Görüş Bildir

Erdoğan: 'Mili Andımız İstiklal Marşı'dır'

Haberler
> Erdoğan: 'Mili Andımız İstiklal Marşı'dır'

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin Danıştay'ın öğrenci andını iptal eden kararına gösterdiği tepkinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklama merak ediliyordu. Erdoğan doğrudan karara değinmedi ancak İstiklal Marşı için 'Milli andımız' dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni'ne katıldı.

Terörle mücadele harekatlarında şehit ve gazi olan askerlerin bu toprakları vatan yapma mücadelesinin son neferleri olduğunu belirten Erdoğan, 'Bazıları sanıyor ki biz bu mücadeleyi yürütmesek karşılarımızdakiler gizli açık saldırılarından vazgeçecekler. En küçük gevşeklik gösterdiğimiz gün Sevr'den beter dayatmalarla karşımıza çıkacaklardır. Türkiye hep güçlü olmak mecburiyetindedir' dedi. 

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümünü kutlayan Erdoğan, 'Bu toprakları vatan yapabilmek için İstanbul'un fethinden Çanakkale'ye kadar nice savaşlar verdik. Ecdadını unutmayan bir nesil var. Çanakkale'de bir hilal uğruna çok güneşlerimizi kaybettik ama karşılığında istiklalimizi ve istikbalimizi kurtardık. Çanakkale Savaşları hem İstiklal Harbimiz girizgahı olması hem de milletimizin topyekün kıyamını ifade etmesi açısından ayrı bir önem sahiptir. O muhteşem zafer kazanılmamış olsaydı Allah korusun büyük bir felaketle karşı karşıya kalacaktık' ifadelerini kullandı.

"Milli andımız İstiklal Marşı"

"Milli andımız İstiklal Marşı"

'Binlerce yıllık devlet geleneğimizden aldığımız Anadolu'yu imanları ve irfanlarıyla yurt yapan Yunus Emre ve Hacı Bektaş Yılı olarak kabul ettik' diyen Erdoğan, bu senenin aynı zamanda İstiklal Marşı yılı olduğunu hatırlattı. Erdoğan, 'Milli andımız olan İstiklal Marşı'mız bize niçin birlik olmamız, vatanımıza sahip çıkmamız, devletimizi güçlendirmemiz gerektiğini anlatıyor' dedi.

"Andımızdan vazgeçmeyiz"

"Andımızdan vazgeçmeyiz"

AKP'nin Cumhur İttifakı ortağı MHP'nin Genel Başkanı Devlet Başkanı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Danıştay'ın Andımızı kaldıran kararına tepki göstermiş ve 'pimi çekilmiş bomba' benzetmesi yapmıştı.

Bahçeli, bugün de MHP'nin 13. Olağan Büyük Kurultayı'nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine Andımız üzerinden yönelttiği eleştirilere tepki gösterdi ve 'Türküm deriz, çalışkanım diye sesleniriz, adımızdan, aklımızdan, anılarımızdan ve andımızdan bu şu istedi diye asla vazgeçmeyiz' dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
64
32
9
7
3
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Sıradan Biri

And başka marş başkadır. Türküm demekten korkan Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanıdır. Bu andın kaldırılması tamamen algı oyunu zira seçimlerde yavru kurtl... Devamını Gör

Emre Kaya

Daha bu ayrımı bile yapamıyorlar . Gerçekten kimlerin eline düştük ve bundan nasıl kurtulacağız diye kendimi yiyorum

Halil Değerli

Bunu "milli" tüm değerleri satan.... Zat-ı Reis söylüyor..... ...... Ruhu dahil..... ...... 🤪😡😠

avimoshe

Yakında onu da kaldırırsınız

V for Valkyr

Emin ol kaldıracaklar. Çünkü bunların fikir babası olan Mısıroğlu, Mehmet Akif için pezevenk dedi. İstiklal Marşı'nı eleştirdi.