Görüş Bildir
Haberler
Dengeler Yine Altüst Oldu! İşte Netflix Türkiye'de Geçen Hafta En Çok İzlenen Film ve Diziler

Dengeler Yine Altüst Oldu! İşte Netflix Türkiye'de Geçen Hafta En Çok İzlenen Film ve Diziler

claude cahun
14.01.2022 - 18:12

Çevrimiçi dizi ve film izleme platformu Netflix, platformdaki yapımların her hafta ne kadar izlendiğini içeren verileri 'Netflix Top 10' listesiyle duyuruyor. 3-9 Ocak tarihleri arasında platformun Türkiye ayağında en çok izlenen 10 dizi ve filmi merak ediyorsanız, sizi içeriğimize alalım! 

Not 1: Dizi ve film açıklamalarında Beyazperde ve Netflix'ten faydalanılmıştır.

Not 2: Dizi ve filmlerin sırlamaları, Netflix'in yayımladığı veriler ışığında en az izlenen yapımdan en çok izlenene doğru ilerliyor.

Kaynak: https://top10.netflix.com/turkey/tv
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Önce diziler!

10. Cobra Kai (4. sezon)

10. Cobra Kai (4. sezon)

'Karate Kid' filmlerinin devamı niteliğindeki bu dizide, hayatlarını değiştiren turnuvadan dolayı onlarca yıl sonra Johnny ile Daniel arasındaki rekabet yeniden kızışıyor ve olaylar gelişiyor. 

Dizinin dördüncü sezonu ise Johnny ve Daniel'ın dojo'larını birleştirmesine karşın zıt tarzlarından dolayı anlaşmazlığa düşmelerini takip ediyor. Bu sırada Kreese de bir oğlanı Cobra Kai'ye katılması için ikna etmeye uğraşıyor.

9. The Blacklist (8. sezon)

9. The Blacklist (8. sezon)

Raymond Reddington, dünyanın en çok arananlar listesinin en üstünde yer alan bir suçludur. Yıllardır aranan Raymond hiç beklenmeyen bir anda kendi isteği ile FBI’a teslim olur. İşlediği suçlar sebebi ile artık serbest kalması mümkün değildir. Zeki bir adam olan Raymond, FBI’a ilginç bir teklif sunar. Kendi özgürlüğü karşısında hazırlamış olduğu suçlular listesini FBI’a verecek ve listede yer alan kişileri yakalatacaktır. Listeyi vermek için de tek bir şart sunar; FBI profilcisi Elizabeth Keen ile birlikte çalışmak. Kendisinin bu işe neden seçildiğini araştıran Elizabeth, Raymond ile suçluları yakalamaya başlar.

Dizinin sekizinci sezonu ise Liz'in annesiyle birlikte bir plan yapmasını ve Red'in Roanoke adlı kötü şöhretli bir suçluyu bulmak için görev başlına getirilmesini takip ediyor.

8. La casa de papel (5. sezon)

8. La casa de papel (5. sezon)

Bir suç dehası planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirirken sekiz hırsız, rehineler alarak kendilerini İngiliz Kraliyet Darphanesi'ne kilitler. 

Dizinin beşinci sezonu ise olaylar Profesör'ün Sierra'yla yüzleştiği esnada Tamayo'nun orduyu göreve çağırarak müzakerelerde çıtayı yükseltmesi üzerinden gelişiyor.

7. Stay Close: Limited Series

7. Stay Close: Limited Series

Her biri en yakınlarının bile asla şüphelenmeyeceği karanlık sırlar saklayan üç kişinin hayatına odaklanıyor. Megan, üç çocuğunun geçimini sağlamak için çalışan bir annedir. Ray, bir zamanlar gelecek vaat eden bir fotoğrafçıdır. Broome ise Megan'ın arkadaşı olan Lorraine'in ortadan kaybolmasıyla ilgili davayı ele alan bir dedektiftir. Lorraine hakkında yeni bir ipucunun ortaya çıkması Megan, Ray ve Broome'un hayatı alt üst eder.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

