Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Evleneceğin Erkeğin Maaşı Kaç Lira Olmalı?

160PAYLAŞIM

Tabii evlilik, aşk ve sevgi üzerine kurulmalıdır. İki kişi birbirini sever ve aynı evde yaşama kararı alırlar. Her neyse evlilik herkese göre değişir de bakalım maaşlar konusunda da öyle düşünebiliyor muyuz? Evleneceğin kişi ne kadar maaş almalı sence?

1. Benzine aylık ne kadar harcarsın?

500 - 1000 TL
1.000 - 1.500 TL
1.500 - 2.000 TL
2.500 TL, benim benzin parama yetmez...

2. Ali Ağaoğlu olsan hangi projeyi onaylarsın?

Düz apartman...
Dubleks evcil hayvan kulübesi.
Çapraz rezidans.
Bunlar hiç değil...

3. Yaz tatilinde ailenin köyüne nasıl gitmeyi istersin?

Görgüsüzce bir arabayla.
Yürüyen uçakla...
Helikopterimle...
Alibeyköy Cep Otogarı.

4. Nasıl bir ölüm isterdin?

Karayipler'de Mojito kokteylimi yudumlarken boğazıma kaçması sonucu.
Bodrum'da 500 liralık pizzadan zehirlenerek.
Koca bir slime kovasının içinde boğularak.
Hiçbiri...

5. Nasıl bir gücün olmasını isterdin?

İnanılmaz çok, evler dolusu para.
Zihin okuyabilmek.
Bütün dilleri doğuştan bilmek.
İlber Ortaylı gibi tarih bilgisi.

6. Ekmeğin olmadığı durumlarda pasta yer misin?

Niçin?
Yerim ya o da hamur sonuçta.
Yemem kilo alıyorum.
Pastayı ayrı ekmeği ayrı yerim.

7. Sen ne kadar zengin gözükmek isterdin?

Bir yıldız var burada henüz keşfedilmemiş.
Zengin gözükmek benim doğamda var, paraya gerek yok.
Çok isterim.
Gerek yok böyle göz boyamalara biz halkın çocuğuyuz.

Maaşı önemli değil!

Evleneceğin erkeğin maaşı benden yüksekmiş, azmış, ne kadar alıyormuş? Bunların hiç önemi yok. Önemli olan sahiden ve gerçekten sevebilmek. Tabii hayata tutunmak için belirli bir kazancın olması gerekiyor. Fakat senin için ne kadar maaş aldığı önemli değil. Önemli olan ne kadar saygı, sevgi ve güven çerçevesi içerisinde mutlu bir evlilik sürdürdüğünüz. İleride olacak çocukların masraflarını düşünmek veya kendini daha rahat bir hayatta yaşatmak isteyebilirsin fakat bu durumu daha da öteliyorsun ve senin için ceketini alsın gelsin. Ne kadar maaş aldığının bir önemi olduğunu düşünmüyorsun.

10.000'den fazla!

Evlenceğin kişi kraliyet ailesinden falan olmalı sanırım. 10.000 TL ve üstü maaş alabilmek... Hadi aldı diyelim, o kişinin seninle evlenmesi hayaller aleminde yer almaktan başka bir şey değil. Tebrik ediyorum harika sonuç gözüküyor. Bu kazandığı maaşla nerede yaşarsınız, nasıl bir hayatınız olur hayal bile edemiyoruz. Sen etmiş gibisin. Ayrıca tabii evine bakacak, sen de bakıyorsun. 10.000 TL maaş alıyor diye bu kadar havalanmasın. Senden iyisini mi bulacak canım hiç!

3.000 - 5.000 arası!

Tabii sen de diyorsun ki evleneceğim erkek 3.000 - 5.000 TL arası alsın. 'Taş mı yiyelim be kardeşim?' dediğini duyar gibiyiz. Haklısın tabii. Sen de bir yerde "SSK'sı var mı? Bana yetebilecek mi?" diye düşünüyorsun. Tabii ayaklarının üzerinde durabilirsin ama eve de belirli bir destek gelmesi gerekiyor. Haklı gerekçelerin var o yüzden kızamıyoruz sana. Bence en iyisini de yapıyorsun. Kesinlikle bu kadar maaşı olmalı. Bunun tatili var, benzin parası var ohooo... Senin evleneceğin erkeğin maaşı en az 3.000 - 5.000 TL arası olmalı.

5.000 - 10.000 Tl arası!

Senin rahat bir hayatın olmalı. Sen sırf sosyalleşmek için çalışmış olmalısın. Aldığın maaş kıyafetine, makyajına gidecek. Seni el bebek gül bebek yaşatacak gibi gözüküyor. Hadi bakalım 5.000 - 10.000 TL arası maaşla neler yapılır, nerelerde yaşanır planını çıkar. Eğlenceli ve çocuklarınızın geleceğinden endişe duymayacağın bir evlilik olmalı. 5.000 kazanmak bugünün şartlarında gerçekten iddialı bir istek olsa gerek. Harika bir seçim yapman gerekiyor. Bol saadetler dileriz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sanayadrasmi12

5.000 10.000 mi evlilik sadece paradan ibaret değil ki tabiki parada lazımda çok olmasın ya çok zengin olmak iyi değil huzuru bile bozar

gzm-ynklr

senin rahat bir hayatın olmalı. Sen sırf sosyalleşmek için çalışmış olmalısın. Aldığın maaş kıyafetine, makyajına gidecek. Seni el bebek gül bebek yaşatacak gibi gözüküyor. Hadi bakalım 5.000 - 10.000 TL arası maaşla neler yapılır, nerelerde yaşanır planını çıkar. Eğlenceli ve çocuklarınızın geleceğinden endişe duymayacağın bir evlilik olmalı. 5.000 kazanmak bugünün şartlarında gerçekten iddialı bir istek olsa gerek. Harika bir seçim yapman gerekiyor. Bol saadetler dileriz.

blackmet

Aq cinsiyet eşitliğinden kadın hürriyetinden bahsediyoruz yaptığınız içeriğe bak ulan size herşey mübah

coldhearted

Sağlığım, huzurum olmadıktan sonra ne yapayım parayı? Beni anlayan, beni dinleyen biri olmadıktan sonra ne faydası var bana? Sahte ve yapmacık dostluklar, ilişkilerden fazlası değil bana getireceği. Para mutluluk getirseydi iş adamları hasta çocuklarını tedavi ettirir, genç yaşta şöhret olanlar hayatını uyuşturucuya hibe etmez hatta intihar etmezlerdi. Sevdiğim bir sözdür "Çalışmak için yaşama, yaşamak için çalış." Madalyonun "geçim" yüzü de var tabii, birey kimseye minnet etmeyecek kazansa yeter bana göre. Saygılar.

enk-capital

Herkesin parası kendine. Kimsenin çüküne güvenmeyin.

Görüş Bildir