Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ergenlik Döneminde Sıklıkla Yaşanan 5 Durum

0PAYLAŞIM

Ergenlik :(

Ergenlik :(

Çoğumuzun korkulu rüyası olmuştur zamanımızda ergenlik , çıkan sivilcelerle hep bir savaş içinde olmuşuzdur.Çevremizle çok sık sıkıntılar yaşamış artık 'BEN BÜYÜDÜM' lafları çıkmaya başlamıştır ağzımızdan . Tarzımız imajımız bir çok kez değişir ergenlikte . Bazen sıradan bir insanken bazende , adrenalin tutkunu olabilirsiniz , çevrenizdekileri örnek alırsınız kendinize.

        Ama ergenlik döneminde en önemlisi ruhsal ve bedensel değişikliklerdir bana göre . Bazıları evrim geçirirken , bazılarına da evrim geçirir :)

1- Çıkan sivilce ve siyah noktalarla ilk karşılaşma !

Evet belki bir ufoyla belkide başka birşeyle geldiler vücudumuza . Bir sabah kalktık babyface suratlı biri beklerken aynaya bakınca birde ne göreyim ? Sağımda solumda , değişik şişkinlikler . Anlama süreci başlar sonra tabi illaki bir süre sonra alışır insan :)

2- Kendini yanlız hissetmek.

Çoğumuzun yaşadığı şeydir bu .Ergenlik döneminin vazgeçilmezidir. Kendini arabesk şarkılara atarsın . Gider sanki içindeki çocuk ve yerine 80 yaşında bir amca oturur gibi his yaşatır insana . Birde çocukluk aşkı varsa , amaaan tadından yenmez :)

3- Dış dünyadan bağlantıyı koparmak .

Teknolojiye adanan ruhlar gibi  , o sıkıntılı dönemde başlanan oyun , açılan müziklerin sonu gelmez. Yemek hazır sözüne ; ' tamam geliyorum' diye yanıt verilsede , ben o yemeğin ayağına gitmem o benim ayağıma gelsin düşüncesi yemeğe gitmemize engel olur  , bu dış dünyadan kopmanın en basit örneği :)

4- Ailenin sözünü dinlememek.

Anne-baba ne derse desin bildiğini okuyan bir gençle karşılaşırsınız o dönemde. Başına buyruk haraketler gibi gözüksede yaptıkları temelinde yinede anne- baba etkisi yatar . Tabi arkadaş ortamı bozmadıysa o temeli.

5- Büyüdüm ben artık , düşüncesi :)

Büyümek için can atar , etrafındakilerin ona karşı tutumu biraz daha olgun olduğu zaman onun için vakti gelmiş demektir. Babasından senelerdir gördüğü ama hiç yapmadığı traş düellosu başlar . Ama bunlar pişman olacağı zamanlardır, Ozamanlar bir an önce sakalım çıksın düşüncesi varken , biraz büyüyünce biraz geç çıksa şu sakallar ne olurdu düşüncesi alır yerini :)

Kişi bir süre sonra görünümüne alışır :) Malesef kaderin cilvesidir bu .

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir