Görüş Bildir

Bursasporlu Taraftarlardan Fırat Aydınus Hakkında Suç Duyurusu

Haberler
> Bursasporlu Taraftarlardan Fırat Aydınus Hakkında Suç Duyurusu
onedio.com

Bağımsız Bursasporlular Derneği, Galatasaray-Bursaspor maçının hakemi Fırat Aydınus hakkında, Melo'ya kasten kırmızı kart göstermeyerek görevini ihmal ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Derneğin avukatı Cüneyt Özkan, Bursa Adliyesi önünde gazetecilere açıklamasında, 'maçın hakemi Fırat Aydınus'un dün akşamki maçın 69. dakikasında, 8. dakikadan sarı kartı olan Melo'nun Belluschi'ye yaptığı açık ve maksimum sarı kart gerektiren faulü görüp düdük çalmasına rağmen bu futbolcuyu ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyundan ihraç etmeyerek Bursaspor'un hakkını yediğini' öne sürdü.

Fırat Aydınus'un kırmızı kartını göstermemekte imtina ettiğini iddia eden Özkan, bu nedenle Bağımsız Bursasporlular Derneği olarak kulübün haklarını savunmak için harekete geçtiklerini belirtti.

Özkan, Bursaspor Kulübünün bu tür başvuruları yapamayacağını dile getirerek, 'Bursaspor kulübünün yapamayacağını bildiğimiz, Bursaspor'un hakkını her mecrada her şekilde aramak parolasıyla yola çıktığımız için bugün itibarıyla Bursa Cumhuriyet Savcılığı vasıtasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına Fırat Aydınus'u 'görevini kasten ihmal etmekten, görevini yerine getirmemekten', Merkez Hakem Kurulu ile Türkiye Futbol Federasyonuna da 'suça iştirakten' Cumhuriyet Savcılığı vasıtasıyla dava açılması için şikayet ediyoruz' dedi.

Suç duyurusu dilekçesinde dün akşamki maçın görüntülerini de eklediklerini ve savcılıktan da yayın kuruluşundan bu görüntülerin getirilmesini talep ettiklerini anlatan Özkan, 'Sporda şiddetin ve düzensizliğin önlenmesine dair kanunun 11. maddesinde şike tanımı yapılıyor. Şike, 'bir futbol karşılaşmasında kasten sonucu değiştirmeye yönelik hareket' olarak nitelendiriliyor. Biz de Fırat Aydınus'un bahis çeteleriyle bağlantısının olup olmadığının da soruşturulmasını istedik. Çünkü böyle bir kararın başka bir açıklaması yok bizim gözümüzde. Kendi düdüğüyle faul verdiği pozisyona ikinci sarı kartla cezalandırmamasının altında başka nedenler, kötü niyetler arıyoruz' diye konuştu.

Bir gazetecinin, 'Volkan Şen de son bölümde topa elle müdahale ederek takımı 10 kişi bıraktı. Volkan ile ilgili bir girişiminiz olacak mı?' sorusuna şu yanıtı verdi:

'O şekilde bir müracaatımız olmaz tabii ki. Biz Bursaspor'un hakkını savunmak için buradayız. Kulübümüzün yapamadığı, yapamayacağı hukuki anlamdaki başvuruları yapmak için görevdeyiz. El hareketi şöyle; Fırat Aydınus, o kararı görmeden verirken bir metre önünde bizim şikayetimize konu olan pozisyonu vermeye maalesef yüreği yetmedi. Biz de bunun cumhuriyet savcılığı vasıtasıyla araştırılmasını istiyoruz. Takipçisi olacağız bu şikayetin. Takipsizlik verilmesi durumunda da şikayetlerimiz devam edecek. Artık hakemlerin Bursaspor'a zarar vermesini elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince bu şekilde mücadele ederek sonlandırmaya çalışacağız. Hiçbir şeye ulaşamasak bile Sayın Fırat Aydınus gidip İstanbul Anadolu Yakası Cumhuriyet Başsavcılığında bu konuyla ilgili ifadesini verecek. Bursaspor'un da sahipsiz olmadığını görecek. '

eurosport

Kaynak: http://tr.eurosport.com/futbol/super-...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Serhat Öncü

Bursalılara saygı duyuyorum da Fenerlilere ne olduğunu anlayamadım.