Görüş Bildir
Haberler
Ceren Özdemir'in Katil Zanlısına 'Akıl Sağlığı Yerinde' Raporu

Ceren Özdemir'in Katil Zanlısına 'Akıl Sağlığı Yerinde' Raporu

Ordu'da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç, Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde muayene edildi. Arduç'a, 'Akıl sağlığı tam' raporu verildi. 

Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın pazartesi günü yapılan ilk duruşmasında cinayet sanığı Arduç, ifadesi sırasında akıl hastası olduğunu, öldürme hissinin kendi kontrolünde olmadığını, cezaevinden çıkarsa yine cinayet işleyeceğini ve tedavi edilmek istediğini söyledi. Mahkeme katil zanlısı Arduç’un beyanı üzerine, akıl sağlığının tespit edilmesi gerektiği görüşüyle ruh ve sinir hastalıkları hastanesinden rapor talep edilmesine karar verdi.

Elazığ’a götürüldü

Elazığ’a götürüldü

Özgür Arduç, dünkü bu mahkeme kararının ardından, akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti için Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi. Tutuklu bulunduğu Van Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nden sabah saatlerinde cezaevi aracı ve yoğun güvenlik önlemleriyle Elazığ’a götürülen katil zanlısı Arduç, burada cezai ehliyetini engelleyecek düzeyde bir akıl hastalığı olup olmadığıyla ilgili muayeneden geçirildi.

Cinayet sanığı Arduç'un, Van’da bu incelemenin yapılabileceği bir kurum olmaması nedeniyle en yakın il olarak Elazığ’a sevk edildiği belirtildi.

Akıl sağlığı yerinde

Akıl sağlığı yerinde

Ordu'da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i (20) bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç (35), Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde muayene edildi. Doktorlar, Arduç'a, 'Akıl sağlığı tam' raporu verdi. 20 Ocak'ta hakim karşısına çıkarılacak olan Arduç, yeniden Van Yüksek Güvenlikli Cezaevi'ne götürüldü.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
183
29
7
3
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kayıp

aghh ulan ne var seni bizim elimize verseler!

ufkthe1

Yok canım biraz daha bakın kesin birşeyler vardır hiçbir şey olmasa bile kesin birşeyler vardır ceza indirimi verilmesi lazım nurlu yüzüdemi sizi ikna edemed... Devamını Gör

pofudukpofyumak

O 4 duvar arasında geber pislik..