Görüş Bildir
Haberler
Ermenistan Cumhurbaşkanı, Muhtıra Veren Gasparyan'ı Görevden Almayı Reddetti

Ermenistan Cumhurbaşkanı, Muhtıra Veren Gasparyan'ı Görevden Almayı Reddetti

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, Başbakan Nikol Paşinyan'a muhtıra veren Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan'ı görevden almayı reddetti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Sarkisyan'ın Genelkurmay Başkanı'nın görevden alınmasına yönelik kararnameyi imzalamadığı belirtildi.

Başkanlık Ofisi'nin internet sitesinde yayınlanan açıklamada, 'Gasparyan'ın görevden alınması anayasaya aykırıdır' denildi.

Başbakan Nikol Paşinyan,ordunun bildirisini 'darbe girişimi' olarak nitelendirerek, Gasparyan'ı görevden aldığını duyurmuştu. Ancak kararın Cumhurbaşkanı tarafından da onaylanması gerekiyordu.

"Cumhurbaşkanı bunu imzalamazsa, darbeyi destekliyor demektir"

"Cumhurbaşkanı bunu imzalamazsa, darbeyi destekliyor demektir"

Paşinyan ayrıca geçtiğimiz günlerdeki konuşmasında, 'Cumhurbaşkanı bunu imzalamazsa, darbeyi destekliyor demek. Bu çok basit bir seçenektir' demişti.

Öte yandan daha önce basına yansıyan haberlerde Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın Parlamento Başkanı Ararat Mirzoyan ve bazı muhalif liderlerle bir araya geldiği ve 'orta yol bulmak' adına Gasparyan ile de istişarelere devam edeceği duyurulmuştu.

Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’da Azerbaycan ordusu karşısında yenilmesinin ve ateşkes anlaşması imzalamak zorunda kalmasının ardından Paşinyan’a karşı ülkede protestolar başlamıştı.

Euronews

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın