Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

-

1- 'İstisnalar' Dışında Kamu Kurumlarında Tüm Atamalar Durduruldu

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında bazı istisnalar haricindeki naklen veya açıktan atamalar durduruldu.

Haberin Tamamı İçin:

2- Başbakan Yardımcılarının Görev Dağılımı Belli Oldu

Başbakan Yardımcılarının görev dağılımı belli oldu. Hükümet Sözcüsü; Numan Kurtulmuş. Tuğrul Türkeş'in görevleri arasında ise Danıştay ile ilişkiler ve MGK'nın tavsiye kararlarının Bakanlar Kurulu'na sunulması var.

Haberin Tamamı İçin:

3- Teröristleri İhbar Edenlere Ödül

Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suç faillerinin yakalanmasına yardımcı olanlara yerlerini veya kimliklerini bildirenlere para ödülü verilecek.

Haberin Tamamı İçin:

4- CHP'deyken 'İsraf Sarayı' Diyen Özkes: "Hz. Muhammed Yaşasaydı, O da Saray'a Giderdi!"

CHP’den istifa eden İstanbul Milletvekili İhsan Özkes , Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili görüşlerini değiştirerek, twitter hesabında “Hz. Muhammed ve Atatürk yaşasaydı Saray’a gelirdi” dedi. Özkes, daha önce mecliste yaptığı konuşmada “Hz. Muhammed yaşasa o saraya girmezdi” ifadelerini kullanmıştı.

Haberin Tamamı İçin:

5- Türkeş: 'Cevap Vereceğiz Ama Çok Yakında'

Davutoğlu'nun bakanlık teklifini kabul ederek geçici hükümette görev alan ve tepkilerin hedefi olan MHP’li Tuğrul Türkeş, telefonla aradığı Bahçeli'nin kendisiyle görüşmediğini söyledi. Eleştirilere yakında düzenleyeceği basın toplantısıyla cevap vereceğini ifade etti.

Haberin Tamamı İçin:

6- Türkiye Medyası Kaynıyor: Son Dönemde İşine Son Verilen 10 Gazetecinin Açıklamaları

2013 yazından beri Türkiye medyası kaynıyor. Kaynayan sular da zaman geçtikçe durulmuyor. Kendi istifa eden gazeteciler, işine son verilenler, zorla bıraktırılanlar derken her yeni gün yeni bir gazetecinin açıklamasıyla karşılaşıyoruz.

Haberin Tamamı İçin:

7- Şehitlere Veda

Diyarbakır ve Şırnak'ta, teröristlerin saldırılarında şehit olan Ahmet Gılıç, İlker Narin ve Yılmaz Dikmen İçin Diyarbakır'da tören düzenlendi.

Haberin Tamamı İçin:

8- Soma Davasında Yargılanan İki Mühendis, Duruşmada Terfi Edilmiş...

Manisa'nın Soma İlçesi’nde 301 madencinin yaşamını yitirdiği facianın sorumluları arasında gösterilip yargılanan TKİ Kontrol Şube Müdürlüğü’nde Başmühendis Adem Ormanoğlu ile aynı birimdeki maden mühendisi Efkan Kurt’un, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nde, duruşmada bulundukları sırada, yeni görevlere terfi ettirildikleri ortaya çıktı. Ormanoğlu, facianın yaşandığı ocağın bulunduğu bölgeden, Kurt ise Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.’nin diğer iki maden ocağının olduğu sahadan sorumlu şube müdürü oldu. İki mühendis, faciadan sorumlulukları bulunmadıkları yönünde savunma yapmışlardı.

Haberin Tamamı İçin:

9- Artvin'deki Sel Felaketinden 1434 Kişi Etkilendi

Artvin Valisi Kemal Cirit, 8 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin kaybolduğu, 27 kişinin yaralandığı, 6 binanın yıkıldığı, 17’si ağır, 11’i orta olmak üzere 239 konutun hasar gördüğü sel afetinden, toplam 1434 kişinin etkilendiğini belirtti. Bölgede metrekareye düşen 255 kilogram yağışın Konya Ovası'nı bile göle çevireceğini iddia eden Vali Cirit, yaşananın doğal afet olduğunu, ancak insan ve kamudan kaynaklı hatalar da bulunduğunu vurguladı.

Haberin Tamamı İçin:

10- 2015 MTV Video Müzik Ödülleri'ne Taylor Swift Damgası

2015 MTV Video Müzik Ödülleri, sunuculuğunu ABD'nin çılgın şarkıcısı Miley Cyrus üstlendiği törenle sahilerini buldu. Gecenin ismiyse Dokuz dalda aday gösterildiği ödüllerin dördünü kucaklayan Taylor Swift oldu.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir