Dünyanın En Güçlü 10 Mafyası

 > 
449PAYLAŞIM

10. İsrail Mafyası

Listenin 10 numarasında İsrail Mafyası var. Dünyanın birçok bölgesine yayılmış bir mafyadır. Diğer mafyalardan farkları ülkelerin yönetimleriyle de bağlantılar içerisinde olmalarıdır. Özellikle Rus Yahudilerin organizasyonları gayet tehlikeli ve güçlüdür.

9. Çeçen Mafyası

9 numaradaki Çeçen Mafyaları acımasızlıkları ile ünlüdürler. İlk başlarda emekli özel kuvvetler, polis ve ordu subayları ile çalışıyorlardı. Sonrasında ise Çeçen Mafyasına, Rus-Slav mafya çeteleri, Polis ve KGB tarafından büyük darbeler vurulmuştur. Birçok çete üyesi Çeçenya'ya gitmiştir. Çeçen mafyasının El Kaide ve Taliban ile bağlantılı olduğu  iddiaları son zamanlarda ortaya çıkmış ve tanınmış Çeçen liderler, radikal dini örgütler ve mafya babalarının bağlantıları ortaya çıkmıştır.

8. Sırp Mafyası

Acımasız iri iri adamlar ve listemizin 8.sırasında Sırp Mafyası. AlmanyaİngiltereFransa ve Amerika'da faaliyet gösteriyorlar. Uyuşturucunun yanında kaçakçılık, adam kaçırma ve kumar konularına da el atmışlardır. Vozdovac, Surcin ve Zemun adlı üç adet büyük aileden oluşmaktadırlar. Avrupa’da Arnavut Mafyası’yla rekabet içindedirler.

7. Meksika Kartel Mafyası

ABD’deki en büyük hapishane çetesi olan Meksikalılar listemizde 7.sırada . Uyuşturucu ve kadın ticareti başlıca iş alanlarındandır. Yaklaşık 30.000 üyeleri vardır. Her mafyanın farklı dövme çeşitleri vardır. Acımasız ve bol kanlı eylemleriyle bilinirler. Kolombiya Kartelleri ile düşmanlıkları filmlere konu olacak kadar fazladır.

6. Kolombiya Kartelleri

Listenin 6.sırasında yer bulan Kolombiya Kartelleri Güney Amerika ve ABD'de
faaliyet gösterirler. Altın çağlarını Escobar döneminde yaşamışlardır. Meksikalılarla amansız bir rekabetleri vardır. Başlıca uğraş alanları uyuşturucu, kahve ve zümrüt kaçakçılığıdır. Futbol mafyaları da ilerlemiş durumdadır. 94 Dünya Kupası'nda kendi kalesine gol atan Escobar'ı Kolombiya'da öldürmüşlerdir.

5. Arnavut Mafyası

Şu anda Avrupa'da onların borusu ötüyor. Savaş psikolojisinin
etkisiyle acımasızdırlar. Faaliyet alanları suikast, uyuşturucu, kara
para aklama, insan kaçakçılığı, adam kaçırma, sahtecilik, şantaj gibi illegal
konulardır. Bünyesinde eski UÇK militanlarını bulundururlar.

4. Japon Yakuzaları

Listenin 4.sırasında dünyanın en gururlu mafyası var. Yakuzalar bir hata yaptıklarında serçe parmaklarını keserler. Bu sadakati ve affedilmeyi simgeler. Dövmeler de Yakuzalar için çok önemlidir. Yasa dışı göç, silah ve uyuşturucu ticareti, kadın tacirliği başlıca işlerindendir. Yakuzalar,
genellikle şehirlerin başkanlarının arkasındaki gizli kişilerdir ve gerçek
yönetim onlardadır.

3. Çin Mafyası

3.sıradaki Çin Mafyası çalışma alanı en geniş mafyadır. Çinli Triadlar, Amsterdam, Londra, Manchester, New York ve San Francisco şehirlerinde ve Çinli toplulukların bulunduğu her yerde örgütlenmişlerdir. Hırsızlık, adam öldürme, adam kaçırma, uyuşturucu, kadın ticareti alanlarında iş yaparlar. Üye sayıları oldukça fazladır.

2. Rus Mafyası

Berlin duvarının yıkılmasından sonra iş hacmini yüzlere, binlere katlayan
Rus mafyası “Organiztsya” listemizin 2.sırasında. Tüm Avrupa, hatta Afrika ve denizaşırı ülkelerde bile yasa dışı egemenlğini kanıtlanmıştır. Yıllık 200 milyar dolarlık cirosu ile organize edilmiş örgütler arasında birinci sıradadır. 114 bin aktif elemana ve sayıları 3 milyona ulaşan yandaşlara sahip olan Rus örgütlü suç gruplarının en önemli faaliyet alanlarını; antik eşyaların çalınması ve bunların batıya kaçakçılığı, fuhuş, oto kaçakçılığı, silah ticareti ve uyuşturucu kaçakçılığı oluşturur.

1. İtalyan Mafyası

Listenin bir numarası tabiî ki İtalyan Mafyası. Bir zamanlar krallardı. Herkes onları yok oldu sanıyor. Oysa onlar basit işlerden sıyrılıp legalize olurlarken hiç hissettirmeden finans sektörüne girdiler. Bugün New York'taki finans, hükümet ve danışmanlık sektörlerinin arka kapı ilişkilerinde bu 'Kravatlı Mafya' var. Filmlere sıkça konu olan Sicilya'dan çıkma mafyadır. Amerika ve Avrupa'da etkileri büyüktür. Kendilerini çete değil aile olarak tanımlarlar. Örgütün 180’den fazla mafya ailesi bünyesinde, yaklaşık 5.000 örgüt üyesi vardır. Faaliyetleri Napoli şehrinde yürütülmektedir. En çok rastlanılan faaliyetleri; perakendecilerden, rakiplerden, müteşebbislerden ve iş adamlarından para toplamaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
onur-kirmizi1

Я почетный красный из Турции Измир букадан. Я отправил вам эту статью, потому что вы взяли меня и моего отца Айхана красного с собой. Надеюсь, что все в порядке. Одним словом, чтобы успокоить меня, я говорю, что не волнуйся. Мой отец говорит, что он был единым телом с ним, чтобы успокоить меня, не волнуйся.

uydurukcan

jean christopher grange türkiye'ye geldiğinde ezelden beri milli olmak sorunu yaşayan medyamızın bir üyesi yazara "o kadar çok şey varken neden ülkücüleri yazdınız" demişti. "siz ideolojisi olan kötü adamları başka nerede gördünüz" demişti cevaben. üç buçuk gazete bilgisiyle yazılmış saçmalıklar roman oldu, filmi çekildi. bu ülkede mafya babaları işlemeyen hukukun ve işini yap(a)mayan emniyet birimlerinin alternatifi olarak doğmuştu. şu an kimileri aktrollük etse de... şimdilerde ise pkk yandaşları kendilerini mafya ilan etmiş, örgüt adına haraç ve insan topluyor, torbacılık ve kadın ticareti yapıyor. hukuk ve emniyet ise...

devfelaketi

beni dövdüler abi dediğin zaman pezevenklerin elinden gittim aldım

turk-olmak

Öle bi konuşuyonuz ki görende hepinizi CIA ajanı sanar :):) Bu hafta kurtlar vadisini izleyenler belli :):)

kendobushido

Karadağlıların hakkını yememek lazım. onlar da baya çaba gösteriyor

Görüş Bildir