Görüş Bildir
Haberler
Çocuklarına Not Bıraktı! Emekli Asker Kanser Hastası Eşini Kravatla Boğup İntihar Etti

Çocuklarına Not Bıraktı! Emekli Asker Kanser Hastası Eşini Kravatla Boğup İntihar Etti

Ankara'da Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan emekli asker Mehmet Yıldırım (70) karaciğer kanseri hastası eşi Hamiyet Yıldırım'ı (74) kravatla boğduktan sonra tabanca ile yaşamına son verdi.

Olay, sabaha karşı 2 çocuk sahibi olan Yıldırım çiftinin yalnız oturduğu Keçiören ilçesi Şenlik Mahallesi'ndeki evinde meydana geldi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan emekli asker Mehmet Yıldırım, bir süredir hastalığı nedeniyle yatağa bağımlı yaşayan eşinin odasına girdi. Mehmet Yıldırım, eşi Hamiyet Yıldırım'ı kravatıyla boğduktan sonra oğlunu telefonla aradı.

"Her şeyi ben yaptım, hakkınızı helal edin"

"Her şeyi ben yaptım, hakkınızı helal edin"

Yıldırım, 'Her şeyi ben yaptım, hakkınızı helal edin' dedikten sonra tabancasını alıp, başına dayayarak ateşledi. Silah sesini duyan komşuları polis ve 112 Acil Servise haber verdi. Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Hamiyet Yıldırım'ın öldüğü belirlendi.

Ağır yaralanan Mehmet Yıldırım ise ilk müdahalesinin ardından ambulansla Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Mehmet Yıldırım da doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

Mehmet Yıldırım'ın çocuklarına intihar notu bıraktığı da ortaya çıktı. Yıldırım'ın 'Oğluma telefon ediniz' diyerek çocuklarının telefon numarasını yazdığı notta, 'Bağışlayın; kendi hür irademle yaptım. Babanız Mehmet Yıldırım' ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Yıldırım çiftinin evli olan iki çocuğunun dün akşam eşleriyle birlikte anne ve babasını ziyaret ettiği de belirtildi.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Halil Ertuğrul

Kendimi bir an olsun onun yerine koydum da dünyada çaresizlikten daha kötü bir durum yok.

Bkt

ötenazi haktır, yasal da olmalı!

Selam Öabakan

belki garip olucak ama çıkış olmayınca tam bir asker olduğunu göstermiş işte benim bildiğim asker böyle böyle komutanla ölüme giderim tam atatürkçü mekanı ce... Devamını Gör

Emre.

Bize burdan konuşması kolay geliyor ama lütfen insanları bilmeden yargılamayalım.Kimisine doğru kimisine yanlış ama sonuçta bu insanın kendi tercihi.O yaşta ... Devamını Gör