6. Kulüp (1. sezon)

6. Kulüp (1. sezon)

Eski bir mahkum olan Matilda, 1955 yılının en önemli gece kulüplerinden birinde çalışır. Matilda'nın kızı Raşel, o hapisten çıkana kadar varlığından bihaberdir. Kızı ile arasında güzel bir ilişki kurmaya çalışan Matilda, Raşel'i Pera'nın belalısı olan Fıstık İsmet'ten uzak tutmak için çabalar. Matilda aynı zamanda patronu olan Orhan, gece kulübü yöneticisi Çelebi ve sanatçı Selim'in egoları ile de mücadele etmeye çalışır. Kulübe ayak basmasıyla ortama farklı bir ruh katan Matilda, çalışanlar için cehennem olan kulübü bir yuva haline getirir.

5. Emily in Paris (2. sezon)

5. Emily in Paris (2. sezon)

Şikagolu pazarlama yöneticisi Emily Cooper'ın, Paris'te hayallerindeki pozisyonu kapmasının ardından iş, arkadaşlık ve aşkla uğraştığı macera dolu yeni yaşamına odaklanan dizinin ikinci sezonu; Gabriel'le yaşadıkları yüzünden  büyük bir suçluluk duyan Emily'nin romantik bir hafta sonu gezisine gitmeye karar vermesiyle başlıyor. Mindy ise yeni işinde beklenmedik sorunlarla karşılaşıyor.

4. Vikings (6. sezon)

4. Vikings (6. sezon)

Dizi, Viking kahramanı Ragnar Lothkor'un, ileriyi göremeyen, yetersiz bir lidere meydan okuyarak Norse sınırlarını nasıl genişlettiğini anlatıyor. 

Vikings'in altıncı sezonunda ise İpek Yolu üzerinden kaçan Ivar, Ruslar tarafından yakalanıyor. Bjorn, Kattegat'ta tahta geçerken Lagertha taşrada inzivaya çekileceğini açıklıyor.

3. The Witcher (2.sezon)

3. The Witcher (2.sezon)

Yüzyılı aşkın süredir bir arada yaşayan insanlar, cüceler ve elfler arasındaki barışın sonlanması ve yeni bir ırklar arası savaşın patlak vermesini konu alan The Witcher'ın ikinci sezonu, Geralt of Rivia ve Prenses Cirilla’nın yollarının kesişmesinin ardından Geralt'ın Cirilla’yı koruması altına almasını takip ediyor. Geralt, genç kızı tehlikelerden korurken ona özel güçlerini kullanmayı öğrenmesi için yardımcı olur.

2. Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

2. Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, bu hicivsel ve samimi stand-up gösterisinde sosyal medya, Türklerin yurt dışı tatilleri ve kendi çocukluğu hakkında hikâyeler anlatıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

1. Kulüp (2. sezon)

1. Kulüp (2. sezon)

Kulüp, 1950'lerin kozmopolit İstanbul'unda bir annenin, sorunlu geçmişi yüzünden yetiştiremediği asi kızıyla yenden bağ kurmak için bir gece kulübünde çalışmaya başlamasını ve sonrasında gelişen olayları konu ediniyor. 

Dizinin ikinci sezonunda ise Çelebi'nin açıkladığı sarsıcı gerçek karşısında Selim, Matilda'nın iyiliğini düşünerek kendinden taviz veriyor. Orhan ise Mevhibe'yi korumak için tehlikeli bir işe kalkışıyor.

Şimdi de filmler!

10. Spider-Man: Homecoming

10. Spider-Man: Homecoming

Yenilmezler ile yaşadığı maceranın büyüsüne kapılan genç Peter kendini kanıtlama isteğiyle dolup taşan bir gençtir. Ancak yaşı gereği birçok farklı sorumluluğu vardır. May halası ile yaşayan genç Peter bir yandan da ona göz kulak olan Demir Adam ile arkadaşlığını ilerletmiştir. Okul hayatına alışmaya ve sıradan bir genç gibi yaşamaya çalışan Peter'ın aklında ise suçla savaşmak ve dünyayı daha güvenli bir hale getirmek vardır. Vulture yepyeni bir düşmanı yaşadığı şehre gönderdiğinde ise Peter'ın kendini gösterme fırsatı çıkacak, ancak en değerli gördüğü herkes tehdit altında olacaktır...

