Görüş Bildir
Haberler
Arınç'ın Demirtaş ve Kavala Mesajına Erdoğan'dan Tepki: 'Yeni Bir Fitne Ateşi Yakılmak İsteniyor'

Arınç'ın Demirtaş ve Kavala Mesajına Erdoğan'dan Tepki: 'Yeni Bir Fitne Ateşi Yakılmak İsteniyor'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın tutukluluk hallerine ilişkin eleştirilerde bulunan Bülent Arınç'ı kast ederek 'Geçmişte birlikte çalışmış olsak bile hiç kimsenin şahsi ifadeleri Cumhurbaşkanı ile, hükümetimizle, partimizle ilişkili hale getirilemez' dedi. Erdoğan, korona virüsü ile ilgili kısıtlamalara uyulmazsa ek tedbirler alınabileceğini de söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Isparta, Burdur, Gümüşhane, Kastamonu ve Sinop 7. Olağan İl Kongreleri'ne canlı bağlantıyla katıldı.

'Kısıtlamalara uyulmazsa ilave tedbirler alabiliriz'

Erdoğan, salgının yeni dalgasının tüm dünyayla birlikte ülkeyi de etkisi altına aldığını anımsatarak, 'Bu sebeple insan hareketliliğini mümkün olduğu kadar azaltarak virüsün bulaşma hızını düşürecek ilave tedbirler almak mecburiyetinde kaldık. Milletimiz TMM diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe kurallarıyla bu tedbirlere hassasiyetle riayet ederse inşallah birkaç hafta içinde salgın grafiğinin boynunu yeniden aşağı çevirmeyi başaracağız. Aksi takdirde sınırlamalara devam etmek, hatta belki ilave tedbirler almak durumuyla karşı karşıya gelebiliriz' diye konuştu.

Arınç'a Kavala ve Demirtaş tepkisi: 'Yeni bir fitne ateşi yakılmak isteniyor'

Arınç'a Kavala ve Demirtaş tepkisi: 'Yeni bir fitne ateşi yakılmak isteniyor'

Erdoğan, isim vermeden Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın Osman Kavala ve HDP’nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutuklu olmalarını eleştirdiği açıklamalarına da değindi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

  • Bizimle asla ilgisi olmayan açıklamalarla, reformlar bahane edilerek yeni bir fitne ateşi yakılmak isteniyor. Geçmişte birlikte çalışmış olsak bile hiç kimsenin şahsi ifadeleri, Cumhurbaşkanı ile hükümetimizle partimizle ilişkili hale getirilemez.

  • Terör örgütleri ile el ele, kol kola, omuz omuza Ankara'dan İstanbul'a yürüyenlerle birlikte olamayız. Yasin Börü'lerimizin ölümüne neden olanlar, Kobani katliamının failleri, Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşları tarafından asla savunulamaz.

  • Bizim ne dediğimiz, nerede durduğumuz, nereye gittiğimiz bellidir ve istikametimizde en küçük bir değişiklik yoktur. Gezi olaylarının finansörü olanlarla, Kavala'larla hiçbir zaman bir arada olamayız.

Arınç'ın açıklamaları için 👇

'Yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz'

'Yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz'
  • Son günlerde bizimle asla ilgisi olmayan, kimi bireysel açıklamalar ile reform gündemimize yaptığımız vurgular bahane edilerek yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz.

  • Cumhur İttifakı'nı kurarken de samimiydik. Büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası mücadelemizi, nice sınamaları başarıyla geçerek bugünlere gelen Cumhur İttifakı'nın çatısı altında bütün bu adımları yürütüyoruz.

  • Sayın Bahçeli'ye ve tüm MHP camiasına, 15 Temmuz darbe girişimi ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi başta olmak üzere ülkenin ve milletin menfaatine olan her hususta yanımızda bulundukları için bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. İnşallah hep birlikte daha yapacak çok işimiz, hayata geçirecek çok politikamız var.

  • Avrupa Birliği'ne, 'Tam üyelikten mülteciler meselesine kadar ülkemize verdiğiniz sözleri tutun, birlikte daha yakın, daha verimli bir iş birliği tesis edelim' çağrısında bulunuyoruz.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
26
15
11
6
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Deneri

Geçmişte birlikte çalışmış olsak bile derken? Halihazırda bülent arınç cumhurbaşkanlığı yüksek istişare kurulu üyesi direkt erdoğana bağlı çalışıyor erdoğand... Devamını Gör

Ufuk Nalan Yurtlu

lokanta açtırıp yemek yiyen polisin ceza yazamadigi kendi partinize mensup mafya kılıklı sığırlara tedbir alsanız yeterli olur sanırım

Halil Değerli

Reis'e karşı olanlar ve düşüncesine katılmayan herkes fitne.... ..... Düşünce ve fikir özgürlüğü nerde... ..... 🤪😡🐧