Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

34PAYLAŞIM

1. Özgecan Davasında 'İndirimsiz' Karar: Sanıklara Ağırlaştırılmış Müebbet!

Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili davanın üçüncü duruşması bugün görüldü. Kararı açıklayan mahkeme, 3 sanığa da indirim uygulamadan, ağırlaştırılmış müebbet cezası verdi. Savcı, üç sanık için de indirimsiz, ağırlaştırılmış müebbet istemişti.

Haberin Tamamı İçin:

2. Uçak Krizinden Sonra Yüz Yüze İlk Temas

Dışişleri Bakanlığı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) 22. Bakanlar Konseyi toplantısı için geldiği Belgrad'da Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile görüştü. Bu temas uçak krizi sonrası yüz yüze yapılan ilk görüşme niteliği taşıyor. Lavrov yaptığı açıklamada 'Türk Dışişleri Bakanı'ndan yeni bir şey duymadım' derken Çavuşoğlu "Sabırla ilişkilerin düzelmesini bekliyoruz ama ömür boyu da böyle gitmeyeceğini bilmemiz lâzım" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

3. Putin: ‘Yapılanı Asla Unutmayacağız, Türkiye Pişman Olacak’

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, savaş uçaklarını düşüren Türkiye'nin bu davranışı nedeniyle pişman olacağını söyledi ve "Rusya'nın yanıtının sadece yaptırımlarla sınırlı kalacağını düşünenler yanılıyor" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

4. Erdoğan: 'Ailemi Bu İşe Karıştırmak Ahlaki Değil'

Cumhurbaşkanı ErdoğanRusya'nın kendisi ve ailesinin IŞİD ile petrol ticaretine karıştığı yönündeki iddialarına ilişkin 'Ailemi bu işe karıştırmak, o bu işin çok da ahlâki olmayan bir yanıdır. İftira, yalan, takiye üzerine kurulu sistemler bu işi daha çok kullanıyor.' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

5. Yıllık Enflasyon 11 Ayın Zirvesinde

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan verilere göre, Kasım ayında enflasyon yüzde 8,1 ile beklentilerin üzerinde gerçekleşti ve bu yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Aylık bazda ise artış yüzde 0,67 oldu.

Haberin Tamamı İçin:

6. Şehirlerde ‘Kaz, Yap, Yeniden Kaz’ Dönemi Bitiyor

Çevre Bakanlığı altyapı şebekelerinde bitmeyen inşaatlara çözüm getiriyor. Bakanlığın düzenlemesiyle altyapı yatırımları tek elden yönetilerek ‘kaz-yap’ dönemi sona erdirilecek.

Haberin Tamamı İçin:

7. Doğu'da 1500'den Fazla Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Etkili olan kar yağışı nedeniyle Doğu bölgesinde 1500'den fazla köy yolu ulaşıma kapandı.

Haberin Tamamı İçin:

8. Kasım Ayında En Az 131 İşçi Yaşamını Yitirdi

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin (İSİG) verilerine göre Kasım ayında en az 131 işçi, iş kazalarına bağlı olarak yaşamını yitirdi. 2015'in ilk 11 ayında hayatını kaybeden işçi sayısı böylelikle 1593'e ulaştı.

Haberin Tamamı İçin:

9. Ülkenin En İlginç Hukuk Olaylarından Erdoğan-Gollum Davasına Peter Jackson da Dahil Oldu

Aile hekimi Bilgin Çiftçi, facebook'unda Gollum'un 3 fotoğrafta Recep Tayyip Erdoğanile yan yana olduğu bir paylaşımı üzerine hakkında soruşturma açılmıştı.

Bir nevi Gollum'un da yargılandığı ve ünü yurt dışına taşan davaya, Yüzüklerin Efendisi serisinin yönetmeni Peter Jackson'da dahil oldu ve Gollum hakkında açıklamalar yaptı.

Haberin Tamamı İçin:

10. FIFA Sıralamasında 2015'in En Fazla Puan Toplayan Takımı Türkiye

Son 12 ayda FIFA sıralamalasında tam 329 puan toplayan Türkiye, bir yıl içerisinde en çok puan toplayan ülke oldu

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir