Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

18PAYLAŞIM

1. Sosyal Medya Gündemi: Bank Asya

BDDK'nın Bank Asya’nın yönetim kurulunu belirleyen imtiyazlı payın yüzde 63’lük bölümünün TMSF tarafından kullanılmasına karar vermesinin yankıları sürerken Bank Asya, gerek yorum, gerek paylaşımlar ile sosyal medyada en çok konuşulan konu başlıklarından biri olmayı sürdürüyor. 

TMSF'nin Bank Asya Yönetimine El Koymasına Sosyal Medyadan Dikkat Çekici 24 Tepki

Haberin Tamamı İçin:

2. IŞİD Üyeliğine Türkiye'de İlk Tutuklama

Türkiye’de IŞİD’e üyelikten ilk kez bir Türk tutuklandı. 15 yaşındaki ikiz oğluyla geçen ekimde Suriye’ye gidip IŞİD’e katılan Ankaralı Musa Göktaş, evini satmak ve karısını da yanına almak için Türkiye’ye dönünce yakalandı. Çocukları ise Suriye’de kaldı.

Haberin Tamamı İçin:

3. Vali Hüseyin Avni Coş'un Annesinden Tek Kişilik Ağaç Eylemi

Eğirdir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Yeni Mahalle'de göl kenarındaki ağaçları başka bir yere nakletmek amacıyla sökümüne başladı. Ağaçlar özel bir iş makinesi yardımıyla topraktan çıkarılırken, mahalle sakinlerinden Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un annesi Feride Coş duruma tepki gösterdi.

Haberin Tamamı İçin:

4. Bugün 4 Şubat Dünya Kanser Günü

Bugünün Dünya Kanser Günü olarak belirlenmesindeki amaç kansere karşı farkındalığı artırmak, kanserden korunma, teşhis ve tedavi sürecinde insanları cesaretlendirmek.

4 Şubat 2008’de Uluslararası Kanser Kontrol Örgütü‘nün (UICC) imzaladığı deklarasyonla birlikte 2020’ye kadar kanser hastalığını önemli ölçüde ortadan kaldırmak ve kanserden oluşan ölümleri azaltmak gibi mühim hedefler ortaya konulmuş.

Biz de istedik ki bu önemli konu hakkında  hepimizin farkındalığı artsın.

8 Maddede Veriler, Belirtiler ve Kanser ile Mücadele

5. Minik Poyraz, Sanayide Yaptırılan Cihazla Yaşama Tutunuyor

Antalya'da bir markette çalışan Servet Ergün çok nadir görülen 'Crigler najar: Mavi ışık hastalığı'na yakalanan 3 aylık oğlu Poyraz'ı, hastanelerde yer bulamadığı için sanayide yaptırdığı fototerapi cihazıyla evinde tedavi etmeye çalışıyor.

Haberin Tamamı İçin:

6. Kadıköy Kent Dayanışması: 'Moda Sahiline Dolgu ile Yat Limanı Yapılacak'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından geçen yıl iki etap şeklinde düşünülen Kadıköy Meydan Projesi'ne 3. etap eklenerek Moda sahili'nin olduğu bölgeye de 'dolgu alan' yapılacağı açıklandı.

Haberin Tamamı İçin:

7. Genişletilmiş Heyet İmralı'ya Gitti

HDP'nin İmralı heyeti, Öcalan'la görüşmek üzere İmralı Adası'na gitti. Heyette ilk kez Demokratik Özgür Kadın Hareketi'nden Ceylan Bağrıyanık da yer aldı.

Heyette Bağrıyanık'ın yanı sıra HDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan, İdris Baluken, İstanbulMilletvekili Sırrı Süreyya Önder ve DTK Eş Başkanı Hatip Dicle yer alıyor.

Haberin Tamamı İçin:

8. Ürdün'den 'İntikam' İnfazı

IŞİD'in rehin tuttuğu Ürdünlü pilot Kasasbe'yi öldürmesinin ardından Ürdün de pilotla takas edilmesi planlanan Sacide Rişavi'yi ve Ziyad Kerbuli'yi idam etti.

Haberin Tamamı İçin:

9. Karaağaç'a Ulaşım Engeli Sürüyor

Edirne’de sel ve taşkınlara neden olan nehirlerin debilerindeki düşüş sürüyor. Meriç, Tunca, Fatih, Saraçhane, Gazimihal ve Yalnızgöz köprüleri hala trafiğe kapalı.

Kara ulaşımı kesilen Karaağaç Mahallesi ve Lozan Caddesi'ne ulaşım helikopterle sağlanıyor. Meriç Nehri kenarındaki işletmeler, Adalet Kasrı ve Sarayiçi Er Meydanı da su altında. AFAD bölgeden 783 kişinin tahliye edildiğini açıkladı.

Haberin Tamamı İçin:

10. Muhsin Yazıcıoğlu'nun Ailesine 756 Bin Lira Tazminat

Kahramanmaraş 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, 25 Mart 2009'daki helikopter kazasında hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu'nun da aralarında bulunduğu 3 kişinin ailelerine 1 milyon 356 bin lira tazminat ödenmesine hükmetti.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir