Erdoğan, 'Seçim Yenilensin' Dedi ve Ekledi: 'Bir Şaibe Var, Ortadan Kaldırılması YSK'yı Aklayacaktır'

 > 
7.2bPAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakırköy'de MÜSİAD 25. Olağan Genel Kurulu ve Genel Merkez Binası Açılış Töreninde konuştu. "Ben bugüne kadar hiç konuşmadım, hep sustum" diyen Erdoğan, İstanbul seçimlerinin şaibeli olduğunu, tekrarlanması gerektiğini söyledi ve ekledi: "Bir şaibe, yolsuzluk var ve bunun ortadan kaldırılması hem YSK'yi aklayacaktır hem de milletimizin gönlü ferah hale gelecektir."

MÜSİAD 25. Olağan Genel Kurulu'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmasında İstanbul seçimlerinin yenilenmesi gerektiğini söyledi.

Erdoğan, "İstanbul'da yolsuzluk olduğu bu kadar ortadayken bunun takipçisi olmayalım mı? Vatandaş 'bu seçim yenilenmeli' diyor. Dünyanın bir çok yerinde böyle durumlarda seçimler yenilenmiştir. Ülkemizde de bunun örnekleri var" dedi.

'Bugüne kadar hiç konuşmadım, hep sustum'

"Ben bugüne kadar hiç konuşmadım, hep sustum ama artık yetti" diyen Erdoğan şöyle devam etti:

"Burada bir şaibe, yolsuzluk var. Bu açık ortada. Gidelim millete, milli irade nasıl bir karar veriyorsa başımız gözümüz üstüne deriz onu kabulleniriz. Olay bu kadar basit."

'Maalesef 4-5 tane bankanın işçileri sandıklarda görevlendiriliyor'

Memur olmayan kişilerin sandıklarda görevlendirildiğini belirten Erdoğan, "Sandıkta memur değil de bankadaki sözleşmeli işçiler görevlendirilirse bunun üzerinde hala neyi düşünüyoruz? Maalesef 4-5 tane bankanın işçileri sandıklarda görevlendiriliyor. 'Bunu bizden kaymakamlar istedi' diyorlar. Eğer kaymakam böyle bir yanlış yapmışsa sen bu yanlışı uygulamak zorunda değilsin ve bu yanlışa da hak vermek durumunda değilsin. Çünkü yasa ortada. Ne diyor yasa? Memur diyor, yani 657" şeklinde konuştu.

'Şaibenin ortadan kaldırılması milletimizin gönlünü ferahlatır'

Erdoğan, "Bir şaibe, yolsuzluk var ve bunun ortadan kaldırılması hem YSK'yi aklayacaktır hem de milletimizin gönlü ferah hale gelecektir" görüşünü dile getirdi.

Bu arada Erdoğan, Cumhur İttifakı olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ortaklıklarını sürdüreceklerini kaydetti ve "Spekülasyona girmek isteyenlere sesleniyorum: Boşuna uğraşmayın" ifadelerini kullandı.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir