Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

-

1. İlahiyat Fakültesi Dekanından Soma 'Açıklaması': 'Mafya Hesaplaşmasında da Ölebilirlerdi'

Manisa Celal Bayar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Güç,Soma'daki faciada 301 madencinin ölümünü 'Allah'ın takdiri' olarak nitelendirerek, "Bu insanlarımız helal kazanç peşindeydi. Olaya buradan baktığımız açısından onlar için sevindirici bir durum. Bunlar uyuşturucu ticareti yaparlarken de bir çatışmaya girip ölebilirlerdi. Mafya hesaplaşmasında da ölebilirlerdi. Eşlerini ve çocuklarını rızıklarını temin ederken, hayatlarını kaybettiler. Dolayısıyla Allah'tan rahmet diliyoruz. Onlar şehit olmuşlardır" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

2. Askerin Kırmızı Kitabında 'Paralel' Yok

Milli Güvenlik Kurulu'nda alınan karara göre kırmızı kitaba son hali veriliyor. Buna göre kurumlar strateji belgelerini hazırlıyacak. CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat, hazırlıkların son aşamada olduğunu ve hükümetin imzasının beklendiğini aktardı. Hande Fırat, Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'ne, "legal görünümlü illegal yapılar" ifadesiyle giren paralel yapının, askerin kırmızı kitabına girmeyeceğini bildirdi.

Haberin Tamamı İçin:

3. Emre Belözoğlu'na Saldırıda 3 Gözaltı

Fenerbahçe'nin takım kaptanı Emre Belözoğlu, Mudanya Feribotu'nda Beşiktaşlı bir grubun saldırısına uğradı. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Haberin Tamamı İçin:

4. 15 Yaşındaki Kız Çocuğu Tecavüzü Öngörmeliymiş...

Bingöl Ağır Ceza Mahkemesi, Bingöl’de 15 yaşındaki kız çocuğunun 8 uzman çavuşun cinsel istismarına maruz kaldığı olaya ilişkin davada ‘rıza’ olduğuna kanaat getirdi. Kararda mağdurenin başına gelebilecekleri "öngörebilecek" durumda olduğu öne sürüldü ve sanıkların evlerine ‘rızasıyla gittiği’ ifadesi de yer aldı...

Haberin Tamamı İçin:

5. Kuş Gribi Paniği: Gebze'de 10 Bin Tavuk İtlaf Edildi

Bandırma'da 100 binden fazla tavuğun kuş gribinden ölmesinin ardından, Gebze'de de ölümler görüldü. 10 bin tavuk itlaf edildi.

Haberin Tamamı İçin:

6. Yassıada ve Sivriada’ya İlk Kepçe

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde, ‘demokrasi ve özgürlük adası haline getirmek istediklerini’ açıkladığı Sivriada ve Yassıada’ya planlanan inşaatlar için ilk kepçe vuruldu.

Haberin Tamamı İçin:

7. Savcı Kara: ‘Onlar da Ağır Müebbet Talebiyle Yargılanacak’

17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasını yürüten ancak görevden alınan daha sonra da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından meslekten ihraç edilen Savcı Celal Kara, “Menderes, anayasayı ihlalden mahkum olmuştu. Bunların yaptığı onun yaptıklarını fersah fersah aştı. Bizimle ilgili kararı veren hakimler de, bu karar için baskı yapan iktidarla birlikte anayasayı ilga suçundan yargılanacak. Dik dursunlar. Buna alet olmasınlar” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

8. Ali Babacan: 'Hukuk ile Demokrasi Ekmek ve Su Gibi Bir İhtiyaç'

Dün akşam 'Bâb-ı Ali Toplantıları'nda konuşan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın, "Eğer bir ülkede 'Demokrasi var, ancak hukuk konusunda sorunlar var' diyorsanız, işte o ülkede demokrasinin sıhhatli işlemesi bir süre sonra mümkün olmaz. Yargının, mutlaka ve mutlaka evrensel hukuk ilkeleri çerçevesinde, Anayasa, yasalar ve belki de daha önemlisi vicdan ile hareket etmesi gerekiyor. Yargı alanında ne kadar başarılı olursak demokrasimiz ve ekonomimiz o kadar güçlenecek. Eğer bu zayıf tablo devam ederse hem demokraside hem de ekonomide görmüş olduğumuz bu tabloyu bile gün gelir mumla arar duruma düşebiliriz. Bu kadar önemli. Hukuk ve demokrasi ekmek ve su gibi bir ihtiyaç" sözleri dikkat çekti.

Haberin Tamamı İçin:

9. Bayburt'ta Nüfusa Ne Oldu?

AKP’nin kalesi Bayburt’un nüfusu son 1 yılda 5 bin arttı. Kenti temsil edecek vekil sayısının 2’ye yükselmesinin ardından nüfus tekrar 5 bin düştü. Bu tuhaflık kafaları karıştırdı. Bununla da bitmedi, kentte seçmen sayısı azaldı.

Haberin Tamamı İçin:

10. Dolar Serbest Düşüşte

Düşüşünü sürdüren dolar/TL, bankalararası piyasada 2,60'ın altını gördü ve 2,5975'le son 5 haftanın en düşük düzeyine geriledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir