Görüş Bildir
Haberler
İstifa Çağrısı Üzerine Paşinyan'dan Açıklama

İstifa Çağrısı Üzerine Paşinyan'dan Açıklama

Batuhan
25.02.2021 - 15:34

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, orduya karşı taraftarlarına destek çağrısında bulundu. Paşinyan, Facebook üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayında açıklamada bulundu. 

Halkın sivil gücünün korunmasının şu anda en önemli konu olduğunu vurgulayan Paşinyan, yaşananları 'askeri darbe girişimi' olarak nitelendirdi. Paşinyan, 'Hepinizi Cumhuriyet Meydanı'na ne yapacağımız hakkında konuşmaya, bir dizi acil meseleyi ele almaya davet ediyorum' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Paşinyan, 'Her şeyden önce, barışçıl bir sivil meclisin katılımcısı olarak Cumhuriyet Meydanı'nda sükunet çağrısı yapmak istiyorum, kesin ve sert bir eylemde bulunmak istemiyorum' ifadesini kullandı.

"Tüm askerlerimizden bahsetmiyoruz"

"Tüm askerlerimizden bahsetmiyoruz"

Askerleri Ermenistan Cumhuriyeti'nde savunma görevlerini yerine getirmeye devam etmeye çağırmak istediğini belirten Paşinyan, her şeyin kontrol altında olmasını istediğini kaydetti.

Paşinyan, Silahlı Kuvvetlerin ve ordunun siyasete girmesinin ve siyasi değerlendirmelerde bulunmasının kabul edilemez olduğunu söyleyerek 'Tüm askerlerimizden bahsetmiyoruz, çoğu sadece üstlerinin emirlerini yerine getirdi' dedi.

"Sorumluluğu üstleniyorum"

"Sorumluluğu üstleniyorum"

Olanların tüm sorumluluğunu üstlendiğini ifade eden Paşinyan, 'Tüm soruları kendim cevaplamaya çalıştım. Maalesef, bazı yüksek rütbeli askeri yetkililerimize soru sormaktan kaçınamayacağımız bir aşamaya geldik. Ancak bazı değerli generallerimiz, bizlerin, halkın, sivil otoritelerin, hükümetin birkaç olay hakkında soru sormasından hoşlanmıyor' dedi.

Bu durumun aşılacağına dair umutlu olduğunu ifade eden Paşinyan, yakında Silahlı Kuvvetler Başkan Yardımcılarının atanacağını söyledi.

Cumhuriyet Meydanı'nda açıklamalarına devam eden Paşinyan'dan görevliler hakkında hapis emri...

Ne olmuştu?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
36
3
3
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Koray

Savaşta yenilen hükümet düşer. Bu değişmez bir kuraldır.

kurremkarmeruk

çayımızı içip çekirdek çitleme zamanı :) buyrun yiyin birbirinizi :))

Beyza

Yav bunun tipinde bile meymenet yok