Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ebru Tireli'ye Saldırdığı İddia Edilen ‘Esas Zanlı Tutuklandı’

 > 
187PAYLAŞIM

Manisa Turgutlu'da 4 aylık hamile Ebru Tireli'ye saldırdığı iddia edilen esas zanlı D.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayın ardından saldırgan olduğu iddiasıyla gözaltına alınan diğer kişi M.T. ise, dün serbest bırakılmıştı.

CNN Türk'ün haberine göre Manisa'nın Turgutlu ilçesinde parkta spor yaptığı sırada Ebru Tireli'ye saldırdığı iddia edilen D.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ebru Tireli, parkta spor yaptığı sırada hiç tanımadığı bir kişinin saldırısına uğramıştı...

Olayın ardından tutuklanan diğer şüpheli M.T, yeni delillerin sunulmasının ardından tahliye edilmişti.

Ebru Tireli'ye Saldırdığı İddia Edilen Şüpheli Serbest - onedio.com
Ebru Tireli'ye Saldırdığı İddia Edilen Şüpheli Serbest - onedio.com

Serbest bırakılan M. T.'nin avukatı Melike Ören Tak, müvekkilinin arabasının olay günü evinin önünden ayrılmadığına dair kamera kaydını mahkemeye sunduklarını belirterek delil durumu değişikliği dikkate alınarak serbest bırakıldığını ifade etmişti.

Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada da şöyle denilmişti:

"Mağdurun ve olay tanığının tarif ettiği şüpheli eşkaline, aracına uyan kişilerin araştırıldığı sırada, 08.12.2016 günü bir şahsın yakalanıp gözaltına alındığı, teşhis edilen bu şahsın 9 Aralık 2016 günü tutuklanarak ceza infaz kurumuna konulduğu, soruşturmaya devam olunurken yeni delillerin ortaya çıkması nedeniyle olayı bir başka şahsın gerçekleştirmiş olması ihtimaline binayen tutuklanan şahsın bugün 12 Aralık Pazartesi günü ceza infaz kurumundan tahliye edildiği olayın aydınlatılması ve şüpheli sahsın yakalanmasına yönelik çalışmalarının titizlikle sürdürüldüğü kamuoyuna saygıyla duyurulur."

M.T.'nin avukatı: Adalet yerini buldu

Avukat Tak, Hürriyet'e yaptığı açıklamada "Adalet yerini buldu diye düşünüyoruz. Emniyet güçlerine güvenimiz tamdı. Neticede müvekkilimin suçsuz olduğu anlaşıldı. Kendisinin tekrar itibar kazanması için hukuksal açıdan elimizden gelen her şeyi yapacağız" dedi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir