Görüş Bildir
Haberler
Bülent Arınç 'İstifa Etmedim' Dedi ve Ekledi: 'Cumhurbaşkanı Ağır Konuştu Rencide Oldum'

Bülent Arınç 'İstifa Etmedim' Dedi ve Ekledi: 'Cumhurbaşkanı Ağır Konuştu Rencide Oldum'

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent ArınçSelahattin Demirtaş ve Osman Kavala ile ilgili sözlerine Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tepki vermesi üzerine yeni bir açıklama yaptı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Arınç, Posta Gazetesi Murat Çelik'e yaptığı açıklamada istifa etmediğini 'Erdoğan'la bizzat görüşeceğini' ifade etti.

'Başkaları gibi sosyal medyadan istifa etmem'

'Başkaları gibi sosyal medyadan istifa etmem'

Arınç ayrıca, 'Ben başkaları gibi Twitter’dan, Instagram’dan istifa etmem.' sözleriyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın sosyal medyadan istifa etmesine gönderme yaptı.

Arınç, açıklasında şu ifadelere yer verdi:

Arınç, açıklasında şu ifadelere yer verdi:

'Ben duygusal bir insanım. Dünkü konuşma beni çok rencide etti. Sayın Cumhurbaşkanı çok ağır bir konuşma yaptı. İstifa ettiğim yönünde bazı söylentiler çıkmış ama şu an için bu doğru değil. Ben başkaları gibi Twitter’dan, Instagram’dan istifa etmem. Oluşan durumla ilgili, Sn. Cumhurbaşkanı ile bizzat görüşmeyi bekliyorum. Sn. Cumhurbaşkanı bugün İstanbul’daymış. Programı yoğun. Dolayısıyla bugün görüşemedim. Sanırım yarın Ankara’da olacak ve görüşebiliriz diye düşünüyorum. Kendisiyle görüştükten sonra gereken neyse onu yapacağım.- Gelişen şartlar altında o konuşmayı yapmaya neden ihtiyaç duyduğunu kendisinden dinlemek isterim. Kendisinden dinledikten sonra, 'O konuşmanın muhatabı bendim. Bu durumda buyurun istifa mektubumu” diyebilirim. Benim üzerimden hem Sayın Cumhurbaşkanımız’ın hem de Yüksek İstişare Kurulu’nun (YİK) yıpratılmasına izin vermem. Bana yakışmaz.

 Daha önce de bazı açıklamalarım üzerine “Bunları söyleyen birinin YİK’te ne işi var” türünden yorumlar yapanlar oldu. Oysa benim yapacak daha çok işim var. Ama öyle bir noktaya gelir ki bazen, orada kalmaktansa gitmek daha yerinde olur.'

Neler yaşanmıştı👇

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Arınç'ın açıklamalarına tepki göstermişti.

Arınç'a MHP ve AKP'den çok sayıda tepki gelmişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
160
25
24
11
3
3
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Halil Değerli

Reis'in kolları ..... Yaprak döküyor.... ..... 🤪😡

Ziya Akbaş

Sen de kaçamazsın, ister istifa et ister rencide ol, senin de ülke için yaptıklarını asla unutmayacağız, zamanı geldiğinde de tek tek hatırlatacağız.

Gökberk

Birbirinizi yiyin