Görüş Bildir
Haberler
Cem Uzan: 'Anayasa Değişmeden Erdoğan Aday Olamaz'

Cem Uzan: 'Anayasa Değişmeden Erdoğan Aday Olamaz'

Genç Parti'nin kurucusu Cem Uzan, 'Ben yanlış hatırlamıyorsam Sayın Erdoğan 2 kere seçildi. Anayasa değişikliği olmadığı takdirde Sayın Erdoğan bir daha aday olamaz. Anayasa değişikliği olmadan ben aday olabilirim diyor mu bugün Sayın Cumhurbaşkanı? Diyemez, çünkü anayasa net' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Genç Parti'nin kurucusu ve 11 yıldır yurtdışına yaşayan Cem Uzan, Zanka TV’de yayınlanan Ferit Atay’ın sunduğu 'Sorgulu Yorum' programında açıklamalarda bulundu.

"Yeni anayasa talebinin tek bir nedeni var"

"Yeni anayasa talebinin tek bir nedeni var"

Uzan, yeni anayasa tartışmalarına ilişkin olarak, değişiklik yapılmadığı takdirde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aday olamayacağını söyledi:

'Gayet basit. Reform falan bunların hepsini kaldırın atın kenara. Yeni anayasa bir nedenden dolayı konuşuluyor; mevcut anayasaya göre bir kişi sadece 2 kere cumhurbaşkanı seçilebilir. Ben yanlış hatırlamıyorsam Sayın Erdoğan 2 kere seçildi. Anayasa değişikliği olmadığı takdirde Sayın Erdoğan bir daha aday olamaz. Anayasa değişikliği olmadan ben aday olabilirim diyor mu bugün Sayın Cumhurbaşkanı? Diyemez, çünkü anayasa net. Tek tur, ikinci tur konularına girmiyorum ben daha orada da bazı manipülasyonlar yapılacak ama onlar alt başlıklar. Aslında halktan, milletten gizlenen tek bir amaç var; o da Sayın Erdoğan bir daha aday olamıyor.

"Bahçeli anayasayı bilmeden mi konuşuyor?"

"Bahçeli anayasayı bilmeden mi konuşuyor?"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Bakın Sayın Devlet Bahçeli çıktı dedi ki, ‘2023 senesinde Cumhur İttifakı’nın adayı bizim için Recep Tayyip Erdoğan’dır’. Sayın Bahçeli anayasayı bilmeden mi konuşuyor? Hayır. Sayın Bahçeli anayasayı çok iyi biliyor, o maddenin de ne anlama geldiğini çok iyi biliyor. Anayasa kaç defa değiştirildi? Siz bile hatırlamıyorsunuzdur, ben de hatırlamıyorum bayağı bir değişti. 

En son 2017’de değiştirildi.  Sayın Erdoğan, 2017’de değiştirilen anayasayı sen yazdın. Senin kurmayların yazdı. Sen de çıktın bu anayasayı pazarladın, milleti ikna ettin, anayasa yürürlüğe girdi. Şimdi niye değiştiriyoruz tekrardan? Bu imar planı değil ki, bir ülkenin anayasasından bahsediyorsunuz. Türkiye’de artık Sayın Erdoğan’ın vesayetinin hakimiyeti var. Uluslararası devlet hukukunda meşruiyet, meşru olma terminolojisi var. Bu çerçeveden baktığınızda, zırt pırt kendisi için anayasa değiştiren başka devlet başkanları da gelmiştir dünyada ama bunların hepsi, uluslararası platformlarda hem kendileri hem de devletleri meşruiyetlerini kaybetmişlerdir'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
63
15
7
6
3
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Tuna Karahan

Cem Uzan sen insanlara 1 lira mazot vermeyi vaad ettin insanlar mazota 6 lira vermeyi tercih etti bu insanlar zengin be abi..

Pasif Kullanıcı

Kemal Sunal'ın "Koltuk Belası" filmini tavsiye ederim. Uzun süre aynı koltuğu işgal etmek adamı ya delirtir ya da altını pislemesine sebep olur.

Resho

Başkan olarak 2. kez aday olabilir diye biliyorum zaten sırf CB'den Başkanlık muhabbetine girme sebeplerinden biri de buydu sanırım bir sonrakinde Reis, Müdü... Devamını Gör