideri, yaklaşık iki yıl boyunca yaptığı çalışmaların meyvelerini o günden almaya başlamıştır. Daha sonra geçtiği İzmir Kestane Pazarı'nda da bu sömürünün tüm ülke geneline nasıl yayılacağının profesyonel plan ve projelerini tertiplemiştir. Manisa da yaklaşık iki yıldır yürüttüğümüz soruşturmada şu kanaatlere ulaştık. 

Örgüt para kaynağı olarak öncelikle iş adamlarını, sonrada kamu görevlilerini hedef kitle haline getirmiş, devlet memuru olan militanlarından ailevi durumlarına bakarak yüzde 5-10 arası 'himmet' adını verdikleri haracı ay başlarında koordine imamı ya da abi-ablaları vasıtasıyla elden toplamış ve malum bankalarında kısa süre hesaplarında tutarak yurt dışı bankalara aktarılmıştır.'

'Bağış yapmayanlara şantaj'

'Bağış yapmayanlara şantaj'
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Başsavcı Şimşek, paylaşımında, şu bilgileri de verdi:

'İş adamlarına gelince, öncelikle örgüte kazandırma amacıyla evlerde toplantılar yapılıp, ikna yoluyla ekonomik güçlerine göre 'himmet' adı altında makbuz ya da belge vermeksizin nakit para ya da arsa arazi bağışları sağlanmış hatta Pensilvanya'ya geziler düzenlenmiştir. Bağış yapmayan ya da karşı çıkanlar hakkında önce usulsüz dinlemeler yaparak, şantaj malzemesi toplamaya çalışmışlar. 

Özel yaşamında arıza olanları da tabir yerindeyse Hollanda ineği gibi aylarca sağmışlar. Açık bulamadıklarının da iş hayatını bitirip, iflas ettirmişler. Bir grup iş adamı da karşılarındaki güce korkudan boyun eğmek zorunda kalarak, 'haram olsun' diyerek bağışlarda bulunmuşlardır. Bu ülkenin insanlarını bir şekilde ikna ederek büyük bir ekonomik güce sahip olan FETÖ, kazancının büyük bir kısmını da yurt dışına transfer etmiştir. Akıbeti meçhul bu para, nerede ve ne şekilde değerlendirilmekte ya da değerlendirilecektir tarafımızca da bilinmemektedir.'

'Örgütün 81 vilayette idari ve mali yapılanmasını beceremediği tek il Tunceli'

'Örgütün 81 vilayette idari ve mali yapılanmasını beceremediği tek il Tunceli'

Paylaşımının sonuna not düşen Başsavcı Şimşek, örgütün ülke genelinde idari ve mali yapılanma yapamadığı tek ilin Tunceli olduğunu söyledi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
128
71
25
6
4
4
3
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

yüzde sekseni terörist olan bir ilde yapılanma ihtiyacı gütmemişlerdir bence

Devrim Yılmaz

zoruna gitti di mi at kafası seni. yıllarca destekle biat et sonra en ufak olayda FETÖ FETÖ diye ağla :D tunceli siksin seni

Kaptan inecekvar

Yani, sonuçta farklı bir mezhepten, 50.000 nüfuslu bir kasaba tunceli, Normal.

Pasif Kullanıcı

olay tam bir iki ucu boklu değmek yaniii