Görüş Bildir
Haberler
Fatih Belediyesi’nden Çocuklara Etkinlik: 'Astronot Oluyoruz'

Fatih Belediyesi’nden Çocuklara Etkinlik: 'Astronot Oluyoruz'

Ulaş
06.04.2021 - 13:43 Son Güncelleme: 06.04.2021 - 13:45

AKP’li Fatih Belediyesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’nin uzay hedeflerine yönelik açıklamaları ardından harekete geçti. Belediye, çocuklara yönelik “Astronot oluyoruz” başlıklı etkinlik düzenlemeye başladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uzay açıklamaları ardından Fatih Belediyesi’ne bağlı Bilim Fatih Projesi kapsamında “Astronomi, Uzay ve Havacılık Atölyesi” kurulduğu belirtildi. Fatih Belediyesi, söz konusu atölyede çocuklara “Astronot Oluyoruz” etkinliği düzenliyor.

İstanbul Manşet’ten Engin Belli’nin haberine göre, AKP’li Meclis Üyesi Büşra Uncu Özten Mart ayı son meclis toplantısında Kütüphaneler ile ilgili sunum yaparken merkezi Silivrikapı Mahallesi’nde bulunan Bilim Fatih Projesi’ne de değindi. Özten konuşmasında şöyle dedi; “Bilim Fatih Projemiz var. Teknolojiden ve kitaplardan yararlanılan bir merkezdir. İHA’larımız ve SİHA’larımızı yapan T3 Vakfı ile bu projemizi gerçekleştiriyoruz. Teknolojiyi kullanarak bunu gerçekleştiriyoruz. Çeşitli etkinliklerimiz var. Kriptoloji etkinliği, Kesir Bölüm etkinliği, Bilim Tasarım Atölyesi, Teknoloji Atölyesi ve Astronot Oluyoruz etkinliğimiz var. Pandemi de bile online olarak devam edecek çalışmamız.”

CHP grubu gülerek tepki verdi...

CHP grubu gülerek tepki verdi...

Sözlerini sürdüren Özten “Cumhurbaşkanımız boşuna biz uzaya çıkacağız demiyor. Sonucu şimdiden görüyoruz.” deyince CHP sıralarından gülüşmeler yükseldi. Bu gülüşmelere alınganlık gösteren Özten “Astronot olacak gençlerimizi buradan çıkartırsak güldüğümüzü hatırlarız” diye cevap verdi. Gülüşmeler bu sözlerle daha da arttı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
14
3
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

Fatih'te bazı mahallelere daha yerçekimi verilemiyor .Astronomi atölyesi biraz iddalı olmuş.

Arma Subaşı

Abi bunda tepki verecek ne var gerçekten, siz kafayı yemişsiniz.

Pasif Kullanıcı

Şu arma isimli ahlaksızın her yorumunu şikayet edin!

Develop ER

Devletlim uzay vergileri ne oldu ? - Yol yaptık, hastahane yaptık.. Uzaya Gidemedik... :D