Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çocuğunuzu Bahane Edip Eşinize, “Alalım” Diye Tutturduğunuz 11 Şey

 > 
659PAYLAŞIM

Çocuğunuzu Bahane Edip Eşinize, “Alalım” Diye Tutturduğunuz 11 Şey

Çocuğunuzu Bahane Edip Eşinize, “Alalım” Diye Tutturduğunuz 11 Şey

Şimdi gelin şunu hep beraber bir açıklığa kavuşturalım beyler! Çocuk yapmak istiyoruz. Hele bir de erkek çocuk olursa, havalara uçuyoruz. Neden? Çünkü içimizdeki öyle ulu orta açık edemediğimiz çocuğa, gizliden gizliye bir arkadaş arayışımız var. Bizim küçüklüğümüzde oynayamadığımız oyunları, konsolları, anne babamızın satın almadığı Legoları, oyuncakları, çok pahalı olduğu için uzak tutulduğumuz son teknoloji aygıtları çocuğumuza diye alıp, salonun tam orta yerinde evi gönlümüzce dağıtarak oynamak yegane amacımız!

Ve tabii ki bu amaca hizmet etmenin başlıca yolu, çocuğunuzu bahane edip, normal şartlarda eşinizi hayatta ikna edemeyeceğiniz şeyleri çocuğunuzu bahane edip kafalamaktan geçiyor.

Geekstra olarak yaşı 60’ı bulsa da içindeki çocuk asla büyümeyecek bir ekibiz. Ve sırf çocuğu bahane edip eşimize, bir çocuk edası ile “alalım” diye tutturacağımız 11 şeyi sizler için bir araya getirdik.

Aman diyim, bu amacı ve yöntemlerimizi öyle eşlerimize açık etmeyelim beyler! Bu liste aramızda

Özellikle yeni baba olacaklar kalemi kağıdı hazırlayın!

İşte alışveriş listeniz!

Kaynak: http://geekstra.com/liste-2/liste-liste-...

LEGO

Liste başını Lego markasına ayırıp onu aradan bir çıkartalım istedim. Zira her çocuklu aileyi maddi olarak en büyük zararlara uğratan yegane ürünler Lego markası altında bulunuyor. Ve pahalı oldukları için bir Star Wars Yıldız Gemisi Lego seti almaya kalktığınızda, eşinizin anlam veremeyen ters bakışları ile karşılaşmanız kaçınılmaz. Eşiniz kozmetik dükkanını gezerken küçük bir kaçamak yapıp Lego dükkanına giriyor ve şöyle bir gözünüzü doyurmakla yetiniyorsunuz ancak. Ama bir kere baba oldunuz mu işte o zaman sizi kimse tutamaz! Uzun zamandır içine gömülmek istediğiniz Lego ürünlerine çocuğunuzu bahane edip, eşinizin gazabından korkmadan gönül rahatlığı ile para yatırabilirsiniz. Lego dükkanı olan tüm alışveriş mekanlarının yerlerini ezberler, çocuğunuzu kolundan tuttuğunuz gibi soluğu Lego dükkanlarında alabilirsiniz. Hatta yurtdışı gezilerinizin odak noktası müzeler, kafeler değil artık kaldığınız yere en yakın Lego dükkanı olacak! Çocuk bahane, Legolar şahane!

Oyun Konsolları

Çocuğunuzu bahane edip, “ya işte hep beraber oynarız karıcım” etkisi yaratabileceğiniz eğlence cihazlarıdır. Hele bir de eşinize hitap eden fitness, spor temalı oyunları da varsa işte o zaman çok fazla dil dökmeden, tereyağından kıl çeker gibi hallediverirsiniz sorunu. İster el konsolu olsun ister ev konsolu, ailenin bir arada güzel vakit geçirmesini sağlayacaksa eşiniz ikna olacaktır. O konsol eve bir kez girdimi tamam! Oyun dolu geceler sizleri bekler beyler! Çocuk bahane, oha arkadaş uzaktan ne şut çektim be şahane!

Figürler

Şimdilerde ne figürler ne oyuncaklar yapıyorlar. Bizim zamanımızda bu kadar çeşit bu kadar kalitelisi yoktu valla. Bir oyuncakçı dükkanına girip, raflardaki oyuncaklara aç aç bakıyorsanız, çocuk yapıp onu bahane ederek açlığınızı yatıştırma vaktiniz gelmiş demektir! Figür veya oyuncakçı dükkanında “bizim çocuk buna bayılır” temalı ikna çalışmaları ile eşinizin aklını çelebilirsiniz. Hatta almak istediğiniz figürü/oyuncağı çocuğunuzun eline tutuşturup “ Hanım valla tutturdu çocuk illa bunu istiyormuş” yöntemi ile çocuğunuzu kirli emellerinize alet edebilirsiniz. Ne de olsa çocuk bahane, figür koleksiyonu bir şahane!

Süper Kahraman Temalı Duvar Lambası

Ah ah şu süper kahramanlar yok mu. Her yerdeler! Duvar lambası bile olmuşlar arkadaş. E ne yapacağız? Hemen çocuğu bahane edip eşimize alması için tutturacağız! Hem çocuk odasının duvarlarında çok güzel durmaz mı şöyle bir gözü ışıklı Örümcek Adam kafası beyler?! Bence durur. Hatta bu çocuk sadece kendi odasında vakit geçirecek değil ya! Bir tane de koridora lazım. Yetmez bir tane de tuvalete, hatta salona ve hatta kendi yatak odanıza bile lazım bunlardan yahu! Evet evet. Çocuk bahane, evi aydınlatan süper kahramanlar şahane!

Disneyland/Legoland Tatili

Tamam kabul. Böyle bir tatile eşiniz de hayır demeyecektir büyük ihtimalle. O yüzden çocuğu falan bahane etmenize gerek kalmayacak belki. Yine de hazırlıklı olmakta fayda var. Eşiniz para konusunda biraz eli sıkıysa veya o sene kendisine hediye olarak alınmasını istediği pahalı bir tek taş yüzük varsa aklında, böyle bütçeli bir tatile yanaşmayacaktır. Öncelikle söyleyelim, “Çocuk Disneyland görmesin mi yahu?” şeklindeki söylemlerde kaçının. Onun yerine çocuğunuzu daha yapıcı bir şekilde bahane edin. Örneğin “Hanım, hazır çocuğa tam fiyat almıyorlar gidelim işte” diyerek maddi taraftan, “Bak Kenanlar gitmiş, çok beğenmişler, ailecek çocukla beraber çok güzel anıları olmuş anlatıp duruyor.” diyerek manevi taraftan çabalarınızı yürütün. Aceleci olmayın, Disneyland tur kampanyaları kaçmaz. Önemli olan hayalinizdeki Disneyland tatiline çıkabilmek. Bu arada kişisel tercihim Disneyland yerine Legoland’e gitmek olurdu. Gerçekten büyüleyici bir yer. Bir tercih sıkıntısı yaşamak istemiyorsanız Disneyland’ı aradan çıkardıktan sonra hedefiniz Legoland olabilir. Ne de olsa çocuk bahane!

Işın Kılıcı

Işın Kılıcı, Star Wars serisinde Jedi ve Sith’ler tarafından kullanılan, filmleri seven herkesin sahip olmak istediği, belki de eşinizi almaya ikna etmekte en çok zorlanabileceğiniz şeydir. Zira eşiniz için (Star Wars fanatiği değilse) oldukça manasız, para israfı olan ve evde gereksiz yer kaplayacak pahalı bir oyuncaktan ötesi değildir.Tuhaf şekilli bir florasandır. Sadece bir tane ışın kılıcı ile yetinmeyeceğimizi de düşünürsek, çocuğu bahane etmek amacımıza ulaşmak için önemlidir. Önce çocuğumuza Star Wars sevgisi aşılamamız, onu bir Star Wars geeki haline getirmemiz gerekir.Hele sitemizde haberini de yaptığımız, Star Wars’un haklarının Disney tarafından satın alındığını göz önüne alırsak bu çok zor olmayacaktır. Serinin 7. filmi de geliyor. Daha ne! Bir kez çocuğunuzu arkanıza aldınız mı işte o zaman bir değil, iki değil 5 Işın Kılıcına kadar yolunuz var beyler. Sonra kapatın ışıkları, çocuğunuz ile karşılıklı başlayın ışın kılıcı düellolarına. Çocuk bahane, ışın kılıcı koleksiyonu şahane!

Nerf seti!

Paintball mu? Unutun paintball ve türevlerini. Erkek çocuk babasıysanız sizin savaş alanınız artık eviniz beyler! Karşılıklı kuşanacaksınız Nerf silah ve zırh setlerini ve hücum! Tabii bu savaş evin altının üstüne gelmesine, eşiniz tarafından özenle yerleştirilmiş bir çok kırılgan eşyanın yer değiştirmesine ve kırılmasına neden olacağından, önce eşinizi ikna etmeniz gerekiyor. Peki nasıl olacak? Tabii ki alacağınız Nerf alet edevatlarını evde değil, piknik alanlarında, dışarıda, temiz havada kullanmak için istediğinizi, çocuk için süper eğlenceli bir aktivite olacağını ve böylece çocuğun dışarıda daha çok vakit geçirmek isteyeceğini ve benzeri ikna yollarını kullanacaksınız. Nerf seti aldırmak için tavsiyemiz bahar aylarını beklemeniz. Böylece “hep dışarıda kullanacağız” teması daha inandırıcı olacaktır. Sonra ver elini evde koltuk kanepe ve yastıklardan karargahlar oluşturmaca! Çocuk bahane, Nerf ile ramboculuk oynamak şahane!

Süper Kahraman Kostümleri

Sizi bilmem ama işte bu baba olduğumda çocuğu bahane ederek alacağım ilk şeylerden biri olacak kesinlikle. Örümcek Adam’dan Iron Man’e, Thor’dan Kaptan Amerika’ya ve tabi ki Batman ve Superman’e kadar envai çeşit süper kahramanın kostümlerini hem kendinize hem çocuğunuza alıp evin içinde ordan oraya koşturmalısınız beyler! Yapın bunu! Bahane edebileceğiniz bir çocuğunuz yokken, “hanım bak yeni Batman kostümüme” şeklinde bir cümleyi pek rahat kuramazsınız. Ama çocuk oldu mu o süper kahraman kostümü eşinizin gözünde mantıklı görünmeye başlar. Geekstra takipçilerimiz arasında Darth Vader kostümü giyip, ışın kılıcını alıp, çocuğu ile Star Warsculuk oynamayacak kimse tanımıyorum. Kovboyculuk veya korsancılık da olur sıkıntı yok! Çocuk bahane, pelerin takıp gezmek şahane!

Uzaktan Kumandalı Her Şey!

Uzaktan kumandalı arabalar, uçaklar, helikopterler, sürat motorları ve daha niceleri! Bir kere bulaştınız mı içinden çıkamayacağınız deli bir dünyadır uzaktan kumandalı araçlar dünyası. Amatöründen profesyoneline uzanır gider uçsuz bucaksız. Söz konusu çocuğunuzun mutluluğuysa gerisi teferruattır! İşte bu kafa ile eşinize yaklaşırsanız kesin başarı sizi bekliyor beyler! O araç modelleri satan dükkanların vitrinlerinde gördüğünüz uzaktan kumandalı şeylere sahip olmanız, çocuğu bahane etmeniz kadar yakın. “Hanım artık uçurtma mı kalmış yahu bu devirde?!” itirazını da kullanın. Çocuğunuz ile açık havaya çıkıp, helikopter uçurmak sizin de hakkınız! Çocuk bahane, havada sizin kontrolünüzde süzülen helikopteri izlemek şahane!

Çizgi Roman

“Kocaman adam olmuşsun hala çizgi roman mı okuyorsun?” diye soranlarla çevriliyse etrafınız, yazacaklarımızı iyi okuyun. Çizgi roman okumak neyse ki bizim çocukluğumuzda olduğu gibi o kadar da tü kaka bir alışkanlık değil şimdilerde. Eğitim ve çocukları okumaya alıştırmak amaçlı çıkan çizgi romanlar ve artışa geçen Türkçe çizgiroman baskıları saolsun. Tabi sizin amacınız bu türde yayınlanan çizgi romanları okumak değil. Peki amacınıza nasıl erişeceksiniz? Tabii ki çocuğunuzu bahane ederek! “Hanım biz biraz kitap okuyacağız rahatsız etme” konsepti altında çocuğunuz ile beraber odaya kapanıp, kitap arkasından çizgi roman okuması yapmak kadar keyifli bir şey olamaz. İşin içine anneye yakalanma ihtimali ve baba oğul paylaştığınız sırrın verdiği heyecan da girince, en popüler etkinliğiniz halini alması mümkün. Çocuğunuza çizgi roman okuma alışkanlığı kazandırdınız mı rahatsınız beyler! Çocuk bahane, Batman okumak şahane!

Minecraft

Minecraft tabii ya ne sandınız? Şimdiye kadar Minecraft’ı duymadıysanız interneti yanlış geziyorsunuz demektir. Zira Minecraft öyle popüler bir video oyunu halini aldı ki, oyunun mekanikleri kullanılarak yapılmadık şey bırakmıyor oyuncular. “Bir sürü oyun var oynanmayı bekleyen, neden Minecraft için çocuğumu bahane edip, eşimle uğraşayım?” diyenleri duyuyorum. Çünkü Minecraft eşi benzeri olmayan bir tecrübe sunuyor. Bir bakıma digital Lego diyebiliriz. Ayrıca çocuğunuz ile beraber keyifle oynayabileceğiniz yegane video oyunu kendisi ve artık her platformda var. Çocuk bahane, Minecraft aile oyun akşamları şahane!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
metegm

emre-u

Işın kılıcı alacaksın çocuklar boy boy olacak jedi vs sith mücadelesi yapacaksın

turkulivestream

Ahahah baya iyi olmuş bu :)

Görüş Bildir