Görüş Bildir

etiket Erdoğan, 'İş Yok' Diyenlere 'Nankör' Dedi: 'Türkiye Yerinde Duramıyor, Türkiye Sıçrıyor'

Anasayfa > Gündem

Gaziantep'te tekstil işçileriyle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ne diyor birileri 'İş yok'. Nankör, nankör bunlar. İş arayana ekmek var. Ama yan gelip yatarak parayı istersen, kusura bakma o yok” dedi.

Gaziantep'e 6'ncı organize sanayinin de kurulacağını söyleyen Erdoğan, 'Bu ne demek? Türkiye yerinde duramıyor, Türkiye sıçrıyor, Türkiye gidiyor'  dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde tekstil işçileriyle bir araya geldi.

“Gaziantep emeğin ve üretimin şehri olarak da ülkemizde, bölgemizde, dünyada örnek gösterilen bir ilimiz haline gelmiştir” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Şimdi Ercan Bey'le onu konuşuyorduk. Güzel bir tespit ki ben onu zaten biliyorum. O da şu: 'Biz' diyor 'İşçi arıyoruz bulamıyoruz'. Ama ne diyor birileri 'İş yok'. Nankör, nankör bunlar Yan gelip yatarak para kazanmak istiyorlar. İşte bak buyrun, Ercan Bey diyor ki, 'Eleman arıyorum bulamıyorum'. Eskişehir'deydik geçen de orada da aynı şeyi söylediler. İş arayana ekmek var. Aş arayana ekmek var. Ama yan gelip yatarak parayı istersen, kusura bakma o yok.”

"Türkiye sıçrıyor, Türkiye gidiyor"

"Türkiye sıçrıyor, Türkiye gidiyor"

Gaziantep'te 6'ncı organize sanayi bölgesinin yapılacağını belirten Erdoğan, “Ülkemizi kendi kısır dünyalarından ibaret sananları Gaziantep'e getirip, şu organize sanayi bölgemizde bir gezdirmek lazım. 5 tane organize sanayi bölgemiz var, şimdi 6'ncısının adımları atılacak. Bu ne demek, Türkiye yerinde duramıyor, Türkiye sıçrıyor, Türkiye gidiyor' diye konuştu.

Gaziantep'teki işletmelerin 12 milyar dolarlık ihracat yaptığını belirten Erdoğan, “Ana muhalefetin, yavru muhalefetin başındakiler bunların hiçbirisi Türkiye'de ne olduğunu ne bittiğinin farkında değiller. Sadece Gaziantep 12 milyar dolar ihracat yapar hale geldi. Bu ne demek, demek ki çalışan, üreten, ihracatta evelallah damardan giren bir ülkeyiz”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
133
96
73
10
7
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
TheBigBadWolff

Yav he he. Sosyal hayatsız işverenin köpeği gibi çalışmayı kabul edersen var

Filizim

O bile bulunmuyor.

Semih KURNAZ

Aynen yazılım mühendisliğini bırakıp gidip madende taş kırayım, niye iş var çünkü..

Ozan Toprak

Bizim bir silikon vadimizmi vardıda dayyip gitmedi.🤣

sirius black

zaten herkes kötü nankör siz iyisiniz