Erdoğan: 'Asırlık Uyanışımızı Önlemeye Çalışıyorlar'

 > 
189PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı ErdoğanTürkiye'nin koronavirüs salgınından en az etkilenen ülkelerden biri olduğunu, salgına rağmen istihdamın arttığını söyledi: "Önümüzdeki dönemde istihdam daha da artacak. İnşallah üçüncü çeyreği her kesimi memnun eden bir büyüme oranıyla kapatacağız. Sağladığımız uygun finansman sayesinde konut ve otomobilde rekorlar ardı ardına geliyor" 

"Türkiye'yi yeniden kendi iç meseleleriyle boğuşan bir hale getirerek asırlık uyanışımızı önlemeye çalışıyorlar" diyen Erdoğan uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarını da eleştirdi: "Türkiye'yi Afrika'nın Güney Amerika'nın ücra köşelerindeki ülkelerle aynı not kategorisine sokanlara en güzel cevabı başarımızla vereceğiz" 

Kuzey Marmara Otoyolu'nun açılış törenine video konferans ile katılan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Açılışını yaptığımız Kuzey Marmara Otoyolu'nun Gebze-İzmit Kavşağı arasındaki kesimin milletimize hayırlı olmasını diliyorum. 1915 Çanakkale Köprüsü'nün de içinde olduğu Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir projesini de tamamladığımızda Marmara'yı ve Batı Anadolu'yu otoyol ağıyla kuşatmış olacağız. Hizmete açtığımız Gebze-İzmit kesimi, aynı zamanda TEM Otoyolu ve D-100 Karayolundaki yükü de azaltacaktır. Bu durum İstanbul-Ankara güzergahının en sıkışık kesiminin rahatlaması anlamına geliyor."

"Asırlık uyanışımızı önlemeye çalışıyorlar"

"Biz yaklaşık 10 yıl önce 2023 hedefleriyle milletimizin huzuruna çıktığımızda birilerinin tek derdi birkaç ay sonra yapılacak seçimlerdi. Aradan geçen bunca zamana rağmen karşımızda halen ufku yapılacak ilk seçimleri geçemeyen bir siyaset anlayışı var. Türkiye'yi yeniden kendi iç meseleleriyle boğuşan bir hale getirerek asırlık uyanışımızı önlemeye çalışıyorlar." 

"Salgına rağmen istihdam arttı"

"Salgının tüm ülkelerin ekonomileri üzerinde yıkıcı etkileri olmuştur, Türkiye en az etkilenenler arasındadır. Yılın üçüncü çeyreğinde üretmeye devam ederek salgının etkilerinin önemli bir kısmını geride bıraktık. Salgın nedeniyle dibe vuran küresel piyasaların aksine Türkiye ihracatını katladı. İstihdam edilenlerin sayısı, salgının etkilerini en yoğun hissettiğimiz nisandan beri yükseliyor. Önümüzdeki dönemde istihdam daha da artacak. İnşallah 3. çeyreği her kesimi memnun eden bir büyüme oranıyla kapatacağız. Sağladığımız uygun finansman sayesinde konut ve otomobilde rekorlar ardı ardına geliyor."

"Türkiye'yi Afrika'nın Güney Amerika'nın ücra köşelerindeki ülkelerle aynı not kategorisine sokanlara en güzel cevabı başarımızla vereceğiz"

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ise açılışı yapılan yolda ilk sürüşü gerçekleştirdi. 🎥

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir