Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan 'Merkez Bankası Bağımsız' Demişti... Bakan Nebati ise 'Yok Öyle Bir Şey' Dedi!

Erdoğan 'Merkez Bankası Bağımsız' Demişti... Bakan Nebati ise 'Yok Öyle Bir Şey' Dedi!

Hazine Bakanı Nureddin Nebati hafta sonu ekonomistlerle bir toplantı yaptı. Toplantıdaki söylemleri gündemden uzun süre düşmeyecek gibi dururken, aralarının açık olduğu iddia edilen Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'nun toplantıya katılmaması dikkat çekti. 

Toplantıda Nebati'nin Merkez Bankası ile ilgili yaptığı açıklamalar da halen konuşuluyor. 

Nebati'nin toplantı detayları burada!

İçeriğin Devamı Aşağıda

Faiz artmayacak bunu unutun!

Faiz artmayacak bunu unutun!

Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin Merkez Bankası bağımsızlığı diyeceksiniz ama yok öyle bir şey… Siyasetçi olarak biz sorumluyuz. Faiz artmayacak artık, bunu unutun!” dediğini aktardı.

Muratoğlu, “Helal olsun valla… Kimsenin dile getirmediği, Erdoğan'ın ‘bağımsız’ diye nitelediği, Merkez Bankası Başkanı'nın ‘bağımsızcılık’ oynadığı bir ortamda herkesin bildiği gerçeği söyledi” dedi.

'Ülkeyi batırır'

'Ülkeyi batırır'

Muratoğlu, yazısının devamında konuya ilişkin şu görüşlerini aktardı:

“İyi bir şey mi? Değil! Faydalı mı? Ülkeyi batırır! Yine de harbi adam çıktı. Evelemedi, gevelemedi… Bu saatten sonra Merkez Bankası bildiğin devlet adına işlem yapan piyasa oyuncusu… Malumun ilamı, önceden yapılanların resmiyete dökülmüş ilanı. Merkez Bankası Başkanı'nı Bakanlar Kurulu seçer, Cumhurbaşkanı atar. Bakanları Cumhurbaşkanı atadığına göre kimi seçerler sizce? Daha önce yabancı bir gazeteci tarafından soruldu; “Bağımsız mısınız yoksa saraya mı bağlısınız?” Zamanın başkanı terledi, “araç bağımsızlığımız var” diyebildi. Bırak bu işleri diyeceğim ama zaten bıraktırıldı… Nitekim doğruyu söylemeye bile cesaret edememişti. Araç bağımsızlığı dediği faizler…

Nebati; ‘Faiz artmayacak artık, bunu unutun’ dediyse demektir ki aracını çekmişler… Adama ‘yeme bizi’ derler… Dolar bir süre artmaz ama… Bir süre boyunca doların hareketleri akvaryumdaki balık misali kontrollü gidecek sanki… Yurtdışı ile ilişiği kesilmiş. Kendi fanusunda dönüp duracak gibi… Kısaca ülkenin ekonomi yönetimi açık denizde bu işi idare edemeyeceğini kabul etti. Yurtdışı yatırımcıların düzenini bozdu, aklınca düzeltti ama ülkenin ekonomisini boğdu!”

Bu içerikler de ilginizi çekebilir...

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
17
12
6
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Çağrı Calik

Bu adam tam trol ya :) mal aq

Shadow

Eğlenmelik güzel insan ama ekonominin başında pek gitmiyor ülke içinde yaşayınca :)

Halil Değerli

Mal nebati yağ... ... Sağlık için zeytin yağı kullanın... .... 😠🤪😡