Görüş Bildir
Haberler
Canan Kaftancıoğlu, TIME'a Konuştu: 'Tutuklanırsam Cezaevinden Daha Güçlü Çıkacağım'

Canan Kaftancıoğlu, TIME'a Konuştu: 'Tutuklanırsam Cezaevinden Daha Güçlü Çıkacağım'

Ulaş
25.02.2021 - 13:13

TIME dergisi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili olarak bir portre haber hazırladı. Haberde, Kaftancıoğlu'nun 'Tutuklanırsam cezaevinden daha güçlü çıkacağım' ifadesi de yer aldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

T24'te yer alan habere göre, Joseph Hincks imzalı haber için dergiye değerlendirmelerde bulunan Kaftancıoğlu, kendine açılan davandan kısa süre içinde tutuklanacağını düşündüğünü söyledi. 

Cezaevine girmesi durumunda 'daha güçlü çıkacağını' söyleyen Kaftancıoğlu, bu süreyi yeni bir dil öğrenerek veya serbest kaldığında yeni bir üniversite diploması almak için çalışarak geçireceğini söyledi.

Bir arkadaşının evinde soruları cevaplayan Kaftancıoğlu, 'Tek adama karşı en güçlü panzehirin birçok kadının organize olması olduğunu biliyorum' dedi.

Portrede Kaftancıoğlu'nun Türk siyasetinde alışılmadık ve yeni şeyleri temsil ettiği belirtildi; 'Partisindeki eski nizama karşı çıkmaktan veya ülkesinde ötekileştirilen insanların yanında durmaktan korkmayan solcu bir kadın'.

Hincks, Kaftancıoğlu'nun 2019'da CHP'nin İstanbul'da AKP'ye karşı elde ettiği zaferin mühendisliğinde de önemli rol oynadığını belirtti.

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi, 6 Eylül 2019 tarihinde yaptığı karar duruşmasında Canan Kaftancıoğlu'nu, sosyal medya paylaşımları nedeniyle “Cumhurbaşkanına hakaret', “terör örgütü propagandası yapmak', “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik', “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini', 'Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni', 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ve devletin yargı organlarını alenen aşağılama' suçlarından hapis cezasına çarptırmıştı. 2020'de Kaftancıoğlu'na verilen 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası onandı.

'Biden yönetimi Kaftancıoğlu'na ne olduğunu yakından takip edecek.'

'Biden yönetimi Kaftancıoğlu'na ne olduğunu yakından takip edecek.'
www.dw.com

Freedom House'un Araştırma Stratejisi Direktörü ve Türkiye uzmanı Nate Schenkkan cezayla ilgili olarak, 'Kaftancıoğlu onları iki kez yenen bir kampanya yürüttü. Böyle intikam alıyorlar' dedi.

TIME, CHP İl Başkanı'nı Rus muhalif lider Aleksey Navalni ve Belaruslu muhalif devlet başkanı adayı Maria Kolesnikova ile kıyaslayarak, 'Kaftancıoğlu muhalefetin y ve z kuşaklarına hitap edebilmesi için anahtar rolde' değerlendiresinde bulundu.

Washington merkezli Project on Middle East Democracy'nin Türkiye program direktörü Merve Tahiroğlu, ABD'nin yeni Bakanı Joe Biden'ın 'Erdoğan'ın ülke içinde uyguladığı baskının dış politikadaki sapmalarda etkili olduğunu' selefleri Donald Trump ve Barack Obama'dan daha çok farkında olduğunu belirterek, 'Açıklama yapmasalar bile Kaftancıoğlu'na ne olduğunu yakından takip edecekler' diye konuştu.

TIME, tıpkı The Economist'in de portresinde yaptığı gibi Kaftancıoğlu'nun siyasete girmeden önce motosiklet kullandığına dikkat çekti. Kaftancıoğlu bu konuyla ilgili olarak, 'Belki kadınlar motosiklet kullanmamalı klişesine karşı bilinçaltımın verdiği bir reaksiyondu' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
24
20
12
8
2
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
V for Valkyr

Burdaki mallar da kadının haksız yere ceza aldığını değil de, yabancı gazeteye verdiği röportajı sorguluyor beyinsizler!

Emre Akdağ

Şu Cehepenin içindeki kamburlar bir gitse de Cehepe bir rahatlasa. Can Kaftancioğlu gibi kişiler sanki chp oy kaybetsin diye varlar.

Resho

Ya Canan harbi bir defol git artık ya... Yani istersen dünyanın en başarılı insanı ol ama yaptığın açıklamalar, geçmişin vs. muhalefete zarar veriyor.