9. The Insivible Man

9. The Insivible Man

Film, varlıklı ve zeki bir bilim insanıyla sürdürdüğü ilişkisinde fiziksel ve duygusal şiddet görmekte olan Cecilia Kass'ın çevresinde örülüyor. Kontrolcü ve baskıcı olan erkek arkadaşına daha fazla dayanamayan Cecilia gecenin bir yarısı kaçmanın bir yolunu bulur ve yaşadığı kabustan olabildiğince uzaklaşmaya karar verir. Eski sevgilisinin kendisini bulacağından endişe ettiği için saklanmaya karar veren genç kadın, kız kardeşi, kardeşlerin bir çocukluk arkadaşı ve onun kızından yardım alır. Ancak Cecilia’nın sorunlu eski sevgilisi intihar ettiğinde ve ona büyük servetinin cömert bir kısmını bıraktığında, Cecilia ölümünün bir aldatmaca olduğunu düşünmeye başlar. Bir dizi ürkütücü tesadüf tehlikeli hale gelmeye ve sevdiği insanların hayatını tehdit etmeye başladığında, Cecilia çaresizce kimsenin göremediği biri tarafından avlandığını kanıtlamaya çalışır. Ancak bu süreçte genç kadının akıl sağlığı tehlike altına girer.

1933 tarihli aynı adlı klasik filmin yeniden çevrimi olan yapım, yine H.G Wells'in romanından uyarlanıyor.

8. The Wasteland

8. The Wasteland
  • Henüz IMDb puanı belirsiz.

Toplumdan kopuk bir yaşam sürmek isteyen bir ailenin huzurlu hayatı, onları birleştiren bağların test edilmesine neden olacak korkunç bir varlık tarafından rahatsız edilmeleriyle bozulur.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

7. Red Notice

7. Red Notice

Red Notice, dünyanın en çok aranan sanat eseri hırsızının peşine düşen bir Interpol ajanının hikayesini konu ediyor. İnterpol tarafından dünyanın en çok aranan insanlarını yakalamak için kırmızı bülten çıkarıldığında, FBI'ın en iyi profil uzmanı John Hartley harekete geçer. Dünyanın en çok aranan sanat hırsızı The Bishop'un peşine düşen John, bu süreçte dünyanın en iyi sanat hırsızı olan Nolan Booth ile ortak olmak zorunda kalır. Yaşanan bir dizi olayın ardından üçlü kendilerini dünyanın dört bir yanındaki tenha bir hapishanede, bir dans pistinde, ormanda ve hepsinden de kötüsü birbirlerinin çalıştıkları şirketlerde bulur.

6. Just Mercy

6. Just Mercy

Gerçek bir hikayeye sahip olan “Just Mercy: A Story of Justice and Redemption” kitabından uyarlanan filmde, genç avukat Bryan Stevenson, adaletin yerini bulması için büyük bir mücadeleye girişir. Harvard'dan mezun olduktan sonra Bryan'ın para kazandıran işlerde yer alması beklenir. Ancak o, Alabama'da haksız yere mahkum edilen bir adamın peşinden gider. Yerel avukat Eva Ansley'in de yardımıyla, 1987 yılında ölüme mahkum edilen bir adamın suçsuzluğunu kanıtlamaya çalışacaklardır. Walter McMillan, 18 yaşındaki genç bir kızın ölümünden sorumlu tutuluyordur. Ancak onun sorumlu tutulması için hiçbir kanıt bulunmamasına rağmen McMillan ölüme mahkum edilmiştir. Bryan, Walter'ın suçsuzluğunu kanıtlamaya çalışırken, ilerleyen zamanlarda aslında ırkçılığa karşı savaş vermeye başladığını anlayacaktır.

