Görüş Bildir

Trabzon’un Maçka İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar eden ve girdikleri evi gösterirken teröristlerin açtığı ateşle şehit olan Eren Bülbül'ün annesi oğluyla yaşadığı son anları anlattı. Eren’in askerler tarafından alınıp götürülmesinde ihmal olduğunu söyleyen acılı anne, “Eren’in oraya götürülmesi yüzde yüz değil, binde bin ihmaldir. Eren’i cuma namazından sonra bekleyip alıp gitmenin sonucunu istiyorum' dedi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bir akrabasının evinde taziyeleri kabul eden acılı anne Ayşe Bülbül, yaşananlara ilişkin detayları anlattı.

"Sürekli Eren'i arıyorlardı, beni aramadılar"

"Sürekli Eren'i arıyorlardı, beni aramadılar"

Telefonla ihbarda bulunduklarını ve ihbar sonrası telefon trafiğinin sıklaşması üzerine oğluna 'Bunlar, bizi terörü besliyoruz' diye suçlamasın dediğini anlatan Ayşe Bülbül, 'Baktık ki evin çevresinde izler var. Hep ezilmiş. Dedim 'Oğlum baksana buraya gelen köyden biri değil. Gerçek terörist.' dedim. Benim de Eren’in de numarasını aldılar. Eren aradı çaldırdı komutanı ‘Komutanım evin gerileri falan hep ezildi’ dedi. Komutan da Eren’e ‘Resimlerini çek de bana at’ demiş. Çocuk da çekti attı. Sonra biz yaylaya gittik. Eren de amcasına fındık toplamaya gitti. Ama Eren’i sürekli arıyorlardı. Yahu bu çocuğu niye arıyorsunuz? Beni arayın. Beni aramadılar.” ifadelerini kullandı.

"Yetkililerden Eren’in oraya neden getirildiğini öğrenmek istiyorum"

"Yetkililerden Eren’in oraya neden getirildiğini öğrenmek istiyorum"

Ayşe Bülbül, oğlunun oraya götürülmesinde ihmal olup olmadığı yönündeki soruya, “Eren’in oraya götürülmesi yüzde 100 değil, binde 1000 ihmaldir. Eren’i cuma namazından sonra bekleyip alıp gitmenin sonucunu istiyorum. Başbakanımızdan, bakanımızdan, yetkililerden Eren’in oraya neden getirildiğini öğrenmek istiyorum. Tek şunu düşünüyorum; ‘Ya biz bakalım bu çocuktan bilgi alabilir miyiz bakalım, acaba bunlar mı bunu besliyor?’ diye düşündüler. Biz nerede besleyeceğiz onları ormanın dibinde. Nasıl besleyecektim ben kadın kişi eşim yok, çocuklarım yok. Ne diyerek besleyecektim? Madem besledim, niye duyurdum? Sonuçta biz ihbar ettik, evimiz soyuldu' diyerek yanıt verdi.

"Önce can güvenliği istiyorum"

İçeriğin Devamı Aşağıda

Yetkililere seslenen ve Eren’in oraya neden getirildiğinin cevabını istediğini dile getiren gözü yaşlı anne Ayşe Bülbül, şöyle konuştu:

“Geldiler ifadeler bitmiş. Eren’in oraya neden getirildiğinin cevabını istiyorum. Yetkililer sorsun soruştursun. Benden ifade alanlar sadece benim yanıma gelmedi kızlarım da yanımdaydı. Benim evim soyulsun önemli değil ‘Ormanın dibinde ben can güvencesi istiyoruz’ dedim. Hiç böyle bir adalet olur mu? Ben yalnız değilim çoluk çocuğum var. Bunlar ne olacak. Ben 30 senedir oradayım. Yetkililerden tek isteğim çocuğumun oraya götürülme nedenini bana bulsunlar. Benim çocuğum şehit olmak isterdi ama askerde şehit olmak isterdi, kapının önünde değil. Bende en çok yara açan babası olsaydı bu iş böyle olmazdı, olamazdı. 18 ay önce babasını kaybettim ondan sonra da Eren’imi kaybettim. Cumhurbaşkanıyla görüştük. Ne arzum varsa temin edeceklerini söyledi. ‘Eren’in kanını yerde bırakmayacağım’ dedi. Ne desin başka.'

"Eren ne tepki aldı da gitti oraya?"

"Eren ne tepki aldı da gitti oraya?"

Oğlu Eren ile son görüşmelerini anlatan ve teröristlerin yakalanmasını isteyen Ayşe Bülbül, 'Eren’e en son ‘Fındıktan sonra bir bak etrafı bir kolla’ dedim. O da bana ‘Anne ben gelemem bir daha buraya korkarım’ dedi. Ben dediğimde korktu da bunlar Eren’e ne dedi de korkamadı. Ne tepki aldı da gitti oraya? Ben kendimi suçlu hissediyorum. Fındık toplamaya amcasına onu bırakmayacaktım. Yaylaya getirecektim ben çocuğumu. O kadar baktım da daha mı bakamayacaktım da bıraktım. Daha iyi mi oldu? Bu teröristlerin yakalanması acımı biraz da olsa dindirir. Bana biri dese ki ‘Bu terörist oğlunu öldürdü’ ben onun etinden çiğ yerim, pişirmem. Bir an önce değil ben bugün teröristlerin yakalanmasını istiyorum. Bak duramıyorum başka yerdeyim. Ben dururum ama çoluk çocuğum var onlarda gelir arkamdan. Ya onlar da vurulursa” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
PaZZ

Kardeşim "Kimse de iyiki varsin eren demiyor" diyordun ya.. Bu gun 79 Milyon olarak adını haykırıyoruz. Allah şehadetini kabul eyleye ailene sabır eyleye inş..

Savaş Demir

1 milyon bağırmayan galiba suriyeli...

Hipergrafi

'Acaba bunlarmı besliyor' falan diye düşündüğünden götürmedi asker onu. Artık sorumsuzlukmu denir, iş bilmezlikmi bilmiyorum ama insanlar artık suç ihbar etm... Devamını Gör

Tata Yayak

Ah be yawrum elinde sapan ekmek almaya gideydin daha çok gümdem olurdun. Olsun sen gibi insanı böyle tanımakta güzel. Allah rahmet eylesin, ailene sabır

milne

dha ne kadar gündem olmasını bekliosun..bütün sosyal medya herks bütün kanallar ondan bahsetti..bizler sesimizide meydanda duyurduk mesela..bi olaya laf çakı... Devamını Gör