Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 5 Olay

38PAYLAŞIM

1. Ovacık'ta Bombalı Araçla Saldırı: 3'ü Ağır 9 Yaralı

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde adliye lojmanları yakınlarında bombalı araçla düzenlenen saldırıda 3'ü ağır 9 kişi yaralandı.

Haberin Tamamı İçin:

2. ABD Tarihinin En Kanlı Saldırısı: 50 Kişi Hayatını Kaybetti, IŞİD Üstlendi

ABD'nin Florida eyaletine bağlı Orlando kentinde eşcinsellerin gittiği bir kulübe silahlı saldırı düzenlendi. Orlando Valiliği, saldırıda 50 kişinin öldüğünü, 53 kişinin de yaralandığını açıkladı. Kentte olağanüstü hal ilan edildi. Saldırı, ABD tarihinin en çok can kaybına yol açan silahlı saldırısı. ABD Başkanı Barack Obama, düzenlediği basın toplantısında saldırıyı 'terör eylemi' olarak niteledi. Saldırıyı IŞİD üstlendi.

Ayrıca bakınız:

Haberin Tamamı İçin:

3. Ve Cinayetleri İtiraf Etti: Atalay Filiz ile İlgili Bugün Basına Yansıyan 5 Bilgi

Ankara'da 2, İstanbul'da ise 1 cinayetin zanlısı olarak aranan ve İzmir'de yakalanan Atalay Filiz, 5 saat süren savcılık sorgusunun ardından sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Atalay Filiz'in emniyetteki ilk ifadesinde cinayetleri itiraf ettiği öğrenildi. Fatma Kayıkçı'yı 'kimliğini tespit ettiğini düşündüğü' için öldürdüğünü söyleyen Filiz, Paris'te kaybolan kız arkadaşı ile bir ilgisinin bulunmadığını söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

4. 6 Madde ile Yargı Sisteminde Kapsamlı Değişim

Yüksek yargıda düzenlemeler içeren Danıştay Kanunu Meclis'e sunuldu. Adalet Bakanlığı’nın hazırladığı yasa taslağı, yüksek yargıda çok önemli değişiklikler içeriyor. İstinaf mahkemeleri 20 Temmuz’da 7 ilde faaliyete geçiyor. Sayıları önümüzdeki yıllarda 15’e çıkacak istinafların devreye girmesiyle Yargıtayve Danıştay’ın rolü içtihat kararları vermekle sınırlı olacak. Davaların önemli bir bölümü hakkındaki karar Yargıtay ve Danıştay’a gitmeden kesinleşecek. Değişim, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Türkiye Başsavcılığı’na dönüştürülmesiyle sürecek. Yasa taslağında Yargıtay ve Danıştay’ın daire ve üye sayılarının da azaltılması öngörülüyor...

Haberin Tamamı İçin:

5. TRT'nin İftar Programından: 'Namaz Kılmayan Hayvandır'

TRT1'de yayınlanan 'Ramazan Sevinci' programına konuşmacı olarak katılan Batman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Aşkar, "Namaz kılmayan hayvandır" dedi. Aşkar dün akşam saatlerinden itibaren sosyal medyanın gündeminde ve tepkilerin odağındaydı. Diyanet'ten yapılan açıklamada 'Böyle bir çıkarımda bulunmak İslam'ın hikmet dili ve rahmet mesajıyla bağdaşmaz' denildi.

Haberin Tamamı İçin:
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir