Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

 > 
13PAYLAŞIM

1. Erol Büyükburç Son Yolculuğuna Uğurlandı

İstanbul Etiler'deki evinde Perşembe günü ölü bulunan ünlü sanatçı Erol Büyükburç, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen törenin ardından Zincirlikuyu mezarlığına defnedildi.

Haberin Tamamı İçin:

2. Erdoğan Aleyhine Slogan Atan 8 Kişi Gözaltına Alındı

Çanakkale'de ziyaretlerde bulunduğu sırada Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan ve AKP aleyhine slogan atan sekiz kişi gözaltına alındı.

Haberin Tamamı İçin:

3. Erkek Şiddeti 66 Günde 66 Kadını Öldürdü

Umut Vakfı'nın verilerine göre, yılın ilk 66 gününde 62'si silahla olmak üzere 66 kadın cinayeti işlendi. Silahlanmayla mücadele eden Umut Vakfı, ‘Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi İstanbul Sözleşmesi’ni ilk imzalayan ülkelerden biri Türkiye olmasına rağmen hemen her gün en az bir kadının öldürüldüğüne dikkat çekti.

Haberin Tamamı İçin:

4. İşitme Engelli Yurttaşı Kör Eden Polise Ceza Yok

Gezi eylemlerinde işitme engeli nedeniyle polis anonsunu duyamayan ve gaz kapsülünün isabet etmesiyle bir gözünü kaybeden Selçuk Yıldız soruşturmasında takipsizlik kararı çıktı.

Haberin Tamamı İçin:

5. Genişletilmiş HDP Heyeti İmralı'ya Gitti

HDP Grup Başkanvekilleri İdris Baluken, Pervin Buldan, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, DTK Eş Başkanı Hatip Dicle ve Ceylan Bağrıyanık'tan oluşan heyet,Abdullah Öcalan'la görüşmek üzere İmralı Adası'na hareket etti.

Haberin Tamamı İçin:

6. Davutoğlu'ndan İzleme Komitesi Açıklaması: 'Spekülasyondan İbaret'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğab ile HDP heyeti arasında 'İzleme Komitesi' üzerinde yaşanan tartışmaya, “Çözüm süreci kurullarında yetkilendirdiğimiz arkadaşların yaptığı açıklamalar dışında hiçbir açıklamanın kıymeti harbiyesi yoktur.” diyerek katıldı.

Haberin Tamamı İçin:

7. 'Tüketiciler Son 7 Yılda Bankalara 180 Milyar Faiz Ödedi'

CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün, tüketicilerin artık sadece bankalara çalıştığını belirterek, “Son yedi yılda vatandaşların tüketici kredisi ve kredi kartları için bankalara ödediği toplam faiz miktarı 180,7 milyar liraya ulaştı” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

8. Munzur’a Maden Projesi ‘Anadolu Parsı’na Takıldı

Tunceli'de bir şirkete verilen maden ruhsatı parsların o bölgede yaşadığı yönünde verilen rapor üzerine iptal edildi.

Haberin Tamamı İçin:

9. 29 Öğretmene 'Cumhurbaşkanına Hakaret'ten Soruşturma

EĞİTİM-Sen tarafından, eğitim sisteminin yeniden laik ve bilimsel yapıya kavuşturulması istemiyle İzmit'te de düzenlenen iş bırakma ve protesto yürüyüşüne katılan 29 öğretmen hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret edildiği iddiasıyla soruşturma açıldı.

Haberin Tamamı İçin:

10. Başbuğ: Erdoğan'a, 'Kozmik Oda'ya Girenlerin Niyeti Kötü' Dedik

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Kozmik Oda soruşturması sırasında Başbakan Tayyip Erdoğan’a, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast iddiasındaki tutarsızlıkları anlattıklarını ve “Soruşturmacıların niyeti kötü” dediğini aktardı. Başbuğ, Kozmik Oda’yı aramaktaki asıl niyetin TSK’yı faili meçhul cinayetlerle ilişkilendirecek deliller bulmak olduğunu ifade etti.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir