Görüş Bildir
Haberler
CNN International'dan Bir Heyet, CNN Türk'ün Yayın Politikasını İnceleyecek

CNN International'dan Bir Heyet, CNN Türk'ün Yayın Politikasını İnceleyecek

Ulaş
07.12.2021 - 15:45

CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, iktidar yanlısı yayın politikası nedeniyle yapılan şikayetler üzerine ABD'den bir heyetin CNN Türk’e gelerek incelemelerde bulunacağını belirtti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Demirören Medya grubu bünyesinde bulunan CNN Türk’ün taraflı yayınlarına yönelik şikayetlerin CNN International yönetimi tarafından dikkat çektiği belirtiliyor. Şirket yönetiminin, ABD’den CNN Türk’e gelerek incelemelerde bulunacağı kaydediliyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, kanalın son dönemde 'tarafsız' görünmek adına yayınlarında yaptığı değişikliklere dikkat çekerek 'CNN Türk’te tatlı bir telaş mi var yoksa? ABD’den bu hafta gelecek CNN heyetine ne kadar tarafsız bir kuruluş olduklarını ispat etmek için CNN Türk’te hazırlanan alt yazılı videolar bitti mi acaba?' diye sordu.

Özcan açıklamasında şu bilgileri verdi 👇

Özcan açıklamasında şu bilgileri verdi 👇

'CNN Türk’ü taraflı haberler yaptığı gerekçesiyle inceleyecek olan bu ABD’li heyet, CNN Türk’ün yayınlarını, kime ne kadar ekranda süre verdiklerine bakarak, muhalefet hakkındaki yayınlanan görüntüleri de inceleyecek.

Hatırlarsanız CNN Türk ile ilgili ilk resmi şikayeti partim adına 18 Mart 2019’da ben yapmıştım. Bu başvurunun sebebi İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye adaylarımız ile ilgili yalan haberler ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile yapılması gereken röportajın son dakikada, saygısız bir şekilde sebepsizce iptal edilmesi idi.

Partim adına yaptığım başvuru, ABD’nin farklı eyaletlerinde düzenlediğimiz protesto gösterileri ve CNN International üst yönetimi ile yaptığımız yazışmalar sonucunda  CNN heyeti Türkiye'ye gelmiş, daha sonra ise kanalın yönetim kurulunda değişiklikler yaşanmıştı. Kanalın Genel Müdürü Bora Bayraktar ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soysal görevden alınmıştı.

CNN Türk gazetecilik mesleğine yakışan şekilde haber yapana kadar bu girişimlerimiz devam edecek.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
102
67
26
4
3
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Emre Öztürk

geçmişe dönük yayınları izlemeleri yeterli.

Halil Değerli

Dükkânı kapatmaya geliyorlar.. ..... 🤪😡😠

onr gly

nasıl yaladılarsa artık, lpg taktırdığı için ferrarisi elinden alınan türk gibi kalacaklar.