Görüş Bildir
Haberler
Canan Kaftancıoğlu'na 'Suça Azmettirme' Soruşturması Açıldı

Canan Kaftancıoğlu'na 'Suça Azmettirme' Soruşturması Açıldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflanmasıyla ilgili soruşturmanın genişletildiği öğrenildi. Altun'un avukatının yaptığı suç duyurusu üzerine CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında 'suçu ve suçluyu övme, suça teşvik” gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özöağdaş hakkında, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un evini fotoğrafladığı gerekçesiyle 'özel hayatın gizliliğini ihlal' iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı. 

DHA'nın verdiği bilgiye göre CHP Üsküdar İlçe Başkanı Özçağdaş, Fahrettin Altun’un evinin fotoğraflarını çektiğini İstanbul Anadolu Başsavcılığı’nın talimatıyla alınan ifadesinde kabul etti. Özçağdaş “İnşaat var mı yok mu diye fotoğraf çektim” dedi.

Kaftancıoğlu'na da soruşturma açıldı

Öte yandan CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da dün Twitter hesabından bir açıklama yaparak, Özçağdaş’a partisinin talimat verdiğini belirtmişti.

Bunun üzerine Fahrettin Altun’un avukatının Kaftancıoğlu hakkında “suçu ve suçluyu övme, suça teşvik” iddiasıyla yaptığı suç duyurusu üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı yeni bir soruşturma başlattı.

Neler yaşanmıştı?

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhuriyet gazetesinde geçtiğimiz hafta yayımlanan bir haberde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un Üsküdar'da bulunan ve Boğaziçi Öngörünüm Bölgesi sınırları içinde yer alan evinin yanındaki araziyi Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden kiraladığı ve burada kaçak yapı inşa ettiği belirtilmişti. İBB ekiplerinin de bu gelişme üzerine bu yapıları yıktığı bildirilmişti. 

Cumhuriyet'in haberi üzerine Fahrettin Altun'un avukatı konuyla ilgili suç duyurunda bulunurken, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 'terör örgütlerine hedef göstermek' suçundan soruşturma başlatmıştı. Başta Cumhuriyet Halk Partisi olmak üzere savcılığın 'terör' soruşturması açmasına mufalefetten tepki gelmişti.

Aylık 258 liraya kiralamış

Öte yandan Fahrettin Altun'un tartışma yaratan araziyi Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden 10 yıllığına ve aylık 258 TL bedel karşılığı kiraladığı ortaya çıkmıştı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
136
62
37
12
10
8
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Lestat

Devir değişti; Hukukun gücü değil güçlünün hukuku konuşuyor artık.

Pasif Kullanıcı

sonları geliyor artık herşeye saldırmaya başladılar..

Malum Şahıs

yok kardeş bunların sonu zor gelir çok gerizekalı var bu ülkede

Pickle Rick

Kadın İstanbul'da nasıl koyduysa çıkartamıyorlar bir türlü.