5. Mission: Impossible - Fallout

5. Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible Yansımalar, Görevimiz Tehlike serisinin 6. devam halkasıdır. İkonik ajan Ethan Hunt, birlikte çalıştığı IMF ekibi ve tanıdık birkaç dostu sıkıntılı bir zamandadır. Berlin'deki görevin ters gitmesi sonucunda Ethan Hunt CIA ile ters düşer ve denetimsizliği sebebiyle CIA'in kara listesine girer. Ancak insanlığı tehdit eden yeni bir tehlikenin ortaya çıkışıyla birlikte herkes zamana karşı bir yarışa koyulur...

Filmin başrolünü Tom Cruise üstlenirken kadroda Luther Stickell rolündeki Ving Rhames, Benji Dunn rolündeki Simon Pegg ve Ilsa Faust rolündeki Rebecca Ferguson, Alan Hunley'i canlandıran usta oyuncu Alec Baldwin, Solomon Lane'i canlandıran Sean Harris, Julia Meade'i canlandıran Michelle Monaghan, Henry Cavill, Vanessa Kirby ve Angela Bassett yer alıyor.

4. Bize Müsaade

4. Bize Müsaade

Bize Müsaade, bir iş için akıl hastanesine gittiklerinde kendilerini beklenmedik durumların içinde bulan üç arkadaşın hikayesini konu ediyor. Televizyon sektöründen yakın arkadaş olan bir yönetmen, bir oyuncu ve bir senarist, danışmanlık vermek için Büyükada'da bir akıl hastanesine gider. Üç arkadaş iş için geldikleri hastanede görmemeleri gereken bir olaya şahit olur ve bu durum üzerine  başhekim Sinan tarafından hastaneye hapsedilir. Hastaneden kurtulmaya çalışan üç arkadaşın, özgürlüklerine kavuşmaları için mükemmel bir plan yapmaları gerekir.

3. Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn

3. Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn

Yırtıcı Kuşlar, zalim suç lordu tarafından kaçırılan genç bir kızın kurtarılması için verilen mücadeleyi konu ediyor. Gotham'ın kötü adamı Roman Sionis ve yardımcısı Zsasz, genç bir kızı hedef gösterir. Şehirde Cass adındaki genç kızı arayanlardan yüzünden büyük bir kaos meydana gelir. Bu durum Harley, Huntress, Black Canary ve Renee Montoya'nın yolunun kesişmesine neden olur. Ekip, genç kızı kurtarmak ve Roman’ı etkisiz hale getirmek için birlikte çalışmak zorunda kalır.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

2. Mother/Android

2. Mother/Android

Kısa bir süre sonra anne baba olacak olan Sam ve Georgia, çocuklarının doğumundan önce onların güvenliğini sağlayacak bir yer bulmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Çünkü ülkede insanlar ile yapay zeka arasında büyük bir savaş vardır. Çift, çocukları doğmadan yapay zeka savaşından kaçmanın yolunu bulmalıdır.

1. Don't Look Up

1. Don't Look Up

Don’t Look Up, dev bir göktaşının gezegeni yok edeceği konusunda insanları uyarmak için çalışan iki gökbilimcinin hikayesini konu ediyor. İnsanlık büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır. Everest Dağı büyüklüğünde bir kuyruklu yıldız hızla Dünya'ya yaklaşmaktadır ve oluşacak çarpışma Dünya'nın yok olmasına neden olacaktır. Astronomi yüksek lisans öğrencisi olan Kate Dibiasky'nin yaptığı bu keşif, insanlığın kurtulmasını sağlayacaktır. Kate ve Dr. Randall Mindy, insanlığı yaklaşmakta olan tehlikeye karşı uyarlamak için bir medya turuna çıkmaya karar verir. Kare ve Randall, insanları yaklaşan felaketten haberdar etmek için büyük çaba harcarken kendilerini beklenmedik durumların içinde bulur.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın