Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

1- Enflasyon Açıklandı, Emekli ve Memur Zamları Belli Oldu

Enflasyon Haziran'da yüzde 0,51 gerilerken, yıllık bazda yüzde 7,20 ile Mayıs 2013'ten beri en düşük düzeye indi. Emekli ve memurların Temmuz zamları yüzde 4.76 olarak belirlendi.

Haberin Tamamı İçin:

2- Yeni Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni Milli Savunma Bakanı'nın Vecdi Gönül olduğunu açıkladı.

Haberin Tamamı İçin:

3- ‘Kimsenin Aklına İhtiyacımız Yoktur’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Başkanlığı seçiminin son turunda geçersiz oy kullanması nedeniyle yapılan eleştirilere yanıt verdi. Bahçeli, "Ekranlarda, gazete köşelerinde, uzatılan mikrofonlarda bize demokrasi dersi vermeye cüret edenler önce vicdan, aidiyet ve ahlak imtihanından geçmeyi denemelidir. Bizim kimsenin aklına ihtiyacımız yoktur" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

4- Yılın İlk 6 Ayında En Az 794 İşçi Hayatını Kaybetti...

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin verilerine göre 2015'in ilk 6 ayında en az 794 işçi hayatını kaybetti.

Haberin Tamamı İçin:

5- Kemal Sunal 15. Ölüm Yıldönümünde Kabri Başında Anıldı

Türk sinemasının en büyük isimlerinden Kemal Sunal, ailesi ve sevenleri tarafından 15. ölüm yıldönümünde Zincirlikuyu'daki kabri başında anıldı.

Vefatının 15. Yılında Kemal Sunal Sayesinde Öğrendiğimiz 14 Şey

Her İzlediğimizde Güleceğimiz 24 Kemal Sunal Sahnesi

Haberin Tamamı İçin:

6- Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın Camisi Açıldı

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na inşa edilen cami bugün ibadete açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, caminin isminin "Beştepe Millet Camisi" olduğunu açıkladı.

Haberin Tamamı İçin:

7- 3. Köprü İnşasını İptal Eden Hakime 'Görev Değişikliği'

Uğruna binlerce ağacın kesildiği 3. köprü güzergahını içeren plan değişikliğini iptal eden kararın altında imzası bulunan İstanbul İdare Mahkemesi üyesi hakim Serkan Mangal’ın, kararın yayınlanmasından bir gün sonra 'terfi' adı altında sürgün edildiği ortaya çıktı.

Haberin Tamamı İçin:

8- 'Hükümet Formülü Ne Olursa Olsun Çözüm Süreci Devlet Politikası Olarak Korunmalı'

HDP İmralı heyeti tarafından yapılan yazılı açıklamada, yeni oluşacak olan hükümet formülü ne olursa olsun, çözüm sürecinin devlet politikası haline getirilerek korunması ve tüm halklarımız tarafından bu sürecin somut tek kazanımı olarak değerlendirilen çatışmasızlık durumunun devam ettirilmesi gerektiği belirtildi.

Haberin Tamamı İçin:

9- Yunanistan Resmen Temerrüte Düştü

Avrupa İstikrar Fonu, Yunanistan'ın resmi olarak temerrüte düştüğünü açıkladı. Son anketlere göre ise Pazar günü, IMF ve AB’nin kemer sıkma politikalarını oylayacak Yunanlar hükümetin isteğinin aksine “evet” deme ve Euro’da kalma eğiliminde.

Haberin Tamamı İçin:

10- Patlatmaya Doyamadığımız Balonlu Naylon Tarih Oluyor

Balonlu naylon, pıt pıt naylon, baloncuklu şey… Adına ne derseniz deyin. Zaten önemli olan ismi değil, verdiği “anlamsız” haz. Ve artık bu muhteşem hazzı elimizden alıyorlar.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet DavutoğluAvrupa BirliğiBaşbakanDevlet BahçeliHalkların Demokratik PartisiIMFİmralıİstanbulMilliyetçi Hareket PartisiRecep Tayyip ErdoğanTürkiye Büyük Millet MeclisiYunanistanmemurolay
Görüş Bildir