Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan: 'Rabbime Böyle Bir Ordunun Başkomutanı Sıfatını Bahşettiği İçin Binlerce Kez Hamdüsenalar Ediyorum'

etiket Erdoğan: 'Rabbime Böyle Bir Ordunun Başkomutanı Sıfatını Bahşettiği İçin Binlerce Kez Hamdüsenalar Ediyorum'

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 104 emekli amiralin yayımladığı bildiriye değindi. Bildiri için 'Buram buram darbe kokuyor' ifadesini kullanan Erdoğan, 'Bu emekli amiraller ne yazık ki talimatı kendi başkomutanları Kılıçdaroğlu'ndan alıyor' diye konuştu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Emekli amirallerin cumartesi gecesi yayımladığı bildirinin ardından başlayan tartışma sürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında bu başlıkta önemli mesajlar verdi. Hem o bildiye tepki gösterdi hem de Cumhuriyet Halk Partisi'ne sert eleştiriler yöneltti.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:
 • CHP, bir grup emekli amiralin buram buram darbe kokan bildirisini aklamaya çalışacak kadar şirazesinden koptu.CHP darbe kokan bildiriyi aklamaya çalışıyor. Şu anda bu emekli amirallerin merkezinde CHP'nin kendisi vardır. Ve 104'ün içinde CHP üyesi olanlar vardır. 

 • Türkiye daha 15 Temmuz acısının yaralarını saramamışken, bir grup emekli askerin aslı astarı olmayan meseleler üzerinden milli iradeyi, ülkenin seçilmiş yönetimini tehdit etmelerini küçümseyen, darbecinin ta kendisidir. Kendi iktidarını ülkenin ve milletin felaketinde gören bu habis zihniyeti, en az teröristler ve darbeciler kadar tehlikeli görüyoruz. Oturduğu koltuğa, mide bulandırıcı bir kaset kumpasıyla getirilen bu zata, diyet olarak darbecilerin sözcülüğü vazifesinin tevdi edildiği anlaşılıyor.

'Atılacak tırnağı bile değilsin'

'Atılacak tırnağı bile değilsin'
 • Kılıçdaroğlu'nun bir dakikalık şov için bilimi ayaklar altına almasının takdirini sağlık çalışanlarına bırakıyorum. Bir de Bilim Kurulu üzerinden Sağlık Bakanı'ma tepki gösteriyor. Atılacak tırnağı bile değilsin. 

 • İşin acı tarafı, düşmanın kılıcıyla kendi ülkesine saldıran profile sahip bir ekibin, ülkenin ikinci büyük partisini adeta işgal etmiş olmasıdır. Bunlar, Türkiye işgal edilse, keyifle kadeh kaldıracak kadar kendi ülkelerinden nefret eder hale gelmiştir.

 • Türkiye iflas etse kalkıp göbek atacak kadar kendi halkından nefret eder hale gelmiştir. Ecevit döneminde o daktilolar neden atıldı acaba? Bunun muhasebesini yap. Sana yakışır.

'Esnafları bize karşı kışkırtmaya çalıştı'

'Esnafları bize karşı kışkırtmaya çalıştı'
 • Kılıçdaroğlu kürsüde bir rakam vererek esnafları bize karşı kışkırtmaya çalıştı. Geçtiğimiz yıl 99 bin 588  esnafımızın işini terk ettiğini söyledi. 

 • Hakikatı ifade ediyor mu, hayır. 365 bni 533 esnaf tescil yaptırmış Kılıçdaroğlu sen ne zaman doğru konuşacaksın. 

 • Birini söyleyip diğerini gizleyince kendisini yalancı olarak ilan etmekten başka çaremiz kalmıyor.

'Denizcilerimizi ayrıca selamlıyorum'

'Denizcilerimizi ayrıca selamlıyorum'
 • Mavi vatanını korumak için denizlerde bayrağımızı dalgalandıran, göz açtırmayan denizcilerimizi ayrıca selamlıyorum. 

 • Rabbime, bana böyle bir ordunun 'başkomutanı' sıfatını bahşettiği için binlerce kez hamdüsenalar ediyorum. 

 • Tabii bu emekli amiraller falan bu işin dışında. Onları karıştırmayalım, bize leke olur. Bu emekli amiraller talimatı kendi başkomutanları Kılıçdaroğlu'dan alıyor

İçeriğin Devamı Aşağıda

'Kanal İstanbul’la ilgili hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık'

'Kanal İstanbul’la ilgili hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık'
 • Projenin ÇED raporu 56 kurum ve kuruluşun, 200’den fazla bilim insanı, medyanın ve vatandaşlarımızın katkılarıyla tamamlandı.

 • Kanalın iki yakasında kurulacak toplam 500 bin nüfuslu şehir aynı zamanda İstanbul’un depreme hazırlık sürecini de  hızlandıracaktır. Bu proje ulaşım ağlarıyla da bütünlük arz edecektir. 

 • Dünya ticaretinin yüzde 90’ının  deniz yoluyla gerçekleştirilmesi, Boğazlar’ın en önemli deniz ticaret yollarından biri niteliğini taşıması Kanal İstanbul projesinin önemini artırıyor. 

 • Karadeniz’de hem biz hem de kıyısı olan diğer ülke yeni ve büyük limanlar yapıyor. Bu durum Boğaz trafiğinin artacağına işaret ediyor.

 • Hale bak tehdit ediyor,  ‘Kim ki Kanal İstanbul projesine giren bütün müteahhitlerin elinden alırız, kendilerini de kenara koyarız’ Böyle bir şey olabilir mi? Bu nasıl bir çürümüşlük? İstanbul Boğazı’ndan 40 bin gemi geçiyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
350
277
228
26
18
7
6
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
jen

TEK ve EBEDİ BAŞKOMUTAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. Birileri bunu bir türlü öğrenemedi...

Arma Subaşı

Atatürk vefat edeli 100 sene oldu, fiili olarak bir baş komutan lazım.

Giordano Bruno

Rabbin veya herhangi biri sana başkomutan sıfatını bahşetmedi, sen kendin çalıp kendin oynuyorsun. Dersin bana cephe görmüş, savaş görmüş, halkın içinde bil... Devamını Gör

Despot Safinaz

niye öyle diyosun darbe gecesi facetime sayesinde bütün cepheleri gördü :)

Buğra Kapukaya

Biz sana halk olarak başkomutanlık ünvanını vermedik, sen kendi kendine takılıyorsun reyiz :D