Görüş Bildir
Haberler
Euroleague'in 15. Yıldönümü, Ülker Sports Arena'da Kutlandı

Euroleague'in 15. Yıldönümü, Ülker Sports Arena'da Kutlandı

Enver K.
06.05.2015 - 16:04
İçeriğin Devamı Aşağıda

Turkish Airlines Euroleague’in 15.yıldönümü kapsamında Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da bir etkinlik düzenlendi.

Toplantıda Turkish Airlines Euroleague Başkanı ve CEO’su Jordi Bertomeu’nun yanı sıra Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, Türk Hava Yolları CEO’su Temel Kotil, Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic, Avrupa basketbolunun efsane isimlerinden Theodoros Papaloukas ile Anadolu Efes, Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Liv Hospital ve Beşiktaş İntegral Forex kulüp temsilcileri, basın mensupları ve davetliler katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Turkish Airlines Euroleague Başkanı ve CEO’su Jordi Bertomeu, “Öncelikle burada olduğunuz için teşekkür ediyorum. Burada bulunan herkese de teşekkür ediyorum. Proje yöneticilerimizden çalışanlarımıza, Euroleague tarihinin efsane bir antrenörü ve bir de oyuncusu burada yer alıyor. 15 yıl içerisinde muhteşem işlerin altına imza atıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na da teşekkür ediyorum. Sayın Temel Kotil basketbola büyük destek verdi. Türk Hava Yolları 15 yıl içinde basketbola büyük katkı verdi. Fenerbahçe Ülker’e bu salonu bize açtığı için teşekkür ediyorum. Bu 15 yıllık süreç içerisinde milyonlarca taraftar hem Euroleague hem de Eurocup karşılaşmalarını takip etti.”

“Daha Geniş Kitlelere Ulaşmak İstiyoruz”

“En başından bu yana bizim hedefimiz, taraftar sayısını arttırmak ve basketbol ürününü de geliştirmek oldu. Ayrıca daha fazla kitlelere de ulaşmayı her zaman hedefledik. Karar alma mekanizmasında her zaman taraftarları odak noktası olarak gördük. Gelecekte yakaladığımız bu başarıların devam etmesini diliyorum. Bu anlamda ciddi işler yapıyoruz. Final Four’da heyecanın daha da artacağını düşünüyorum.”

THY ile Sponsorluğun Uzun Yıllar Devam Etmesini Diliyoruz”

“2010 yılında Türk Hava Yolları, Euroleague’in sponsoru oldu ve o noktadan itibaren de 2020’ye kadar devam eden yolculuğumuz başladı. Euroleague’e bu sponsorluk, büyük bir katkı verdi. Kendilerine bu destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu yıl Final Four için bir çok sponsor partner bize katıldı. Önümüzdeki yıl da bunun artarak devam edeceğini düşünüyorum. Sadece sponsor ve reklam anlamında değil, yerel dillerde de bu haberlerin basketbolseverlere ulaşmasına önem veriyoruz.”

“Sorumluluğumuzun Bilincindeyiz”

“Final Four’a 10 günden az bir süre kaldı. Şuan dünyanın en büyük spor müsabakalarından birisini gerçekleştirmeye az bir süre kaldı. Biliyoruz ki biz Euroleague olarak ciddi bir sorumluluk sahibiyiz. Burada amaçlarımızdan birisi de insanlara rol model oluşturmak ve hayatlarına da değer katarak katkı sağlamak. Sonuçta bu bir ekip işi ve biz Türk Hava Yolları’na vermiş oldukları destek nedeniyle teşekkür ediyoruz. Spora büyük bir katkı veriyorlar. Gelecekte daha da iyi işlerin altına imza atılacağını düşüyorum. Umarım bir 15 yıl daha birlikte, güzel işlerin altına imza atarız ”

“Euroleague’i İzlediğimde Kendimi İyi Hissediyorum”

“Daha nice 15.yılları geride bırakmak dileğiyle…” sözleriyle konuşmasına başlayan Türk Hava Yolları CEO’su Temel Kotil, “Final Four’da mücadele edecek takımlara ve başta Fenerbahçe Ülker’e başarılar dilerim. En çok Fenerbahçe Ülker’in başarılı olmasını temenni ediyorum. Afrika’da aslan ile ceylan arasında bir rekabet vardır. Ancak spordaki rekabet her zaman daha farklıdır. Euroleague’i seyrettiğimde kendimi çok iyi hissediyorum. Çünkü kalpler birbirlerine bir bağ ile bağlanıyor. Bu durum, havayolu ile benzer bir iletişim şekli. Sonuçta bizler de yolcularımızla bir bağ oluşturuyoruz. Ve onların isteklerine göre hareket ediyoruz”

“Euroleague’e Ev Sahipliği Yapmaktan Çok Mutluyuz”

“Euroleague’e sponsor olduğumuz için çok mutluyuz. 2020 senesi ülkemiz için çok önemli bir yıl. Türkiye’nin 2023 ile ilgili planları var. Bu nedenle biz sponsorluğumuzun 2020’yi de aşacağını düşünüyoruz. Euroleague, basketbol açısından en iyi lig durumunda. Biz, bir havayolu şirketiyiz ve inşalara da hizmet sunuyoruz. Basketbolun değerini iyi biliyoruz. Sporda her zaman iyi olan iyi çalışan kazanıyor. Şimdi önümüzde Madrid’de düzenlenecek Final Four organizasyonu var. Ben başta Fenerbahçe Ülker olmak üzere herkese başarılar diliyorum. Euroleague’e ev sahipliği yapmaktan çok mutluyuz”

“Spor, Toplumların Huzuru Açısından Önemli”

Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, toplantıda olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirtirken, “Türkiye’nin makro büyümesine baktığımızda en sık ziyaret edilen 6.destinasyon durumunda. Bu pozisyona kısa süre içerisinde ulaştık. Ancak bu anlamda daha fazla adım atmamız gerekiyor. Ülke imajının oluşturulması çok önemli. Küresel destinasyon ve tarihi güzelliklerin altını çizmemiz gerekiyor. Elbette biz, bir çok güzelliğe ve özelliğe sahip bir ülkeyiz. Spor da bu bağlamda ülkemiz için büyük önem taşıyor. Takımlarımızın son dönemde yakalamış olduğu başarılardan memnuniyet duyuyoruz. Bu performanslarının ilerleyen süreçte devam etmesini de diliyoruz. Kendisine has bir etkileşime sahip olan spor sayesinde toplumlar daha barışçıl bir hüviyete sahip oluyorlar. Euroleague’in, dünya barışı açısından çok büyük önem taşıdığının altını çizmek istiyorum.”

Eurosport

Kaynak: http://tr.eurosport.com/basketbol/eur...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın