Görüş Bildir
Haberler
Davutoğlu: 'Terör Örgütünü Barış Havarisi Gibi Gösteriyorlar'

Davutoğlu: 'Terör Örgütünü Barış Havarisi Gibi Gösteriyorlar'

Onedio Medya
25.10.2015 - 18:50

Başbakan Davutoğlu, 'Ellerindeki medya gücünü kullanıp 40 yıllık terör örgütünü barış havarisi gibi gösteriyorlar. Allah aşkına terörden barış güvercini olur mu?' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Başbakan Ahmet  Davutoğlu partisinin İstanbul'da düzenlenen mitinginde konuştu. Davutoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından 'Sen Ben Yok Türkiye Var, Yenikapı'da Birlik Var, Kardeşlik Var' sloganıyla Yenikapı Meydanı'nda düzenlenen mitinge helikopterle geldi.

Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu da vatandaşları selamladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul'un Türkiye'nin kalbi ve yüreği olduğunu belirterek, şunları söyledi:

'İstanbul, Balkanların, Asya'nın, Avrupa'nın, Afrika'nın kıtaların düğüm noktasıdır. İstanbul, Türkiye'nin hülasasıdır. Anadolu'nun, Rumeli'nin her bir köşesi bugün bu meydanda. Sivas burada, Kastamonu burada, Malatya burada, Trabzon burada, Konya, DiyarbakırMardin, velhasıl Türkiye'nin doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi burada. Akdeniz burada. Karadeniz, Fırat ve Dicle, Sakarya, Meriç hepsi burada. İşte bugün bütün Türkiye burada, bu meydanda. Birileri bu meydanda toplanan bu kardeşlerimizi, Türk, Kürt, Arap, Laz, Çerkez, Sünni, Alevi diye ayrıştırma, bölme hesapları yapabilir. Ancak burada İstanbullular olarak bulunuyoruz. İstanbullular olarak biriz, beraberiz, iriyiz, diriyiz. İstanbullular bir miyiz? Beraber miyiz? Diri miyiz? İri miyiz? Tek bir yürek miyiz?'

'Allıyorlar pulluyorlar'

Başbakan Davutoğlu, 'Ellerindeki medya gücünü kullanıp bunlar 40 yıllık terör örgütünü barış havarisi gibi gösteriyorlar. Doğu'da terörü kutsayanları, terörün en has destekçilerini makyajlıyorlar, allıyorlar, pulluyorlar, barış güvercini yapmaya çalışıyorlar. Allah aşkına terörden barış güvercini olur mu?' dedi.

Davutoğlu 'Bunların yaşamayla, yaşatmayla sorunları var. Bunlar gencecik çocukları dağa çıkarıp ölümle tanıştırıyorlar. Kendilerinden olmayana, yaşam hakkı tanımıyorlar. Bu toprakların zenginliğini, farklılığını, gücünü hazmedemiyorlar' ifadelerini kullandı.

Davutoğlu şunları kaydetti:

'Karşımıza gelenleri bir rüzgar gibi esip geçeceğiz. Herkes emin olsun, bu ülkenin her insanının canı da hukuku da bize emanettir. Teröre asla izin vermeyeceğiz. Silahlar gömülünceye, terör sona erinceye, bütün dağlarımız, ovalarımız, vadilerimiz temizleninceye kadar kararlı şekilde mücadele edeceğiz. Onlar '7 Haziran'dan sonra ülkede kaos ortamı çıkartırız' zannettiler. Allah aşkına biz bunlara meydanı bırakır mıyız?'

'Milletin canına, birliğine, dirliğine, kardeşliğine kastedenleri, mutlaka adalete teslim edeceklerini' vurgulayan Davutoğlu, 'Hepsini teslim edeceğiz ama biz demokrasiden, hukuktan, adaletten ve hep beraber insanca yaşamaktan, onurlu bir şekilde yaşamaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bilin ki dirliğimize, birliğimize, kardeşliğimize kastedenler mutlaka kaybedecek' diye konuştu.

'Millet herkese notunu verecek'

Konuşmasında MHP Genel Başkanı Bahçeli'yi eleştiren Başbakan Davutoğlu: 'Yaptığımız her teklife 'hayır' diyecek Bahçeli, siyaseti kilitleyecek, terörle mücadelede bizi yalnız bırakıp sonra da milletten oy isteyecek. Allah aşkına millet ona inanır mı, zor zamanda elini taşın altına koymayana, millet bir daha emanet verir mi? Vermeyecek. Geçti o günler Sayın Bahçeli. Milletimiz senin notunu verdi. Bu millet sizi bilmiyor, sizin yapmadıklarınızı anlamıyor mu sanıyorsunuz? Millet her şeyi görüyor, her şeyi biliyor. Hiç şüpheniz olmasın. 1 Kasım'da da millet herkese notunu verecek inşallah' dedi.

'HDP kadar samimiyetsiz bir siyasi oluşum daha gelmemiştir' diyen Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Bu partinin yöneticileri, temsilcileri mütemadiyen yalan söylüyorlar, milletin zekasına hakaret ediyorlar. 'Türkiye partisi olduk, oluyoruz, olacağız' diyerek millete şirin görünmek istiyorlar sonra da Türkiye üzerinde operasyon yapan dış mihrakların terör oyununa alet oluyorlar.' 

Başbakan Davutoğlu: 'Allah'ın izniyle 1 Kasım'da sizlerden emaneti alacak, tıpkı geçmişte yaptığımız gibi reform üstüne reform yapacağız. Özgürlükçü, katılımcı demokrasiyi esas alan, Türkiye'ye yakışan yepyeni bir anayasa yapacağız. Bütün meselelerin çözüm yerinin Meclis ve siyaset kurumu olduğunu, herkes bilecek ve hazmedecek' diye konuştu.

Seçim vaatlerine değinen Davutoğlu, 'İstanbul'daki yoğun şehirleşmenin ve trafiğin önüne geçmek, binaların yoğun olduğu yerlerde nefes alan alanlar açmak için her biri, dikkat edin her biri 5 bin metrekare alana sahip 200 park yapıyoruz. Üstelik bu parkların altı da otopark olacak. Bu da toplamda 200 park, 200 otopark demek' dedi.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
40
37
8
5
4
2
0