Görüş Bildir

Erdoğan, Türban Açıklaması Yapan Fikri Sağlar'ı Hedef Aldı: 'Bu Zat Bu Çağda Yaşamıyor'

Anasayfa > Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'li Fikri Sağlar'ın türbanla ilgili ifadelerine tepki gösterdi. Erdoğan,'Bu zat artık bu çağda yaşamıyor. Çok gerilerde kaldı. CHP zihniyetinin faşizan anlayışının bugüne yansımasıdır' dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Erdoğan '2020 sadece bizler için değil tüm insanlık için yoğun bir yıl oldu. Acılarla dolu bir yıl oldu. Dün itibariyle vefat sayısı 1 milyon 819 bindi. Böyle bir yıl yaşadık' dedi. Aşı çalışmaları hakkında bilgi veren Erdoğan, şunları kaydetti:

'Yaptığımız görüşmeler neticesinde 3 milyon aşı geldi. Bunun serisi devam edecek. Hedefimiz Çin'den 50 milyon. Almanya'dan bir o kadar daha aşı gelme söz konusu var. Aşılarla ilgili vatandaşlarımızın bir takvim çerçevesi içinde aşıya karşı olan tutarlılığı inşallah bir temenni olarak bunu söylüyorum bu vaka sayılarını daha da düşürecek. Çalışmalarımız devam etmektedir.

Almanya ile yaptığımız görüşmede ortak üretim meselesi söz konusu. TÜBİTAK çalışmasını sürdürüyor. Buradan da olumlu gelişmeler var. Rusya ile yaptığımız çalışmalar var. Ayrıca Türkiye'nin kendi bünyesinde yaptığı çalışmalar var.'

Koronavirüs önlemleri

Koronavirüs önlemleri

Erdoğan daha sonra koronavirüs salgınına karşı alınan önlemlere değindi:

'Bugün de bu tedbirleri yaşıyoruz. Sokağa çıkma tedbirlerimiz var. Yarın pazar bu devam ediyor. Her akşam 21.00'den itibaren bu yasak pazartesi 05.00'e kadar devam ediyor. Tüm ülkede vatandaşlarımızın bir tutarlılığı var. 

Fakat bar, pavyon, balo şu bu vs... Dün boğazda bir yatta bu tür şeyler oldu. Bunlar bizi ciddi manada üzüyor, rahatsız ediyor. Afedersiniz bu yasakları zevkimiz keyfimiz için istemiyoruz. Bilim Kurulu tespitleriyle bu adımları atıyoruz'

"CHP zihniyetinin faşizan anlayışının bugüne yansıması"

"CHP zihniyetinin faşizan anlayışının bugüne yansıması"

Erdoğan, CHP eski milletvekili ve Bakan Fikri Sağlar'ın türbanla ilgili yorumuna tepkiliydi:

'Bunu aslında bu zatın kendisine sormak lazım. Bu zat artık bu çağda yaşamıyor. Çok gerilerde kaldı. CHP zihniyetinin faşizan anlayışının bugüne yansımasıdır. Bu faşist anlayış hâlâ yaşamını sürüdürüyor. Başörtülü kızlarımız yıllarca üniversitelerin kapılarından çevrildi. Tarlada çiftçi olursan başörtü meşrudur, üniversitede olursan başörtüsü yasaktır. Böyle bir mantık vardı. İnsanı giyimine göre değerlendirmeye kalkacak olursak, bunu fikir özgürlüğü olarak anlatmak mümkün değildir. Bunlara sorduğunda, normalde inanç özgürlüğünden fikir özgürlüğünden bahsediyorlar. Bırakın artık bu işleri yahu. 50'li, 40'lı yıllardaki CHP'nin olduğu, insanların yaşamlarına müdahale etmeye devam ettiklerini görmek istemiyoruz.

Bay Kemal yanına iki tane başörtülü alıp da bununla milleti aldatma sürecini de bıraksın. Milleti aldatamazsınız. Geçti o günler. Yanına 2 değil 20 tane başörtülü koysan da senin ne olduğunu biliyorlar. '

Ne olmuştu?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
49
45
12
9
5
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pickle Rick

Türban olunca zıplıyorsun hemen. 1 hafta içinde kaç tane kadın cinayeti işlendi. Niye sesin çıkmıyor hayati meselelerde?

Ahmet Hakan

Ya ne mal adamsın ya tamamen farklı konular eğer bir siyasi kadın cinayetlerini savunsaydı Diğer siyasiler çok daha fazla ses çıkarırlardı ülkenin muhalifi b... Devamını Gör

ersaglamnihat

Bazen diyorum ki bu CHP tamamen AKP'nin iktidarda kalmasi icin ugrasiyor. Yoksa bu kadar gerizekalilik istemeden yapilmaz.

Emre Öztürk

chp değil kişiler. demokrasi ayağına kılıçdaroğlu herkesi rahat bıraktı. bunlarda düşünmeden konuşuyorlar. akp'de fırsatı kaçırır mı kullanıyor işte.

Pasif Kullanıcı

Yine ekmek çıkardılar kendilerine. 2 3 hafta bu mağduriyetin ekmeğini yer yine bu yobaz o.ç.ları. Sanki türban mürban çok sklerindeymiş gibi.