Görüş Bildir
Haberler
Farklı Kültürleri Tanıma Turu! Erdoğan'ın Talimatıyla 50 Muhtar İspanya'nın Endülüs Bölgesine Götürüldü

etiket Farklı Kültürleri Tanıma Turu! Erdoğan'ın Talimatıyla 50 Muhtar İspanya'nın Endülüs Bölgesine Götürüldü

Batuhan
10.04.2018 - 11:43

İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Muhtarların farklı kültürleri görebilmesi için yurt dışı gezileri organize edilmeli' talimatı üzerine bugün 5 ilden 50 muhtarı İspanya'nın Endülüs bölgesine götürdü.

DHA'da yer alan habere göre Bolu, Çanakkale, Erzincan, İstanbul ve Trabzon'dan toplam 50 muhtarın yer aldığı ilk kafile Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde Türk Hava Yolları (THY) uçağı ile İspanya'ya gitmeden önce basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Muhtarlar bu gezinin kendilerine kültürel ve şehircilik anlamında çok şey katacağını ifade ettiler.

'İlk defa yurt dışına çıkıyorum'

'İlk defa yurt dışına çıkıyorum'

Zeytinburnu Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Nadiye Polat, 53 yaşında olduğunu, ilk defa yurt dışına çıkacağını söyledi. Polat, 'Muhtarların yurt dışına çıkması çok güzel bir imkan. Yurt dışını görmemizi sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımızın düşünceleri ve muhtarlarımıza olanak sağlanması çok önemli bir olay' dedi.

'Hollanda ve Almanya'yı görmek istiyorum'

'Hollanda ve Almanya'yı görmek istiyorum'

Sultanbeyli Hasanpaşa Mahalle Muhtarı Orhan Bahadır, Endülüs'teki Osmanlı izlerini ve eserlerini göreceği için çok heyecanlı olduğunu ifade ederken muhtarların gezilerde elde ettiği tecrübelerini mahallelerine aktarabileceğini belirtti. Kudüs'ü de görmeyi çok istediğini anlatan Bahadır, şehircilik açısından Hollanda ve Almanya'yı da görmek istediğini kaydetti.

'Gurur duyuyoruz'

'Gurur duyuyoruz'

Erzincan'dan gelen muhtar Hamza Alkan'da yurt dışına ilk kez çıkacağını ve Erzincan'a dönüşte geziyle ilgili tecrübelerini mahalleye yansıtmaya çalışacağını söyledi. Trabzon Yomra Özdil Mahalle Muhtarı Barış Hatipoğlu da 'Bizim için gurur verici, gidip göreceğiz' diye konuştu.

'Herhalde sponsor vardır'

'Herhalde sponsor vardır'

Trabzon Ortahisar Çağlayan Mahalle Muhtarı Ömer Ergenç ise, 'Bu kesinlikle bir turistik gezi değildir. Ayrıca bizim devletin imkanlarıyla oraya gönderildiğimizi söylüyorlar. Bu yanlıştır. Kesinlikle sponsor vardır' diye konuştu.

Endülüs'ün tarihi ve turistik yerleri gezdirilecek

Endülüs'ün tarihi ve turistik yerleri gezdirilecek

Tüm masrafları sponsorlar tarafından karşılanacağı ifade edilen programda muhtarlara, Kurtuba Camii, Elhamra Sarayı, eski şehir merkezi Albaicin gibi Endülüs'ün tarihi ve turistik yerleri gezdirilecek. Muhtarlar, 12 Nisan Perşembe günü Endülüs'ten ayrılacak.

Sosyal medyadan da muhtarların bu gezisine farklı yorumlar geldi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
571
329
171
64
42
15
12
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
VolkanA

Muhtarin biri Enduluse Osmanli eserlerini gormeye gidiyorum demis. Osmanli eseri ne arar la Enduluste? Arap-Emevi olmasin

Ziya Akbaş

Sonra da rönesans eserlerini görmek için kudüse gidecekmiş...

Pasif Kullanıcı

ulan devletin yurt dışına göndereceği bir güruh varsa bu üniversite öğrencileri ve bilim adamlarıdır,profesörlerdir.

Pasif Kullanıcı

grup anlamında.

BwK

geldiklerinde mahalleye katedral yaptırır flamenko egitimi verirler artık, ben daha mahalle muhtarımın yüzünü görmedim herhangi bir sebeple işim düşmedi hic ... Devamını Gör