Henüz 15 Yaşındaydı: Trabzon'daki Terör Saldırısında Hayatını Kaybeden Eren Bülbül Sosyal Medyanın Gündeminde

 > 
9.3bPAYLAŞIM

Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile bir grup PKK'lı terörist arasında çatışma çıktı. Yaşanan çatışmada Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ile, PKK'lıların hırsızlık için girdiği evi güvenlik güçlerine gösteren 15 yaşındaki Eren Bülbül de şehit oldu...

Trabzon’un Maçka İlçesi kırsalında PKK’lıların bulunduğuna istihbaratı üzerine iki gün önce başlatılan operasyonda, dün saat 15.00 sıralarında teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. 

Teröristlerin açtığı ilk ateşle yaralanan 2 güvenlik görevlisi ile 1 çocuk önce Maçka Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından 3 yaralı ambulanslarla Trabzon'daki Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne gönderildi.

Ağır yaralanan Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ve Eren Bülbül doktorların tüm çabasına karşın yaşamını yitirdi. Yaralı bir askerin de tedavisi sürüyor.

Güvenlik güçlerine erzak çalan PKK'lıları haber vermiş

Hastanede yaşamını yitiren Eren Bülbül'ün, PKK'lı teröristleri girdikleri evden erzak çalarken görüp hemen güvenlik güçlerine haber verdiği ortaya çıktı. 

Eren Bülbül, PKK'lıların girdiği evi göstermek için güvenlik güçleriyle gelirken çıkan çatışmada terörist kurşunlarına hedef oldu.

Aile fertleri acı haberin ardından fenalık geçirdi

15 yaşındaki Eren Bülbül'ün yakınları, acı haberi alınca gözyaşlarına boğuldu, sinir krizleri geçirdi. Acil servis önünde fenalaşan aile fertlerine sağlık görevlileri müdahale etti. 

Çok sayıda çevik kuvvet polisi de hastane önünde güvenlik önlemi aldı.

Eren Bülbül, bir süre önce sosyal medya hesabından "Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın" diye yazmıştı

Twitter'da bu mesaj üzerinden açılan #ErenİyikiVarsın hashtagi TT oldu. Eren'in ardından taziye mesajları atılıyor 😥

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir